Kokios gerosios vadybos, pedagogikos ar ugdymo praktikos naudojamos jūsų mokykloje?
1) Glaudus vaikų ir mokytojų bendradarbiavimas
2) Saviugdos pamokos vaikams
3) Tėvų įtraukimas į ugdymo procesą
Kokiais mokyklos pasiekimais didžiuojatės?
1) Geras tėvų informavimas ir įtraukimas
2) Vaiko noras eiti į mokyklą ir mokytis
3) Skatinimas ir pagalbai vaikui nuolat stengtis
Kaip kuriate savo mokyklos kultūrą?
Bendradarbiaudami su mokytojais, bendraudami su vaikais ir įsitraukdami bendram tikslui – kokybiškam ir visapusiškam vaikų lavinimui ir pagrindinių įgūdžių gyvenimui suformavimui.
Kokios gerosios vadybos, pedagogikos ar ugdymo praktikos naudojamos jūsų mokykloje?
KJG, grįsdama jaunimo ugdymą Romos Katalikų Bažnyčios mokymu, ilgamečiu Jėzuitų švietimo paveldu, LR įstatymais ir teisės aktais bei Tarptautinio bakalaureato organizacijos ugdymo principais, siekia visuminio (dvasinio, akademinio, socialinio, meninio, sportinio) ugdymo, kuris padėtų formuotis visapusiškai asmenybei, skatina tikėjimo augimą bei Dievo valios ieškojimą per tikybos ir kitų dalykų pamokas, šv.Mišias, rekolekcijas, vertybių ugdymo programas, siūlo programų įvairovę, kuri skatina intelektines galias, smalsumo bei atradimo dvasią, taiko gamtamokslinius tyrinėjimus, ugdo kritiškumą, savarankiškumą, moko pagilintai kalbų, ypač gimtosios, skatina siekti aukštesniųjų mokymosi pasiekimų, užtikrina tarptautinių diplomų įgijimą, skatina siekti aukštojo išsilavinimo, ugdo bendruomeninį jausmą, organizuojant įvairias socialines veiklas.
Didelė dauguma KJG mokytojų yra lyderiai. Tai yra žmonės itin atsidavę darbui, savo asmeniniu pavyzdžiu įkvepiantys mokinius siekti daugiau, gilintis ne tik į žinias, bet ir tarnauti kitiems.
Kokiais mokyklos pasiekimais didžiuojatės?
Kauno jėzuitų gimnazijos alumnus į savo gretas priima ir geriausi pasaulio universitetai. Gimnazija džiaugiasi puikiais akademiniais pasiekimais, tokiais kaip bronzos medaliais pasaulinėje geomokslų olimpiadoje, tarptautinėje gamtos mokslų olimpiadoje, prizinėmis gimnazistų vietomis nacionalinėse olimpiadose. Gimnazijoje sudaryta galimybė mokytis parengiamojoje Tarptautinio bakalaureato diplomo programos klasėje bei Tarptautinio bakalaureato (mokslas vyksta anglų kalba) klasėse. Taip pat yra sudaromos galimybės išvykti į mainų programas JAV. Gimnaziją baigę mokiniai paprastai renkasi aukštojo mokslo studijas Lietuvoje ir užsienyje. Gimnazijoje veikiančių anglų ir vokiečių Debatų klubų gimnazistai kasmet varžosi tiek nacionaliniu tiek tarptautiniu mastu. Kasmet vykstančiame nacionaliniame debatų čempionate užimama viena iš trijų prizinių vietų. Gimnazijoje veikiantis robotikos būrelis išugdė ne vieną puikią komandą, kuri savo pasiekimus demonstravo tiek Lietuvoje tiek užsienyje, iškovodami prizines vietas. Džiugu, jog mokiniai dalyvauja pasaulinį pripažinimą pelniusiose „Kairos“, „TEC“ rekolekcijose, kartą per savaitę dalyvauja šv. Mišiose, mokosi giedoti, skaityti skaitinius ir maldavimus.
Labai didžiuojuosi pasiekimais debatų (anglų ir vokiečių kalbomis), oratorinio meno, robotikos, sporto srityse. Čia esame nepralenkiami laimėtojai ne tik nacionalinėje arenoje, bet ir pasauliniame lygyje.
Kaip kuriate savo mokyklos kultūrą?
KJG yra tarptautinio jėzuitų švietimo tinklo, kuris vienija 2120 mokyklų, daugiau kaip du milijonus besimokančiųjų visame pasaulyje, dalis. Tai, kas išskiria šią gimnaziją iš kitų mokyklų, yra siekis ne tik sukurti erdvę, kurioje skleistųsi jauno žmogaus intelektualiniai gebėjimai, bet ir bręstų jo dvasingumas, kūrybiškumas, bendruomeniškumas ir sportiškumas. Neformalusis ugdymas, meninė veikla, kūrybiškumo lavinimas padeda mokiniams atrasti savo talentus ir įgyti kompetencijas, būtinas būsimam šiuolaikinės Lietuvos piliečiui. Bendruomeniškumas – tai pamatinė vertybė, kurianti saugią ir auginančią aplinką. Gimnazijoje dirba kuratoriai, psichologė, veikia patyčių prevencijos programa „Olweus“, mokiniai atlieka socialinę praktiką įvairiose Kauno miesto įstaigose, mokosi pastebėti tuos, kuriems pagalba labiausiai reikalinga. Kasmet organizuojama Sielos sveikatos diena, Socialinių veiklų diena (lankomi seneliai, ligoniai, tvarkoma aplinka).
Mokyklos kultūrą kuriame bendrai, ir mokytojai ir mokiniai. Itin reikšmingos yra rekolekcijos, kurių metu dalyviai geriau supranta savo vaidmenį visuomenėje ir santykį su pačiu savimi ir Dievu.
Pamokose vyrauja savitarpio pagalbos, kūrybiškumą bei kritinį mąstymą skatinanti atmosfera, visi kiti užklasiniai renginiai taip pat orientuoti į tarpusavio supratimo, pagarbos bei vertybinių nuostatų ugdymą.
Kokios gerosios vadybos, pedagogikos ar ugdymo praktikos naudojamos jūsų mokykloje?
Mokykloje yra Microsoft ekspertų; dalijamės patirtimi ir su šalies mokytojais, ir su užsienio
Kokiais mokyklos pasiekimais didžiuojatės?
Nuotolinis ugdymas nebuvo iššūkis-mokykla yra Microsoft mokykla
Kaip kuriate savo mokyklos kultūrą?
Prioritetas-pilietiškumas, sveika gyvensena. Ugdymo aplinką kuriame kartu su mokinių tėvais.
Kokios gerosios vadybos, pedagogikos ar ugdymo praktikos naudojamos jūsų mokykloje?
Gimnazijoje veiklą vykdo gimnazijos taryba ir gimnazijos mokinių taryba. Mokinių taryba mokykloje organizuoja šventes renginius, taip pat kiekvienais metais per Sausio 13d. ir kitas minėjimam skirtas šventes mokykloje vis kita klasė organizuoja minėjimus, rengia renginius.
Kokiais mokyklos pasiekimais didžiuojatės?
Sportininkų pasiekimai.
Kaip kuriate savo mokyklos kultūrą?
Turime mokinių elgesio taisykles, nors jų laikosi ne visi, bet didžioji dauguma! Komunikacija su mokytojais kuria pačią geriausią ugdymo aplinką!
Kokios gerosios vadybos, pedagogikos ar ugdymo praktikos naudojamos jūsų mokykloje?
Gimnazijos vadovė yra išties nepakartojama lyderė, kuri ne tik kovoja už savo bendruomenės gerbūvį, bet ir įgalina kitus bendruomenės narius tobulėti kaip asmenybes ir savo srities specialistus. Visada sakau ir sakysiu, jog būtent jinai yra gimnazijos atgimimo priežastis… Stiprus mokinių parlamentas, išradingą žvilgsnį demonstruojantys metodiniai būreliai, aiški gimnazijos ateities vizija yra tik dar vienas įrodymas, kad Kauno Jono Jablonskio gimnazija yra verta Lyderės vardo!
Kokiais mokyklos pasiekimais didžiuojatės?
Draugiška, vieninga ir inovatyvi visos gimnazijos bendruomenė, edukacinio proceso šiuolaikiškumas ir šių laikų besimokančiųjų poreikių atitikimas (klasių komplektacijos, kurios skatina mokinių stipriųjų asmenybės pusių ir gabumų atsiskleidimą ir tobulėjimą). Stiprios ir itin gražios bendruomenės tradicijos. Globalus požiūris į švietimo esmę ir prasmę. Švietėjų kolektyvas, mokymas, edukacinės erdvės atitinkančios tarptautinius standartus. Nuostabus ryšys tarp mokinių ir mokytojų.
Kaip kuriate savo mokyklos kultūrą?
Šiuos, mano manymu, kertinius švietimo institucijos aspektus galima kurti tik sukuriant ir puoselėjant glaudžius ryšius tarp kiekvieno bendruomenės nario. Asmeniškai aš stengsiuosi skirti laiko visiems, kurie yra aplink mane. Savo pavyzdžiu siekiu pademonstruoti mokiniams, kolegoms, tėvams, administracijai, koks yra Mokytojas mano akimis: nenustygstantis, besistengiantis nuolatos augti (kaip asmenybė ir specialistas), tolerantiškas, draugiškas, gebantis pajausti klasės, grupės “dvasią” ir ją nukreipti mokymo(si) tikslams.
Kokios gerosios vadybos, pedagogikos ar ugdymo praktikos naudojamos jūsų mokykloje?
Aiškus tikslų įvardijimas, koordinuotas veikimas tikslams pasiekti, aiški ir tiksli komunikacija.
Kokiais mokyklos pasiekimais didžiuojatės?
Mokykloje didžiuojamės mokinių pasiekimais įvairiose olimpiadose, taip pat ir pasiekimais sukurtose mokamosiose bendrovėse.
Kaip kuriate savo mokyklos kultūrą?
Erudito licėjaus kultūrą kuriu dalyvaudamas įvairiuose mokyklos renginiuose, siūlydamas įvairias idėjas mokyklos administracijai, taip pat pats dalyvaudamas įvairiuose Kauno miesto renginiuose ir taip platindamas mokyklos vardą. Ugdymo aplinką kuriu prisidėdamas savo idėjomis, bendraudamas su moksleiviais ir mokytojais, taip pat stengiuosi palaikyti gerą nuotaiką ir atmosferą visoje mokykloje.
Kokios gerosios vadybos, pedagogikos ar ugdymo praktikos naudojamos jūsų mokykloje?
Mes – tai viena didelė, stipri šeima. Su kiekvienais metais vis labiau tobulėjam, augam kaip asmenybės, muzikantai. Čia visi lygūs, suprantantys, padedantys – juk šeimoje tai ir yra svarbiausia! Čia mūsų namai.
Mokykloje į vaikus žiūri kaip į svarbius bei rūpinčius žmonės. Su mokytojais galima kalbėtis rūpimomis temomis ir niekada nebijoti jų paklausti.
Čia mes augam kaip asmenybės, visi esame didelė šeima, paliekam šią mokyklą subrendę ir pasiruošę į naują gyvenimą. Aš į mokyklą atėjau be muzikinio išsilavinimo, o per pusę metų spėjau pasivyti klasiokus. Esu dėkinga šiai įstaigai, kad priima visus norinčius mokytis, pasiryžusius iššūkiams, net jei žmogus neturėjo galimybių anksčiau mokytis muzikos.
Kokiais mokyklos pasiekimais didžiuojatės?
Muzika – dalykas kuris mus visus vienija.
Pasiekimai muzikos srityje.
Muzikos pasiekimai, be abejo. Mes gauname nemokamą bendrabutį, nemokamą mokslą, turime įsirengę savo studiją, beveik kiekvienas kabinetas turi po fortepijoną… Esame labai dėkingi šiai mokyklai
Kaip kuriate savo mokyklos kultūrą?
Ši mokykla mums lyg antri namai todėl joje labai gera. Čia praleidžiame daugiausia laiko, nuo pat ryto iki vėlaus vakaro, bet niekad nepabosta. Kadangi esame muzikantai – patys surengiam koncertus, renginius bei mūsų tradicija – ALFA VAKARAI, kur įjungiame tiek šiuo metu besimokančius tiek baigusius mūsų mokyklą.
Kadangi mūsų mokykloje muzika labai svarbi, todėl žmonės gilinasi ir į jausmus. Šioje mokykloje visai kitokia atmosfera, nei mokyklose, kuriose mokiausi prieš tai. Tiek vaikai, tiek mokytojai bei administracija gerbia vieni kitus, ir yra labai draugiški, todėl mokykloje galima jaustis saugiam ir nevaržomam. Kiekvieno nuomonė šioje mokykloje yra svarbi, galima pasitikėti mokytojais bei administracijos nariais.
Praeinant pro mūsų mokyklą visada girdėsite skambančią muziką – tai mokiniai mokosi, groja, džiaugiasi akimirka.
Kokios gerosios vadybos, pedagogikos ar ugdymo praktikos naudojamos jūsų mokykloje?
Esame tikriausiai jauniausia savo mokytojais mokykla Kaune. Sparčiai augančioje organizacijoje, kurios strategijoje numatyti drąsūs tikslai – sukurti Tarptautinio bakalaureato (IB) visuminio ugdymo mokyklą. Todėl per paskutinius metus įstaigoje mokytojų skaičius nuolat didėja. Taikant mentorystę pritraukiame jaunus mokytojus iš programų „Renkuosi mokyti“ (8 mokytojai) , „Tęsk“ ir kitos pedagoginių programos 3 mokytojus. Kiekvienam naujam pradedančiam mokytojui skiriamas mentorius mokytojas su profesine patirtimi. Kartu sukuriamas kolegialus ryšys ir sklandus mokytojų tarpusavio bendradarbiavimas.
Personalo komandos ugdymas vykdomas taikant ugdančiojo vadovavimo įrankius: vedami metiniai pokalbiai, struktūruotos refleksijos vadovų komandoje. Mokytojai ir vadovai nuolat skatinami tobulėti, sudaromos sąlygos studijoms ir dalyvavimui įvairiose kvalifikacijos programose. Per pastaruosius kelis metus 2 vadovai ir 1 mokytoja baigė ISM švietimo lyderystės studijas, 6 mokytojai baigė VDU, KTU, VU pedagogines studijas, keli baigė išlyginamąsias studijas. 10 mokytojų, dirbančių Tarptautinio bakalaureato programos klasėse mokosi VDU užsienio kalbų institute anglų kalbos, 15 mokosi nuotoliniuose IB organizacijos dalykiniuose kursuose, mokytojai vyksta į užsienio stažuotes Suomijoje (2 pedagogai), Estijoje, Latvijoje (4 mokytojos), Prancūzijoje (Caviliam institute) tris stažuotes baigė 1 mokytoja.
Mokytojų bendradarbiavimas vyksta „Mokytojų akademijos“ kassavaitiniuose susitikimuose, kurie skirti refleksijoms, kolegialių ryšių stiprinimui; bendrose veiklose kolegos planuoja ugdymo turinį, mokosi ar kuria programas bei projektus.
Organizacijos kultūros ir mikroklimato stiprinimui atliekami darbuotojų motyvacijos stiliaus, kolektyvo mikroklimato tyrimai. Jų pagrindu organizuojami komandos stiprinimui reikalingi mokymai, neformalios veiklos. Progimnazijoje ryški mokytojų lyderystė – daugelis pedagogų yra projektų vadovai, kurie teikia paraiškas projektams ir įgyvendina veiklas gamtamokslinėje, IT, tarptautinio bendradarbiavimo srityje, yra mainų programų, mokinių konferencijų, stovyklų, aviamodeliavimo, sporto varžybų, konkursų ir festivalių organizatoriai.
Išskirtina ir stipri partnerystė su socialiniais partneriais – Japonijos, Prancūzijos ambasadomis, aukštosiomis mokyklomis: KTU, VDU, Muzikos akademija, mokyklomis Čekijoje, Japonijoje, neformalaus ugdymo mokyklomis, NVŠ teikėjais ir asociacijomis.
Kokiais mokyklos pasiekimais didžiuojatės?
Didžiuojamės mūsų sukurta mokyklos vizija ir filosofija – kiekvienas yra unikalus ir gali augti bei pasiekti savo svajonių. Taikome Tarptautinio bakalaureato mokyklos filosofijos pagrindus, ugdome vertybes ir pagarbą Pasauliui. Ugdymas ir mokyklos procesai organizuojami siekiant kiekvieno mokinio sėkmės. Išbaigtas individualios mokinio pažangos modelis. Suburta mokytojų komanda, geba atskleisti kiekvieno geriausias savybes, puoselėja mokinių gebėjimus ir talentus. Išskirtiniai mokinių pasiekimai gamtamokslinėje, IT, užsienio kalbų, literatūros ir meninėje srityse. Mokytojo ir mokytojo santykis nenutrūksta ir po pamokos. Tyrimais įvertinas mokinių savijautos ir ryšio su mokytojais teigiamas aspektas. Didžiuojamės užauginta mokyklos bendruomene – per penkerius metus mokykla paaugo nuo 290 mokinių iki 703 vaikų. Mokiniai renkasi mokyklą dėl unikalių Tarptautinio bakalauretao programų, gero mikroklimato, dėmesio kiekvienam. Mokykla atvira visiems vaikams, geba dirbti inkliuziniu keliu, čia mokosi 31 mokinys su vidutiniais ir dideliais specialiais poreikiais. Yra dešimt klasių (1,2 ir 5,6,7 klasių grupėse), kuriose dėstoma dvikalbiu būdu (anglų klaba) – jose mokosi 28 mokiniai atvykę iš užsienio valstybių.
Pedagogai yra nacionalinių konkursų laimėtojai – Meilės Lukšienės premijos nominantai yra 2 mokytojai, Inovatyviausių mokyklų ir mokytojų konkurse apdovanoti 2 pedagogai ir mokyklos vadovė.
Kaip kuriate savo mokyklos kultūrą?
Progimnazijos kultūra kuriama išlaikant tradicijas, grindžiama vertybinėmis nuostatomis bei einama šiuolaikišku ir laisvu mokymosi keliu. Pozicionuojama Jurgio Dobkevičiaus asmenybė ir jauno žmogaus talentas bei siekis įgyvendinti įkvepiančius tikslus. Mūsų mokytojai turi laisvę rinktis išteklius, programas, atskleisti stipriąsias savo dalykines ir pedagogines savybes. Esame daugelio nacionalinių ir tarptautinių projektų, skirtų ugdymo kokybei, mokyklų kaitai, atnaujintam ugdymo turiniui išbandyti ir diegti, dalyviai.
Ugdymo aplinką kuriame galvodami apie mokinių išmanumo ir kūrybiškumo ugdymą, patyriminių praktikų taikymą. Per paskutiniuosius kelis metus atnaujinome didžiąją dalį mokyklos erdvių – šiuolaikiškai įrengti technologijų kabinetai, aviamodeliavimo dirbtuvės, gamtos mokslų korpusas, chemijos ir biologijos laboratorijos, biblioteka, menų salė.
Į mokyklos atnaujinimo vizijos ir organizacijos strategijos kūrimą įtraukiame visą bendruomenę – tėvus, mokinius, jų idėjos tampa inspiracija pokyčiams. Mokyklą kuriame visi kartu. Tai tikra ir mūsų mylima MOKYKLA – Kauno Jurgio Dobkevičiaus progimnazija.
Kokios gerosios vadybos, pedagogikos ar ugdymo praktikos naudojamos jūsų mokykloje?
Draugiškas ir profesionalus kolektyvas, organizuojantis ugdomąsias ir kultūrines iniciatyvas, renginius mokyklai ir rajono bendruomenei, praktiškai besidalinantis metodinėmis paslaptimis šešerius metus organizuojamoje konferencijoje „Aš dalinuosi, o tu?“, konsultuojantis į stažuotes atvykstančius kolegas, mokydami studentus, atliekančius praktikas, pristatantis ir organizuojantis socialinio emocinio ugdymo (SEU), UNESCO Asocijuotųjų mokyklų tinklo veiklas su kitomis ugdymo įstaigomis rajone, mieste, šalyje. Mokykloje taikomos ir LL3 projekte įgytos žinios.
Kokiais mokyklos pasiekimais didžiuojatės?
Mūsų mokiniai – komunikabilūs ir smalsūs, tyrimų duomenimis, puikiai vertinantys mokyklą ir gerai joje besijaučiantys. Sėkmingas jau 10 metus skaičiuojantis socialinio emocinio ugdymo(SEU) įgyvendinimas, aštuonerius metus besitęsiantis UNESCO mokykloms numatytų veiklų organizavimas, dalyvavimas įvairiuose projektuose, penkerius metus vykdomos 5-8 klasių tarpdalykinės teminės integracijos savaitės, pradinių klasių mokytojų ir dalykininkų aktyvus bendradarbiavimas taikant patyriminio mokymo principus organizuojant gamtamokslinį ugdymą leidžia auginti draugiškus ir pasaulį tyrinėjančius mokinius. Šiemet nuspręsta žengti dar vieną žingsnį link plačiai mąstančio jauno žmogaus ugdymo – diegti klasikinį ugdymą. Daugybė konkursų dalyvių, muzikantų, sportininkų, „Lietuvos maximalistai” programos dalyvis – visi mokiniai ir yra šios pasididžiavimas, galbūt todėl ją aktyviai renkasi rajono šeimos.
Kaip kuriate savo mokyklos kultūrą?
Mokykloje skatinamas bendradarbiavimas ir iniciatyvumas bei atsakomybė. Stebimi mokinių pasiekimai, yra individuali mokinių įvairių veiklų pasiekimų galerija. Mokinių sukurti darbai nuolatos pristatomi mokyklos erdvėse, visos mokyklos veiklos viešinamos virtualioje erdvėje. Veikia ne tik įprasta Mokinių taryba, bet ir pradinių klasių Mokinių tarybėlė. Mokytojai dalinasi gerąja patirtimi tarpusavyje ir su kitais šalies pedagogais, organizuojami renginiai bendruomenei, rašomi straipsniai. Tradiciniuose renginiuose skatinami ir apdovanojami mokiniai ne tik už mokymosi pasiekimus, bet ir už sektiną elgesį, iniciatyvumą, pagalbą kitiems (renginiai „Ačiū“, „Mūsų deimančiukai“). Kasmet tėvai ir seneliai kviečiami į renginius „Kartų valsas“, „Gegužės šviesa“. Tai suartina bendruomenę ir taip pat kuria mokyklos kultūrą. Galbūt todėl buvę mokiniai nuolatos užsuka aplankyti savo mokytojų, grįžta pasidalinti savo patirtimi, paskatinti besimokančius.
Kokios gerosios vadybos, pedagogikos ar ugdymo praktikos naudojamos jūsų mokykloje?
Mokytojų, vadovų ir tėvų veikla pasižymi išskirtiniais lyderystės ir kūrybingo bendradarbiavimo bruožais. Vadovai – vienadienių ir ilgalaikių stažuočių organizatoriai, dalyvauja šalies kaitos procesų kūrime (pvz., atnaujinto ugdymo turinio projekte „Parama mokyklų vadovams, ugdymo turinio reformos Lietuvoje lyderiams“). Mokytojai – nacionalinių mokymo priemonių autoriai, inovacijų ugdyme lyderiai, seminarų, kursų vedėjai Lietuvos švietimo centruose. Mokinių tėvai – atsakingi ir itin kūrybiški modernios mokyklos kūrėjai. Ne kartą gerosios praktikos pavyzdžiais dalijomės miesto, šalies ir tarptautinėse konferencijose, seminaruose, kt. renginiuose.
Kokiais mokyklos pasiekimais didžiuojatės?
Svarbiausi mokyklos pasiekimai – vaiko saugumas, stipri bendruomenė, unikalios edukacinės erdvės, ugdymo inovacijos, ryški gamtamokslinio ugdymo kryptis, aktyvus tarptautinis bendradarbiavimas, organizuojamam universitetų studentų praktika.
Mokykla tris kartus buvo apdovanota kaip sportiškiausia Lietuvos pradinė mokykla, du kartus – kaip sukūrusi išskirtines edukacines aplinkas. Mokiniai miesto, šalies ir tarptautinių akademinių bei kūrybinių konkursų nugalėtojai.
Kaip kuriate savo mokyklos kultūrą?
Suteikiama atstovavimo ir lyderystės galimybė visoms bendruomenės grupėms. Vyrauja susitarimų kultūra. Mokykloje puoselėjamas pozityvus bendradarbiavimas, tarpusavio santykiai grindžiami atvirumo, pagarbos, geranoriškumo, pasitikėjimo principais. Visų bendruomenės narių nuomonės, idėjos ir pasiūlymai yra išklausomi ir gerbiami. Siekdami aukštų akademinių pasiekimų, atsižvelgiame į individualias vaikų raidos galimybes ir ypatybes. Skatiname vaikus pasitikėti savo jėgomis, priimti naujus mokymosi iššūkius ir tikėti, kad pavyks juos įveikti nuosekliu ir kryptingu darbu. Vaikai besimokydami bendrauja, bendradarbiauja ir kartu įgyja asmeninę atsakomybę už savo poelgius ir mokymąsi siekiant pažangos.
Kokios gerosios vadybos, pedagogikos ar ugdymo praktikos naudojamos jūsų mokykloje?
Sutarti su mokiniais
Kokiais mokyklos pasiekimais didžiuojatės?
Mokiniais ir mokytojais
Kaip kuriate savo mokyklos kultūrą?
Bendravimu
Kokios gerosios vadybos, pedagogikos ar ugdymo praktikos naudojamos jūsų mokykloje?
Mokykloje skatinamas pasidalinta lyderystė. Bendradarbiaujant tarpusavyje, pasidalinus funkcijomis, geriausiai atsiskleidžia talentai ir gebėjimai, plačios galimybės saviraiškai ir tobulėjimui. Mūsų organizacijoje neužtenka vieno ar kelių lyderių iniciatyvos, todėl skatinamas visų bendruomenės narių įsitraukimas. Džiaugiamės, kad sutelktai pavyksta įgyvendinti išsikeltus tikslus. Mokyklos bendruomenės nariai nuolat mokosi ir dalinasi patirtimi vieni su kitais. Mūsų mokyklos darbas paremtas bendrus ir individualius tikslus turinčiais žmonių santykiais, grindžiamus bendros vizijos turėjimu, pasitikėjimu, įsipareigojimu ir atsakomybe.
Laikomės nuostatos, kad stiprus lyderis augina, atveria kitus lyderius, todėl mokyklos ir kitoje veikloje ugdome, skatiname įsitraukti ir aplinkinius. Geras santykis tarp žmonių kuria ir palankią darbinę atmosferą. Šiltai bendraujant su žmonėmis, kartu nusibrėžiant veiklos kryptį, formuojant vertybes, tikslų siekti ir lengviau, ir smagiau. Prisiimdami atsakomybę už veiklą ir rezultatus, žmonės tampa įgalinti, greičiau mokosi, atveria savo kūrybines galias. Laikomės nuostatos, kad skirtingi žmonės, su skirtingomis savybėmis yra organizacijai labai naudingi. Siekiame paskatinti, įkvėpti, apjungti juos kryptingai veiklai ir suteikti galimybę mokytis, dirbti toje srityje, kurioje jiems patinka ir geriausiai sekasi.
Kokiais mokyklos pasiekimais didžiuojatės?
Nuolat didėjantis bendruomenės pasitikėjimas ir augantis mokinių skaičius (2014m – 144, 2020m – 283.
2019 metais Nacionalinės švietimo agentūros visuminio išorinio veiklos vertinimo ataskaitos duomenimis
mokykla pagal surinktų balų skaičių aplenkė visas iki šiol vertintas Kauno rajono mokyklas ir daugelį Lietuvos mokyklų.
Išskirti stiprieji veiklos aspektai (4- aukščiausias lygis)
Kaip kuriate savo mokyklos kultūrą?
Mokyklos kultūrą ir aplinkas kuria visa mokyklos bendruomenė. Bendruomenės narių nuomonės išklausomos, iniciatyvos skatinamos. Nuolat vyksta atviros diskusijos veiklos tobulinimo klausimais, skatinama požiūrių įvairovė. Mokomės klaidas priimti kaip vystymosi galimybes, Mokykloje kuriame darbo ir poilsio pusiausvyrą (tik pailsėjęs ir laimingas mokytojas dirbs kūrybingai ir motyvuotai) Visi skatinami mokytis ir dalintis patirtimis. Mūsų įstaiga imli naujovėms. Kuriamos aplinkos, kurios atitinka mokinių šiuolaikinio mokymosi poreikius, taip pat netradicinės erdvės (pvz. lauko klasė, lauko muzikos instrumentai) Mokymosi procesas vyksta taip ir muziejuose, teatruose, gamtoje ir kitose erdvėse.
Kokios gerosios vadybos, pedagogikos ar ugdymo praktikos naudojamos jūsų mokykloje?
Gimnazija išsiskiria besimokančios organizacijos kultūra, paremta pasidalyta lyderyste ir mokyklos sukurtu gerosios patirties reflektavimo modeliu. Kiekvienas žmogus organizacijoje unikalus, skatinama autentiška lyderystė, savojo „aš“ paieškos, todėl veikia Lyderių klubas, socialinio emocinio stovykla „Atrask“ ir kitos lyderystės programos. Tai gimnazija kiekvienam su individualizuotu ir IKT praturtintu ugdymu, taikoma office 365 platforma visuose mokomuosiuose dalykuose, kiekvienam užduotys pateikiamos individualiai. Taip pat edukacinės erdvės pritaikytos tiek poilsiui, tiek mokymosi procesui iš patirties: savivaldaus mokymosi kampeliai, konferencijų salė, bendradarbiavimo erdvė ir kt leidžia ugdyti kūrybiškumo, pažinimo, mokėjimo mokytis kompetencijas. Mentorystė – moknys – mokiniui, mokytojas – mokytojui dar viena lyderystės praktika, leidžianti ugdyti ateities lyderius. Kiekvienas mokinys turi savo mentorių, su kuriuo derina išsikeltus tikslus, aptaria pasiekimus, reflektuoja mokymosi patirtį bei ateities scenarijus. Tai ekonomikos ir IT gimnazija, auginanti lyderius.
Kokiais mokyklos pasiekimais didžiuojatės?
Didžiuojamės savo alumniais, kurie baigę mokyklą, studijas, tęsia veiklas BNS, užsienio reikalų ministerijose, yra Seimo nariai, žurnalistai ir kitų specialybių atstovai, prisidedantys prie Lietuvos gerovės ir inicijuojantys naujoves IT, ekonomikos srityse.
Didžiuojamės VBE rezultatais, savo mokytojais, kurie puikiai ugdo jaunąją kartą, yra savo srities profesionalais. Didžiuojamės bendruomene, kuri susitelkusi ir siekia užsibrėžtų gimnazijos tikslų: auginti žmogų su tvirta vertybine sistema.
Kaip kuriate savo mokyklos kultūrą?
Mokykloje veikia darbo grupės, komandos, Mokinių, Gimnazijos tarybos, veikia reflektavimo kultūros modelis, kas mėnesį vyksta refleksijos valandos su tėvais, mokiniais ir mokytojais. Kalbamasi apie mokinio pažangą, mokytojo meistriškumą, individualybės paieškas, iniciatyvas ir kt. Ugdymo aplinka kuriama bendradarbiaujant su socialiniais partneriais, universitetais, verslo įmonėmis. Taip įkurtos fizikos, biologijos IT – ekonomikos laboratorijos. Mokykla skirta kiekvienam, atliepiant jo poreikius: būti išgirstam ir veikliam.
Kokios gerosios vadybos, organizacinės ir lyderystės praktikos yra Jūsų mokykloje?
Karalienės Mortos mokykla turi aiškią viziją ir vertybes – kūrybinga, tvirta, drąsi, jautri ir pagarbi asmenybė. Tai nėra vien žodžiai, mokyklos vertybės atsispindi kasdienėje veikloje, bendravime ir yra svarbios visiems bendruomenės nariams: čia besimokantiems, čia dirbantiems, čia atvedantiems savo vaikus.
Karalienės Mortos mokyklos moto – mokomės visą gyvenimą. Mokiniai skatinami būti smalsiais ir kūrybingais, degti noru sužinoti, patirti, išbandyti – mokykloje mokoma be vadovėlių, kad būtų surinkta kuo įvairesnė ugdymo medžiaga iš įvairių šaltinių, kad užduotys būtų nevienodos ir įtraukiančios. Didžiulis dėmesys skiriamas mokėjimui mokytis ir supratimui, ne tik išmokimui.
Karalienės Mortos mokyklos mokytojai nuolat tobulinasi vidinėje Mokytojų akademijoje, naudojasi itin gausia profesine biblioteka, dalijasi patirtimi tarpusavyje specialiuose renginiuose (Job-A-Like), dalyvauja konferencijose Lietuvoje ir užsienyje.
Mokinių tėvai taip pat yra įtraukti į ugdymą – jie mokosi „13 klasėje“. Tai – mėnesinis ugdomasis naujienlaiškis tik bendruomenės nariams, kurį rengia mokyklos mokytojai ir biuro atstovai. Tėvams periodiškai rengiamos paskaitos, arbatėlės, asamblėjos.
Karalienės Mortos mokykloje didžiausias dėmesys yra skiriamas vaikui, atsižvelgiama į kiekvieno mokinio stiprybes, galimybes. Tikime, kad kiekvienas vaikas yra unikalus ir kiekvienas vaikas gali būti sėkmingas. Mokytojai nuolat stebi asmeninę kiekvieno vaiko pažangą kiekviename dalyke, tėveliai su mokytojais kalba apie vaiką kontekste, ieško kartu sprendimo būdų, kad vaikas sėkmingai keliautų savo augimo ir tobulėjimo keliu.
Karalienės Mortos mokykloje siekiame, kad akademinius iššūkius vaikas pasiektų atvirumu, pasiryžimu bei prisiimtų atsakomybę už savo ugdymo(si) procesą. Mums svarbu, kad vaikai nebijotų klysti, tobulėtų, siektų progreso. Žinios yra labai svarbu, tačiau tai – tik pirmas laiptelis. Karalienės Mortos mokykloje būtent kontekstinio ugdymo dėka, kurio pradininkais esame, mokinys turi galimybę ne tik įgyti žinias, bet ir augti kaip savarankiška, atsakinga, drąsi ir tvirta asmenybė, ugdyti(s) visas XXI a. kompetencijas, tokias kaip kritinis mąstymas, kūrybiškumas, bendradarbiavimas, plėtoti augančią mąstyseną padedant mokytojams ir tėvams. Augančios mąstysenos dėka, vaikas atranda vidinę motyvaciją, kuri padeda siekti užsibrėžtų tikslų, išmoksta kovoti su nesėkmėmis ir iššūkiais, pokyčius priima kaip savaime suprantamą dalyką.
Kokie pasiekimai, kuriais savo mokykloje didžiuojatės?
Didžiuojamės, kad būdami lietuviška mokykla, vaikus ugdome remiantis aukščiausiais tarptautinių mokyklų principais ir standartais. Karalienės Mortos mokykla yra akredituota Kembridžo mokykla ir Tarptautinio Bakalaureato mokykla kandidatė.
Karalienės Mortos mokykla yra dar jauna ir auganti mokykla (pradėjome aštuntuosius mokslo metus) ir nesame išleidę abiturientų kartos, tačiau didžiuojamės vaikų pasiekimais konkursuose, olimpiadose, puikiais Kembridžo egzaminų rezultatais.
Karalienės Mortos mokykloje didžiulis dėmesys skiriamas užsienio kalboms. Anglų kalbos mokoma nuo priešmokyklinės klasės, pagrindinėje mokykloje anglų kalbos mokymas integruojamas į kitų dalykų mokymą (pvz. matematika, biologija). Nuo trečios klasės vaikai mokosi antrosios užsienio kalbos (ispanų arba prancūzų), o nuo penktos klasės – trečiosios užsienio kalbos (vokiečių arba rusų). Visų kalbų mokoma imersijos būdu – vadinasi mokytojai su vaikais visada kalba tik ta konkrečia kalba. Vaikai, tvirtai mokėdami kelias kalbas, tampa pilnaverčiais pasaulio piliečiais.
Didžiuojamės emocine vaikų branda – kad jie yra laisvi, drąsūs, gilinasi į realias realaus pasaulio problemas, moka diskutuoti, argumentuotai išsakyti savo nuomonę. Didžiuojamės pozityvios disciplinos rezultatais.
Didžiuojamės, kad Karalienės Mortos mokykloje nuo 0 klasės visi mokiniai mokosi keltis (pradžioje su mokytojų, tėvelių pagalba) akademinius ir asmeninius tikslus bei jų siekti mokslo metų eigoje. Mokytojai nuolat kalba apie mokymąsi kaip procesą, atkreipia dėmesį į kiekvieno vaiko progresą, nelygina vaikų vienų su kitais ir formuoja vaikams suvokimą, kad pažymys – tik matmuo, kuris parodo, kur esi, kokios yra stiprybės ar silpnybės, t. y. kur reikia pasitempti – pasikartoti, pagilinti žinias. Labai svarbu, kad pažymys nerašomas už viską (drausmė, nepadaryti namų darbai ir pan.), o tik už žinias, taip ugdymo procesas yra paremtas ne iškalimu ir atkartojimu, o suvokimu ir mąstymu.
Didžiuojamės ugdymu virtualioje erdvėje (UVE), kurį vaikų tėvai vidinėje apklausoje įvertino 9 balais iš 10. Karalienės Mortos mokykloje UVE yra visiškai naujas ugdymo modelis, paremtas sinchroninių (pamokos, kurios vyksta “gyvai” virtualioje erdvėje), asinchroninių (savarankiško mokymosi laikas dalyvaujant mokytojui) pamokų, individualių ar grupinių konsultacijų bei savarankiško darbo derme. Tai leidžia mokytojui mokyti ne konkretaus dalyko, o mokyti (ugdyti) vaiką: jam svarbu yra ne tik išdėstyti dalyką, suteikti mokiniams žinių, kurios vienu klavišo paspaudimu yra pasiekiamos akimirksniu kiekvienam iš mūsų, o parodyti kryptį, padėti išsikelti tikslus ir jų nuosekliai siekti. Ugdo įprotį planuoti laiką, padrąsinti kiekvieną spręsti realaus gyvenimo realias problemas ar susitvarkyti su iškylančiais elgesio, emociniais iššūkiais, skatinti ieškoti atsakymų į kylančius klausimus, kelti klausimus, sudaryti sąlygas vaikui skleistis kaip visapusiškai asmenybei.
Kaip kuriate savo mokyklos kultūrą ir ugdymo aplinką?
Mokykloje yra itin stipri bendruomenė, kuri kartu kuria mokyklos tradicijas, gausiai dalyvauja renginiuose ir prisideda prie mokyklos gerovės kūrimo. Mokykloje aktyviai veikia Patariamoji tėvų taryba, kuri siūlo įvairias iniciatyvas ir renginius. Pavyzdžiui, organizuoja bendruomenės sporto renginius, rytais tėvai savanoriškai renkasi ir reguliuoja eismą prie mokyklos, kad atvykimas būtų sklandus ir saugus.
Mokykloje renkamas Mokinių parlamentas, kurie aktyviai atstovauja mokinių balsą.
Mokykla visuomet švenčia ir ypatingai pažymi Lietuvos Valstybei svarbias šventes – nuolat ir daug kalbame bei diskutuojame apie pilietiškumą, istoriją.
Karalienės Mortos mokykla turi tradiciją švęsti būtent mokyklos sukurtas šventes. Pavyzdžiui, pirmoji mokslo metų diena prasideda tik trumpa švente ir vaikai iš karto keliauja į pilnavertes pamokas. Be to turime tradiciją, kad bendruomenė mokyklai metų pradžios proga dovanoja ne gėlę, o knygas. Ypatinga yra ir Rudens siautulio diena, kai visa mokyklos bendruomenė į pamokas atvyksta pasipuošę kaukėmis, neatpažįstamai pakeičiamos mokyklos erdvės, pamokos vyksta ypatingai – taip palydime rudenį ir pasitinkame žiemą. Svarbi yra Pusiaužiemio šventė, kai, minėdami žiemos saulėgrąžą, į mokyklą visi ateina ir pamokose dalyvauja vilkėdami pižamomis. Ypatingai švenčiama Pi diena – kai gausu matematinių užduočių, galvosūkių ir rengiamas daugiausiai pi skaitmenų po kablelio įvardinimo konkursas. Visas tradicijas suminėti neužtektų vietos ir laiko.
Mokykloje skatinamas ir vertinamas savanoriavimas bei dalinimasis. Kasmet rengiamoje Pyragų dienoje mokyklos bendruomenė surenka kelis tūkstančius eurų, kuriuos visada skiria „Vaikų linijai“.
Kokios gerosios vadybos, pedagogikos ar ugdymo praktikos naudojamos jūsų mokykloje?
Kokiais mokyklos pasiekimais didžiuojatės?
Kaip kuriate savo mokyklos kultūrą?
Tvirta bendruomenė: susitarimų laikymasis ir aukšta bendravimo kultūra. VISI siekiame bendrų tikslų ir esame pasiskirstę atsakomybėmis. Bendravimu ir bendradarbiavimu grįsta bendruomenės narių (administracijos, mokytojų, mokinių ir jų šeimų) partnerystė “Saulės” gimnazijoje turi tvirtus pamatus ir yra laikoma vertybe. Pagrindinis gimnazijos prioritetas – gera gimnazisto savijauta. Mokytojų tikslas – parengti gyvenimui vaiką, pilietišką ir motyvuotą sėkmei, o vadovų komandos rūpestis – užtikrinti saugias, bendruomenės narius vienijančias bei motyvuojančias sąlygas, “sustyguoti” procesus bei sukurti pagrindą sėkmingam startui ir darbui.
Kokios gerosios vadybos, pedagogikos ar ugdymo praktikos naudojamos jūsų mokykloje?
Mūsų mokykla auga mūsų mokinių pastangomis. Mes arba padedame, arba tiesiog netrukdome 🙂
Kokiais mokyklos pasiekimais didžiuojatės?
Mes didžiuojamės savo moksleiviais ir jų gebėjimais augti ir auginti mūsų mokyklą
Kaip kuriate savo mokyklos kultūrą?
Pasižiūrim ką siūlo ŠMM ir padarome arba kitaip, arba atvirkščiai – dažniausiai tai puikiai veikia.
Kokios gerosios vadybos, pedagogikos ar ugdymo praktikos naudojamos jūsų mokykloje?
Veršvų gimnazija įsikūrusi trijuose pastatuose, kuriuose mokosi mokiniai nuo pradinukų iki gimnazinių klasių. Siekiant užtikrinti gimnazijos bendruomenės vieningą darbą, organizuojama “Direktoriaus valandą” mokytojams bei mokiniams. Šios valandos metu aptariami einamieji reikalai, kylantys iššūkiai, jų sprendimo būdai, džiaugiamasi pasiekimais, dalinamasi patirtimi. Esant trims pastatams, trims kolektyvams galime didžiuotis geros lyderystės praktika suburti visą bendruomenę vieningam darbui. Taip pat labai svarbi atvira komunikacija su mokinių tėvais. Organizuojami ne tik tėvų susirinkimai, bet ir paskaitos, mokymai tėvams bei atviri pokalbiai sprendžiant kylančius iššūkius. Vadovų iniciatyva gimnazija prisijungė prie “Renkuosi mokyti – mokyklų kaitai” programos, kurios dėka diegiamas pokyčio projektas.
Kokiais mokyklos pasiekimais didžiuojatės?
Esame pirmoji gimnazija Lietuvoje, kuri pradėjo įgyvendinti Novatoriško verslumo ugdymo sampratą. 2018 m. Veršvų gimnazija apdovanota kaip viena versliausių Europos mokyklų (angl. The Entrepreneurial School Awards). Šios sampratos dėka gimnazijoje įgyvendinami verslumo projektai, vyksta įvairios netradicinės veiklos ir pamokos, verslumas integruojamas į visus mokomuosius dalykus nuo pat pradinių klasių, didelis dėmesys skiriamas mokinių finansinio raštingumo stiprinimui, kuriamos mokinių jaunosios bendrovės, kurios pelnė ne vieną laimėjimą ir pripažinimą (pvz. JB “Care to Smile” laimėjo 3-ią vietą Nacionalinėje expo’20), o taip pat glaudžiai bendradarbiaujame su įvairiais socialiniais partneriais (pvz: VDU Verslo praktikų centras, Versli Lietuva, Lietuvos Junior Achievement). Kasmet gimnazija organizuoja respublikines verslumo konferencijas (“Verslumas nelygu verslui”) ir kitus renginius (“You can do it”). Didžiuojamės, kad šios sampratos dėka pastebėjome ne tik gerėjančius mokinių rezultatus, bet ir aktyvesnį visos gimnazijos bendradarbiavimą, tarpusavio palaikymą. Taip pat gimnazijoje įgyvendiname bent 2-3 tarptautinius projektus kasmet, kurių dėka mokiniams atveriamos nepamatuojamos galimybės. Didžiuojamės nuolat sparčiai didėjančiu mokinių skaičiumi, o taip pat ir mokytojų kolektyvą papildančiais naujais, aktyviais, atsidavusiais savo darbui nariais.
Kaip kuriate savo mokyklos kultūrą?
Veršvų gimnazija yra ilgametė gimnazija (pernai atšventusi savo 100 metų jubiliejų), todėl tam tikros tradicijos yra puoselėjamos iki šiol. Gimnazijos vieningą kultūra rodo tai, kad joje dirba net 14 šią ugdymo įstaigą baigusių mokytojų ir kitų darbuotojų. Gimnazijos bendruomenė kasmet renkasi į naujus ir jau tradicija tapusius renginius: Kalėdinis renginys, šeimų piknikas, veiksmo savaitė, netradicinių pamokų dienos. Taip pat gimnazija yra nuolat tobulinanti savo ugdymo aplinką, kurianti naujas mokymosi ir poilsio erdves, turtinga technologine baze (3D mokomųjų objektų klasė, planšetiniai ir Apple kompiuteriai, Robotikos centras, Micro:bit kompiuteriukai, išmanūs ekranai ir kt.). 2018 m. rugsėjo pirmąją atidaryta nauja šiuolaikiška gimnazijos pradinė mokykla Romainiuose.
Kokios gerosios vadybos, pedagogikos ar ugdymo praktikos naudojamos jūsų mokykloje?
Vedamos verslo, vidaus tobulėjimo, laisvo kalbėjimo paskaitos, mokyklai priklauso įkurta Sėkmės ir lyderystės mokykla.
Kokiais mokyklos pasiekimais didžiuojatės?
Šilta ir jauki aplinka, daug būrelių, šaunūs mokytojai, kviečiami lektoriai.
Kaip kuriate savo mokyklos kultūrą?
Dalyvaujame visose paskaitose, vaikštome į pamokas, rodome pagarbą ir būname kultūringi. Savo žiniomis “apšviečiame” ir kitus.
Kokios gerosios vadybos, pedagogikos ar ugdymo praktikos naudojamos jūsų mokykloje?
Įsteigti fondai gabių mokinių rėmimui. Didžiausią pažangą padariusio mokinio, metų klasės ir mokinio rinkimai.
Kokiais mokyklos pasiekimais didžiuojatės?
Lietuvių kalbos, istorijos, anglų kalbos, gamtos mokslų respublikinių olimpiadų laimėjimai. Valstybinių egzaminų rezultatai. Bendradarbiavimas su buvusiais ugdytiniais, mokinių tėvais. Kristijono Donelaičio ąžuolų giraitės įkūrimas. Gimnazijos bendruomenės kuriama mokymosi aplinka.
Kaip kuriate savo mokyklos kultūrą?
Turime tradicinius renginius, kuriuose dalyvauja ne tik mokyklos, bet ir viso miesto bendruomenė. Mokiniai patys kuria ugdymo aplinką, lauko klases, poilsio zonas. Kiekvienas gimnazijos narys jaučiasi svarbus ir galintis įnešti reikšmingą indėlį į mokyklos gyvenimą.
Kokios gerosios vadybos, pedagogikos ar ugdymo praktikos naudojamos jūsų mokykloje?
Pasidalytoji lyderystė, bendruomenės įsitraukimas į strategijos kūrimą ir vystymą, sprendimų aiškumas, pozityvus mikroklimatas, orientacija ne tik į procesą, bet ir į rezultatą.
sukurta ir įgyvendinama inžinerinės klasės programa, bendradarbiaujama su Klaipėdos regiono inžinerinėmis įmonėmis ir Klaipėdos universitetu vykdant bendras veiklas.
Kokiais mokyklos pasiekimais didžiuojatės?
Didėjantis mokinių skaičius (gimnazijoje formuojamos bendrosios ir universitetinės inžinerinio ugdymo klasės) rodo augantį gimnazijos patrauklumą; ne akademiniai mokinių pasiekimai, pvz. gimnazijos Mokinių mokomosios bendrovės analitiniame švietimo ir aukštojo mokslo žurnale ,,Reitingai” ekonomikos ir verslo srityje įvardintos tarp Lietuvos gimnazijų geriausiųjų; aktyvus dalyvavimas Erasmus+ KA1 ir KA2 projektuose (2019-2020 m.m. gimnazija vykdė 4 projektus); bendradarbiavimas su socialiniais partneriais (gimnazija – Klaipėdos universitetas – verslo įmonės); projektinė veikla (verslo įmonėse vykdomi ilgalaikiai inžinieriniai kūrybiniai projektai); savanorystės veiklų plėtojimas, aktyvi savivalda (Gimnazistų taryba 2018 m. Lietuvos mokyklų apdovanojimuose išrinkta Geriausia Mokinių taryba) ir kt.
nuolatinis noras tobulėti, kurti moksleiviams palankią aplinką
Kaip kuriate savo mokyklos kultūrą?
Mūsų Baltijos gimnazijos kultūra, ugdymo aplinka kuriama ir palaikoma vadovaujantis šiais pagrindiniais principais: aiškios strategijos laikymąsis ir nesiblaškymas, skaidrumas ir atvirumas priimant sprendimus ir susitarimus; palankaus kokybiškai veiklai mikroklimato puoselėjimas; gimnazijos darbuotojų, mokinių motyvavimas per pozityvą; visos bendruomenės įsitraukimas į veiklas, komandinį darbą; susitarimų laikymąsis; pozityvus iššūkių priėmimas; kolegialaus grįžtamojo ryšio kultūros plėtojimas; visų bendruomenės narių iniciatyvų pripažinimas ir skatinimas; išorės partnerių pritraukimas ir bendradarbiavimas; o svarbiausias dalykas – bendruomenės orientacija į POKYTĮ.
skatinamas visų darbuotojų įsitraukimas į ugdymo aplinkos kūrimą, įsitraukimas grindžiamas pasitikėjimu, iniciatyvų skatinimu ir bendruomeniškumu.
Kokios gerosios vadybos, pedagogikos ar ugdymo praktikos naudojamos jūsų mokykloje?
Klaipėdos „Versmės” progimnazija gerai žinoma mieste mokykla. Kad mokykla dirba darniai ir sklandžiai atskleidžia jai skirtas kokybės krepšelis. Mokykla sudėtingas organizmas, tad iššūkis yra kasdienės veiklos sustygavimas. Administracija atsakingai vertina mokykloje besimokančių ir dirbančių žmonių poreikius. Išpuoselėta mokyklos aplinka, kasmet atnaujinamos edukacinės erdvės. Mokyklą supa rožynas, įrengtas levandų kiemelis. Kartais atrodo, kad žengiame viena koja pirmyn įgyvendindami naujoves. Mokytojai aktyviai dalyvauja įvairiuose tarptautiniuose projektuose (emocinio ugdymo, lytiškumo ugdymo), savanoriauja, veda mokymus. Rūpindamiesi mokinių fizine sveikata, dalyvauja LTOK vykdomoje Olimpinių vertybių ugdymo programoje. Mokykloje pradėti įgyvendinti klasikinio ugdymo elementai. Patys mokiniai imasi lyderystės ir padeda jaunesniems mokiniams ruošos grupėje atlikti namų darbų užduotis.
Kokiais mokyklos pasiekimais didžiuojatės?
Geriausias vertinimas – tėvų ir vaikų atsiliepimai ir noras mokytis šioje mokykloje. Didžiuojuosi mokyklos bendruomene, kuri yra žingeidi, smalsi. Net du šioje mokykloje dirbantys mokytojai paskelbti Metų mokytojais. Mokykla yra laimėjusi sveikiausios mokyklos vardą. Mokytojai dirba meistriškai (didžioji dalis mokyklą baigiančių mokinių patenka į geriausias miesto gimnazijas). Mokykloje besimokantys mokiniai olimpiadų, įvairių konkursų laimėtojai.
Kaip kuriate savo mokyklos kultūrą?
Užtenka žvilgtelti į mokyklos tinklapį www.versmesprogimnazija.lt. Jis mirgėte mirga vienas kitą vejančiais įvykiais. Ugdome vaikus savo pavyzdžiu. Dalyvaujame kartu įvairiuose renginiuose, konferencijose, festivaliuose. Skatiname mokinių lyderystę. Mokykla dalyvauja “Olweus”, “Lions quest” programose. Aktyviai bendraujame ir bendradarbiaujame su tėvais (konsultacijos, ekskursijos, bendruomenės šventės). Dalijamės įgyta patirtimi ne tik savo mokykloje, bet bendradarbiaujame ir su kitomis mokyklomis. Mums svarbus mokinių saugumas ir gera savijauta. Mokykla turi savo uniformą. Rūšiuojame šiukšles. Rūpinamės sveika mityba. Mokykla nuolat seka naujoves ir pagal galimybes jas diegia (išmanieji ekranai, programinė įranga ir kt.).
Kokios gerosios vadybos, pedagogikos ar ugdymo praktikos naudojamos jūsų mokykloje?
Per vadybos pamokas mokiniai turi galimybę važiuot į tam tikras muges kur pristato savo gamybos prekę
Kokiais mokyklos pasiekimais didžiuojatės?
Mokiniai dalyvauja „Tūkstantmečio vaikuose“, turime ryšių su aukštuomene, keliaujame po Europą. garsinamas „Vėtrungės“ vardas, mokiniai pasiekia aukštų rezultatų olimpiadose.
Kaip kuriate savo mokyklos kultūrą?
Įvairūs projektai, užklasinės veiklos, olimpiados, žaidynės, varžybos
Kokios gerosios vadybos, pedagogikos ar ugdymo praktikos naudojamos jūsų mokykloje?
mokinių taryba, projektų pristatymai, papildomos inžinerinės veiklos.
Kokiais mokyklos pasiekimais didžiuojatės?
naujos technologijos (3d spausdintuvai, robotika), laimėjimai olimpiadose.
Kaip kuriate savo mokyklos kultūrą?
Rengiame šventes, pasitelkiame inžinerinius sprendimus, bendradarbiaujame.
Kokios gerosios vadybos, pedagogikos ar ugdymo praktikos naudojamos jūsų mokykloje?
Kiekvienais metais demokratiškai yra renkamas mokinių prezidentas ir taip keliamos lyderystės praktikos kompetencijos. Mūsų mokykla turi aktyvią savivaldą, kurią sudaro mokyklos taryba ir mokinių taryba. Mokinių tarybą sudaro savanoriai bei klasės seniūnai ir pavaduotojai. Šie žmonės yra atsakingi už savo klasę ir ant jų pečių krenta atsakomybė. Taip jaunus žmones parengia tolesniam gyvenimui. Moksleiviai gali rašyti projektus, o mokytojai jiems padeda.
Kokiais mokyklos pasiekimais didžiuojatės?
Prieš kelerius metus šios mokyklos mokytoja buvo išrinkta metų mokytoja. Ši mokykla yra inovatyvi ir visa jos bendruomenė bando ją įvairiais būdais gerinti bei kurti geresnį mikroklimatą. Kiekvienais metais daugybė abiturientų gauna brandos atestatus ir šių jaunų žmonių rezultatai šildo mokytojų taurias širdis. Mano mokykla pilna projektų, galimybių, ji atvira naujovėms. Kaip jau sakiau, mokykla turi aktyvią savivaldą, kurios nariai nuolat sprendžia aktualias problemas.
Kaip kuriate savo mokyklos kultūrą?
Mokytojai moksleiviams nėra tik žmogus, griežtai aiškinantis įvairius dalykus. Mokytojai neilgai trukus užima širdelėje svarbią vietą, moksleiviai prisiriša prie jų. Mokyklos kultūra kuriama kalbantis, neretai vyksta įvairios paskaitos. Verta paminėti, kad kiekvieną mėnesį mokykla leidžia savo naujienlaiškį, prie kurio kurimo gali prisidėti ir moksleiviai. Taip pat galima išmokti ir lotynų kalbą mūsų mokykloje. Ugdymo aplinka yra be galo be krašto svarbus dalykas, o prie jo prisideda ne tik mokytojai ir mokiniai, bet ir tėvai ir kiti šeimos nariai pervesdami 2%. Be to mokyklos taryba nuolat rūpinasi tokiais dalykais, tad viskas tiesiog labai labai nuostabu.
Kokios gerosios vadybos, pedagogikos ar ugdymo praktikos naudojamos jūsų mokykloje?
Mano mokykla pati geriausia
Kokiais mokyklos pasiekimais didžiuojatės?
Ji yra sportiška
Kaip kuriate savo mokyklos kultūrą?
Statoma ledo arena
Kokios gerosios vadybos, organizacinės ir lyderystės praktikos yra Jūsų mokykloje?
Progimnazijos direktorė ir jos administracinė komanda puikiai paskirsto krūvį. Visi mokytojai jaučiamės reikalingi, pastebėti ir nesame pernelyg apkrauti beprasmiais darbais. Mokytojais pasitikima, kaip savo darbo sritį ir specifiką išmanančiais specialistais. Taip ir patys mokytojai jaučiamės stiprūs ir įvertinti. Tai labai motyvuoja, todėl mūsų progimnazijoje netrūksta veiklų ir iniciatyvų.
Kokie pasiekimai, kuriais savo mokykloje didžiuojatės?
Džiaugiamės ir didžiuojamės savo mokinių ir mokytojų puikiais sporto varžybų ir žaidynių rezultatais, pasiekimais tarptautiniuose, respublikiniuose, miesto tiksliųjų, gamtos mokslų, menų, lietuvių ir užsienio kalbų olimpiadose ir konkursuose. Kasmet pavasarį suburiama progimnazijos bendruomenė į tradicinį renginį ,,Ačiū Tau…“, kur pagerbiami ir pasveikinami visi tie, kurie savo darbais ir pasiekimais garsina Progimnazijos vardą.
Kaip kuriate savo mokyklos kultūrą ir ugdymo aplinką?
Mūsų progimnazijai suteiktas Lietuvos jūrų kapitono Liudviko Stulpino vardas. Minint kapitono Liudviko Stulpino 135-erių metų gimimo sukaktį, atidarytas mokyklos muziejus su ekspozicija. Puoselėdami jūrines tradicijas, per Vėlines aplankome kapitono Liudviko Stulpino kapą Smiltynės Kopgalio kapinaitėse, Jūros šventės metu žygiuojame Didžiojoje Jūros šventės eisenoje, dalyvaujame tradicinėje jūrininkų pagerbimo ceremonijoje prie paminklo ,,Albatrosas“, pagerbiame kapitono Liudviko Stulpino atminimą – dedikuojame literatūrinę-muzikinę kompoziciją. Glaudžiai bendradarbiaujame su asociacija ,,Jūros veteranai“, Jūrinių organizacijų atstovais. Bendruomenės narių santykius grindžiame tarpusavio pasitikėjimo ir pagalbos principais, džiaugiamės, kad ir mokinių tėvai aktyviai įsitraukia į progimnazijos veiklą. Ugdome savarankiškas, kūrybingas, humaniškas asmenybes – nuo pirmos klasės mokiniai mokomi ne tik bendrųjų dalykų, bet ir kryptingai ugdomi jų meniniai gebėjimai dailės, muzikos, teatro ir šokio srityse.
Visos idėjos gimsta kūrybingųjų mūsų progimnazijos mokytojų galvose ir širdyse, todėl progimnazijoje ir už jos ribų organizuojama daugybė nuostabių renginių, aktyviai kuriami projektai, įsitraukiame į tokias programas kaip ,,Tyrinėjimo menas: partnerystės kuriančioms mokykloms“, ,,Lions guest – Paauglystės kryžkelės“, dalyvaujame ERASMUS+ projektuose, draugaujame su socialiniais partneriais.
Šioje progimnazijoje dirbu neseniai. Atėjusi į šią progimnaziją pajutau, kad joje socialinis-emocinis ugdymas nėra tik deklaruojamas. Daug dėmesio skiriama gerai savijautai ir jaukumui. Kas, mano nuomone, yra svarbiausia, norint, kad mokiniai ir mokytojai jaustųsi komfortiškai. Didžiuojuosi būdama Liudviko Stulpino progimnazijos bendruomenės dalimi. Mes visi kartu – mokiniai, mokytojai, tėvai – mokomės, kuriame, draugaujame, bendradarbiaujame – keliame bures į gyvenimo vandenyną.
Kokios gerosios vadybos, pedagogikos ar ugdymo praktikos naudojamos jūsų mokykloje?
Mano mokykloje labai daug renginių mokiniams. Mes švenčiame Lietuvos, Prancūzijos šventes. Mūsų direktorius labai linksmas. Jis yra tikras patriotas. Dėl to ir turime daug lietuviškų švenčių. Mokykloje per Helouvyną, Valentino dieną ir panašiai, yra rengiamos temos, kaip apsirengti į mokyklą.
Tarptautiniai mainai, savanoriavimas Kauno klinikose, mokykloje organizuojamos paskaitos, greitosios pagalbos kursai.
Yra labai plati mokinių savivalda, kurioje dalyvauja mokiniai nuo 5 iki 12 klasės, rengia visokiausius renginius tokius kaip Naktis mokykloje, Karjeros dienos, sveikatingumo dienos, orientaciniai, slemo, poezijos vakarai, talentų šou.
Kokiais mokyklos pasiekimais didžiuojatės?
Keli iš mano mokyklos abiturientų surinko daugiau nei 3 šimtukus. Labai daug mažiau nei 3 šimtukus, o vienas ar du net 5 šimtukus!
Moderni aplinka, tolerantiški mokiniai, šilti santykiai su mokytojais, inovatyvus direktorius.
Mokiniai skatinami siekti pačių aukščiausių tikslų, tobulėti ne tik moksluose, bet ir juos susieti su savo pomėgiais, pristatyti savo popamokines veiklas visai mokyklai, taip pat užkrėsti užsidegimu parodyti kuo užsiima jie.
Kaip kuriate savo mokyklos kultūrą?
Daugiausiai kaip mokinė, atsižvelgiu į tradicijų puoselėjimą. Atsižvelgiame į Lietuvos ir į Prancūzijos kultūras. Daug dalykų yra skaitmeninta, tad labai smagu. Mokytojai labai geri. Jie labai gerai viską išaiškina. Aplinka yra sukurta, kad vaikai jaustųsi patogiai, linksmai, o ne kaip kalėjime.
Dalyvauju mokyklos organizuotuose renginiuose, bandau patekti į mokyklos mokinių tarybos gretas, siūlau inovatyvias idėjas.
Kuriame ją bendrai. Labai didele dalimi prie to prisideda mokinių taryba, nenustygsta ir mokytojai, kurie siūlo galimybes, kaip išnaudoti mokymo erdvę dar labiau ir praplėsti mūsų žinias. Pavyzdžiui fizikos, informatikos ir matematikos mokytojai susivienijo ir veda mums programavimo technologijas, kuriose mes iš įvairių pozicijų pažvelgiam į naujųjų technologijų pasaulį. Ir tai tik viena iš daugelio mokytojų integruotų pamokų.
Kokios gerosios vadybos, pedagogikos ar ugdymo praktikos naudojamos jūsų mokykloje?
Yra daug būrelių, įvairiuose projektuose dalyvauja, dažnai vaikai laimi olimpiadose prizines vietas.
Kokiais mokyklos pasiekimais didžiuojatės?
Varžybų laimėjimai, olimpiadų laimėjimai.
Kaip kuriate savo mokyklos kultūrą?
Pastovi tvarka, pastovus uniformos dėvėjimas, pagarba visiems mokyklos darbuotojams ir mokiniams.
Kokios gerosios vadybos, organizacinės ir lyderystės praktikos yra Jūsų mokykloje?
Mokinių švietimas, skautu dalyvavimas, matematikos atmintinio laimėjimai.
Kokie pasiekimai, kuriais savo mokykloje didžiuojatės?
Mokytojų švelnumas, pagarba, atsidavimas lyg tėvų, rūpestis pagalba problemų sprendimas, švara, geronoriškumas, visada padeda, rūpinasi.
Kaip kuriate savo mokyklos kultūrą ir ugdymo aplinką?
Tvarkome aplinką, bendraujam su mokyklos taryba ir mokiniais, ieškome sprendimų.
Kokios gerosios vadybos, organizacinės ir lyderystės praktikos yra Jūsų mokykloje?
Progimnazijos taryba
Kokie pasiekimai, kuriais savo mokykloje didžiuojatės?
Marijampolės savivaldybės raštingiausia mokykla
Kaip kuriate savo mokyklos kultūrą ir ugdymo aplinką?
Vieni su kitais ryte sveikinamės, sakome „ačiū“, „prašom“ su mokytojais būname mandagūs, kartais pažaidžiame, bet visada atsiprašome už negražų elgesį
Kokios gerosios vadybos, pedagogikos ar ugdymo praktikos naudojamos jūsų mokykloje?
MiniBoss mokykla ugdo būsimus ateities lyderius.
Kokiais mokyklos pasiekimais didžiuojatės?
Didžiuojamės MiniBoss mokyklų studentų verslo projektais, kurie užėmė aukštas vietas, tarptautiniame MiniBoss mokyklų čempionate.
Kaip kuriate savo mokyklos kultūrą?
Mūsų mokykloje yra 8 MiniBoss taisyklės, o metų pradžioje studentai sukuria dar vieną ir jų privaloma laikytis. Mūsų ugdymo aplinka yra paremta tuo, kad vaikai kuo daugiau turėtų laisvės idėjų generavimui, darbui komandomis ir svarbiausiai, išbandytų save vis kitoje komandos nario rolėje.
Kokios gerosios vadybos, organizacinės ir lyderystės praktikos yra Jūsų mokykloje?
Nuo administracijos-mokytojų… iki virėjos, visi suinteresuoti vaikų išsilavinimu, tobulėjimu,pasiekimais, emocine būsena…
Kokie pasiekimai, kuriais savo mokykloje didžiuojatės?
Stiprus pradinių klasių paruošimas, motyvacijos skatinimas. Dalyvavimas projektuose, olimpiadose, etnokultūros puoselėjimas, geras paruošimas keliauti į gimnaziją.
Kaip kuriate savo mokyklos kultūrą ir ugdymo aplinką?
Asmeniniu pavyzdžiu, meile savo kraštui ir miestui, pagarba sau, šeimai ir savo šaliai su didžiuliu palinkėjimu, kad bent dalis išvykstančių grįžtų į savo kraštą kurti ir auginti vaikus…
Kokios gerosios vadybos, pedagogikos ar ugdymo praktikos naudojamos jūsų mokykloje?
Nacionalinė M. K. Čiurlionio menų mokykla šiais metais mini 75 – etį. Nacionalinėje M. K. Čiurlionio menų mokykloje dirba virš 300 pedagogų, mokosi virš 800 mokinių, tad mokytojų ir mokinių, mokinių tėvų, socialinių partnerių telkimas, savalaikis sprendimų priėmimas nuolat reikalauja vadybos, organizacinės ir lyderystės praktikos.
Menui gabių vaikų ugdymas reikalauja didelių tėvų ir pedagogų pastangų. Siekdami pritraukti gabius menui vaikus iš visų Lietuvos regionų, palengvinti tėvų ir vaikų apsisprendimą mokytis meno, supažindinti su Nacionalinės M. K. Čiurlionio menų mokyklos ugdymo sistema ir reikalavimais, bendrabučiu, mokyklos pedagogai vykdo gabių menui vaikų paiešką.
Nacionalinė M. K. Čiurlionio menų mokykla įvairiomis programomis – koncertais, parodomis, spektakliais – vykdo meno sklaidos procesą, konsultuoja vaikus ir tėvus ugdymo klausimais, rengia atvirų durų dienas. Siekiant nustatyti vaiko gabumus ir gebėjimus, organizuojami kasmetiniai konkursai, festivaliai, parodos visoje šalyje.
Mažiausieji kviečiami į „Trys mūzos“ mokyklėlę, kurioje dirbama pagal specialias menų mokyklos parengtas priešmokyklinio ugdymo programas.
Nacionalinė M. K. Čiurlionio menų mokykla nuolat rengia parodas, koncertines programas, kurias pristato kituose Lietuvos miestuose. Vadovaujantis vietinių pedagogų rekomendacijomis, rengiamos gabių vaikų atrankos šalies regionuose, todėl žinios apie jaunuosius talentus yra nuolat kaupiamos ir tikslinamos. Gabiausieji moksleiviai iš regionų kviečiami į bendras parodas, spektaklius, koncertus.
Gabių vaikų paieškos programa leidžia tobulėti šalies pedagogams: susipažinti su naujomis programomis, dalyvauti perklausose, peržiūrose. Nacionalinės M. K. Čiurlionio menų mokyklos kvalifikacijos centro specialistai konsultuoja pedagogus, organizuoja seminarus, kuriuos veda Lietuvos ir užsienio lektoriai. Pedagogai susipažįsta su būsimų konkursų, festivalių nuostatais, dalyvauja diskusijose, teikia pasiūlymus.
Kokiais mokyklos pasiekimais didžiuojatės?
Nacionalinė Mikalojaus Konstantino Čiurlionio menų mokykla – valstybinė menų gimnazija, kurioje, integruojant skirtingas meno sritis ir taikant įvairias mokymo(si) aplinkas, savo gebėjimus plėtoja ir ugdosi ryškius meninius gabumus turintys mokiniai. Nacionalinės Mikalojaus Konstantino Čiurlionio menų mokyklos misija – ryškių gabumų baletui, dailei, muzikai ar kelioms meno sritims turinčius 7(6)–20 metų mokinių darnus ir kūrybingas ugdymas pagal specializuoto ugdymo krypties pradinio, pagrindinio ir vidurinio ugdymo kartu su meniniu ugdymu ir profesinio mokymo programas.
Nacionalinė M. K. Čiurlionio menų mokykla garsėja savo tradicijomis. Viena iš jų – nuo 1974 m. kasmet, mokykloje abiturientų statoma opera. Čiurlioniukų opera – Naujametinis renginys mokykloje, kurio metu Vilniaus visuomenei pristatoma abiturientų pastangomis pastatyta opera. Projekte dalyvauja įvairių M. K. Čiurlionio menų mokykloje dėstomų specialybių atstovai: orkestras, solistai, baletas, dailininkai – scenografai ir kt. Nuo 1974 metų mokykloje pastatytų operų yra ir „Traviata“, „Sevilijos kirpėjas“, „Karmen“, roko opera „Rigoletas“, „Faustas“, avangardo opera „Don Carlos-DADA“ (1979), „Don Juan“, kelios B. Kutavičiaus operos – miuziklai, G. Kuprevičiaus „Ugnies medžioklė su varovais“, Pink Floyd „Siena“ („The Wall“), „Jėzus Kristus superžvaigždė“ ir kt.
Muzikos, dailės ir baleto skyrių dvyliktokai patys kuria operų libretus, muziką, suburia orkestrą, chorą ir solistus, kuria scenografiją ir dekoracijas, pilnai įgyvendina visus savo kūrybinius sumanymus. Rezultatas dažniausiai pranoksta lūkesčius – profesionalus operos pastatymas bei atlikimas sulaukia gausios publikos. Didžiulį dėmesį jiems skiria ir žiniasklaida. Naujametinės operos spektakliai tapo ne tik mokyklos, bet ir viso miesto kūrybiniu reiškiniu. Daugiau apie paskutinę mokinių operą gaima paskaityti čia: https://klaipeda.diena.lt/naujienos/vilnius/menas-ir-pramogos/kaip-ciurlioniukai-ursule-tekino-ir-vamzdzius-virino-951369
Kaip kuriate savo mokyklos kultūrą?
Mokyklos organizuojami renginiai telkia mokinius ir jų tėvus, kas kart siekiama įtraukti kiekvieną mokyklos bendruomenės narį į kokybiškai naujais santykiais grįstos, kompetencijų ugdymą(si) užtikrinančios mokyklos kaip besimokančios bendruomenės kūrimą. Mokyklos bendruomenė kuria naujas bendradarbiavimo formas ne tik su tiesioginiais mokyklos partneriais – mokiniais, tėvais, rėmėjais, bet ir įvairiomis jaunimo organizacijomis, miesto bendruomene ir kt. galinčiais daryti tiesioginę ar netiesioginę įtaką ugdymo(si) proceso kokybei.
Vien 2019 metais muzikos skyriaus mokiniai dalyvavo: 143 koncertuose, 23 konkursuose (43 tarptautinių konkursų laureatai, 63 respublikinių konkursų laureatai ), 11 festivalių bei edukaciniuose projektuose. 2019 m. organizuoti 3 tarptautiniai konkursai: J.Aleksos jaunųjų dirigentų, kamerinių ansamblių „Pavasario sonata“, konkursas-festivalis „Šimtmečio muzika“; nacionalinis bendrojo fortepijono konkursas “PianoForte“.
Lietuvos nacionaliniame operos ir baleto teatre rodyti baletai „Pelenė“, „Korsaras“ „Don Kichotas“ „Bajaderė“, Mokyklos Šokio teatre šokio spektaklis vaikams „Niekelis“, šiuolaikinio šokio spektaklis „ Vasarvidžio nakties sapnas“, divertismentas “Miegančioji gražuolė“, divertismentas „Paquita“, mokinių kompozicijų vakaras ir kt. Dailės skyriuje surengta ir dalyvauta apie 40 parodų.
Kokios gerosios vadybos, organizacinės ir lyderystės praktikos yra Jūsų mokykloje?
Tarptautiniai projektai (mokinių mainai)
Darni gimnazijos mokytojų komanda sudaro mokiniams galimybę plėsti savo akiratį, ugdytis pilietiškumą bei įvairiausius gebėjimus aktyviai dalyvaujant tarptautiniuose projektuose: meninių gebėjimų Comenius projekte prieš patyčias “European START: Solutions through Tales and ART” / “Europietiškas startas: sprendimai per pasakas bei meną” (kartu su Rumunijos, Vengrijos, Italijos, Čekijos respublikos, Turkijos mokyklomis) , šiaurės šalių kultūrinio paveldo bei gamtos projekte Nordplius Junior “SEAL: SEA in our Life” / “Ruonis arba Jūra mūsų gyvenime” (Latvija, Norvegija, Lietuva) , kulinarijos bei tradicijų kultūrinio paveldo projekte Comenius “FVF: Flavours Via Friendship”/ “Skonis per draugystę” (mokyklos partnerės iš Čekijos respublikos, Italijos, Vokietijos, Turkijos) .
Šiuo metu vykdome du Erasmus+ projektus. Vienas jų yra socialinės pakraipos projektas “IFEE: Incubator for Future European Entrepreneurs” /“Inkubatorius būsimiems Europos verslininkams”, vykdomas kartu su Lenkijos respublikos, Graikijos, Portugalijos, Rumunijos jaunimu), mokiniai mokosi verslumo bei pasitelkę naujai įgytas žinias sprendžia socialines bendruomenės problemas. Tokiu būdu organizuodami labdaros akcijas mokiniai rinko aukas bei parduodami savo sukurtus gaminius miestelio mugėse, šventėse uždirbo piniginių lėšų, kurias perdavėme kelioms bendruomenės šeimoms patekusioms į sunkią padėtį (po gaisro, sunkiai susirgus šeimos nariui) , Mykolo Sopočkos hospisui Vilniuje, vaikams, sergantiems vėžiu kartu su asociacija “Paguoda”, taip pat pristatėme šventines programas Nemenčinės neįgaliųjų dienos užimtumo centro auklėtiniams, Nemenčinės palaikomojo gydymo ir slaugos ligoninės pacientams .
Kitas mūsų šiuo metu vykdomas projektas yra ornitologinės pakraipos – ,,BwB: Birds without Borders” / ,,Paukščiai be sienų” (dirbama kartu su Portugalijos,Turkijos, Slovėnijos, Rumunijos partneriais). Jaunimas ugdosi empatiškumo gamtai: organizuojamos aplinkos švarinimo akcijos savo miestelyje bei už jo ribų, pvz., Pavilnio regioniniame parke (Pasaulinė akcija “Darom”/ “World Clean up Day” 2018m., 2019 m.), mokiniai debatuoja aktualiomis gamtosaugos temomis su savo užsienio bendraamžiais. Vyresniųjų klasių mokiniai atskleidžia savo lyderystę įtraukdami į projekto veiklą pradinukus, o gamindami bei kabindami paukščių inkilus, lesyklėles projekto dalyviai skatina kitus bendruomenės narius jungtis prie šios prasmingos veiklos. Taip pat bendradarbiaujame su LOD (Lietuvos ornitologų draugija): mūsų mokiniai dalyvauja ornitologinėse išvykose, renginiuose, taip pat patys inicijavo savo gimnazijoje bei paskatino užsienio partnerių mokyklas prisijungti prie akcijos “Gelbėkime gandrus”, už šią veiklą gavo padėką iš LOD .
Tarptautiniuose susitikimuose užsienyje bei Lietuvoje mokiniai atstovauja savo gimnazijai bei šaliai: pristato savo kultūrą, supažindina su istorija, taip pat kartu su užsienio jaunimu vykdo prasmingą projekto veiklą. Visa tai mokiniams įgyvendinti padeda puiki gimnazijos mokytojų komanda. Beje, tris iš šių penkių tarptautinių projektų mūsų gimnazijos mokytojai patys sukūrė, inicijavo, jie taip pat subūrė tarptautinę komandą šiems projektams vykdyti.
2012 m. ir 2016 m. laimėjome konkursą Euroscola ir mokiniai buvo apdovanoti kelione į Briuselį , kur aplankė Europos Sąjungos parlamentą.
Pradedame du naujus Erasmus+ projektus. Vienas yra ,,Švietimo mainai – galimybė pažinti šiuolaikinio pasaulio profesijas”, kuriame dalyvaujame kartu su 3 mokykomis iš Gruzijos,Ukrainos ir Lenkijos. Kitas Erasmus+ yra „TACT: Teenagers‘ Awareness to Cultural Treasures“, kurio tikslas yra atrasti kultūrinio paveldo lobius projekto šalyse: Turkijoje, Portugalijoje, Šiaurės Makedonijoje,Estijoje, Norvegijoje, Lietuvoje.
eTwinning projektai (online)
Beveik kiekvienais metais minint Europos kalbų diena mūsų gimnazijos mokiniai aktyviai dalyvauja eTwinning projektuose, pvz. „ European Day of Languages”, „Our Languages – Our Treasure”, “ Let’s sing together. European Day of Languages”, “Homemade cards for European Day of Languages” ir kt. Šių projektų metu mokiniai lavina savo kūrybinę kompetenciją bei tobulina anglų kalbos kalbėjimo ir rašymo gebėjimus atlikdami įvairias užduotis kartu su bendraamžiais iš daugelio Europos šalių. Taip pat mokiniai noriai dalyvavo eTwinning projektuose apie Kalėdas (“Handmade Christmas cards exchange”, “Christmas cards” irk t.), apie Vėlykas ( “Easter cards”, “Easter in the World”), apie Šv. Valentino dieną (“Love is all we need!”), apie sportą (“Tell us, what kind of sport do your pupils like?”), apie paauglius (“A Day of a Teenager”), apie augintinius (“My Pets”), apie draugystę („Friendshipbuilding with letters and new technologies“) ir kt.
Patyrę mokytojai dalykininkai
Gimnazijoje dirba aukštos kvalifikacijos mokytojai, kurie nuolatos tobulina savo kompetencijas dalyvaudami seminaruose, rajono, šalies bei tarptautinėse konferencijose bei dalijasi patirtimi skaitydami dalykinius pranešimus šiuose renginiuose, taip pat ruošia mokinius rajono, šalies, tarptautinėms olimpiadoms bei konkursams, kuriuose mūsų mokiniai dažnai laimi.
Net keturi gimnazijos mokytojai – biologijos, anglų kalbos, pradinio ugdymo, informacinių technologijų – yra rajono metodinių būrelių pirmininkai ir vadovauja savo dalyko/ srities Vilniaus rajono mokytojams.
Kokie pasiekimai, kuriais savo mokykloje didžiuojatės?
Didžiuojamės aukštais valstybinių egzaminų rezultatais – kiekvienais metais turime įvairių dalykų aukštų balų ir šimtukininkų. 2020 m. mokiniai gavo 100 balų iš šių VB egzaminų: anglų (2 šimtukai), rusų (1 šimtukas), lietuvių kalbos (1 šimtukas, ir tai yra vienintelis 100-kas Lietuvoje už lietuvių kalbos valstybinį egzaminą, gautas mokinio, besimokančio mokykloje, kur pagrindinė dėstoma kalba yra lenkų).
Mokinių stojimas į universitetus ir kt.
2019 m. į universitetus įstojo – 29 proc.; kolegijas – 42 proc.; profesines mokyklas – 19 proc.
2018 m. universitetai – 38,5 proc.; kolegijos ir aukštosios mokyklos – 33,3 proc.; profesinės mokyklos – 20,5 proc.
2017 m. universitetai – 26 proc.; kolegijos ir aukštosios mokyklos – 44 proc.; profesinės mokyklos – 12 proc.
2016 m. universitetai – 51 proc.; kolegijos ir aukštosios mokyklos – 19 proc.; profesinės mokyklos – 28 proc.
„Geriausia mokykla – geriausias mokytojas”
Kelis kartus gimnazijai buvo įteiktas geriausios Vilniaus rajono mokyklos (lenkų dėstoma kalba) apdovanojimas „Geriausia mokykla” ir beveik kasmet 4-5 įvairių dalykų mokytojams, dirbantiems mūsų gimnazijoje yra suteikiamas „Geriausio mokytojo” vardas Lenkų kultūros namuose Vilniuje.
Biologija
2020 m. du iš laikiusiųjų biologijos VBE mokinių pasiekė puikius rezultatus: surinko 97 ir 91 balą.
Kasmet mūsų mokiniai įstoja studijuoti medicinos ir gamtos mokslų, šiemet – du į medicinos mokslus VU ir 4 į slaugos studijas.
Kasmet gimnazistai tampa Lietuvos mokinių rajoninių biologijos olimpiadų laureatais.
2015 m. ir 2016 m. mūsų mokinys dalyvavo Lietuvos mokinių respublikinėje biologijos olimpiadoje.
2016 m. mūsų mokinys laimėjo respublikinį konkursą ,,Lietuvos gamtininkas“
2015 m., 2016 m., 2017 m., 2018 m. laimėjome Tarptautinį ekologinį konkursą ,,Nadzieja Ziemi“ (Žemės viltis) Lenkijoje.
2015 m., 2016 m., 2017 m., 2018 m. dalyvavome Tarptautineme Gamtos mokslų festivalyje Lenkijoje ,,Planeta Terra“ ir laimėjome biologijos konkurse.
Organizuojame gimnazijoje Lietuvos mokinių rajonines biologijos olimpiadas bei gamtos konkursus.
Biologijos mokytoja yra gavusi 5 Lietuvos respublikos švietimo ir mokslo ministerijos apdovanojimus – Padėkos raštus bei 1 Padėkos raštą iš Biologijos Mokytojų asociacijos už nuopelnus švietimui.
Mūsų biologijos mokytoja yra nominacijos ,,Geriausias biologijos mokytojas“ laureatė bei apdovanota Lenkijos Respublikos Švietimo ministro medaliu už nuopelnus švietimui.
Lietuvių kalba (valstybinė)
Mokinys yra užėmęs 1 vietą rajono meninio skaitymo konkurse, dalyvavo regioniniame konkurse. Dvi mokinės dalyvavo Jaunųjų filologų konkurse Vertimų sekcijoje ir užėmė 1-ąsias vietas. Viena dalyvavo ir respublikiniame Jaunųjų filologų konkurse. Kiekvienais metais g1-g2 klasių mokiniai dalyvauja lietuvių kalbos olimpiadoje, skirtoje tautinių mažumų mokyklų 9-10 klasių mokiniams, yra užėmę prizinių vietų.
Gimtoji kalba (lenkų)
Mokiniai nuolatos dalyvauja gimtosios lenkų kalbos konkursuose bei olimpiadose, dažnai užima prizines vietas. Tarp reikšmingiausių pastarųjų metų laimėjimų yra šie: 2019 m. mūsų mokinys užėmė 1-ą vietą XXX–oje respublikinėje lenkų kalbos olimpiadoje, kuri vyko Vilniaus A.Mickevičiaus licėjuje, vėliau dalyvavo 49-oje tarptautinėje lenkų kalbos olimpiadoje, vykusioje Lenkijos sostinėje Varšuvoje, o 2020 m. lietuvos lenkų kalbos ir literatūros XXXI-oje olimpiadoje mūsų mokinys užėmė trečiąją vietą.
Kasmet mokiniai ir mokytojai dalyvauja lenkų kalbos diktanto konkurse.
Kasmetiniame rajono skaitovų konkurse mūsų mokiniai tradiciškai užima prizines vietas : 2019 m. -I ir III vietą, 2018 m. – I ir III vietą, 2017m.- III vietą.
2019 m. mokiniai dalyvavo vaikų ir jaunimo XX-ame lenkiškos dainos festivalyje, kuris vyko Lenkų kultūros namuose Vilniuje.
Gimtoji kalba (rusų)
Vienas pastarųjų apdovanojimų už gimtosios kalbos (rusų) gabėjimus buvo gautas 2019 m. rajoniniame meninio skaitymo rusų kalba konkurse, kur mūsų skaitovai užėmė visas prizines vietas: I-ąją vietą laimėjo 8c kl. mokinys, II-ąją – 6c kl. mokinys, III-ąją – 8c kl. mokinė.
Užsienio kalbos ( anglų ir rusų )
Mūsų mokiniai yra mažiausiai 4 kartus laimėję 1 arba 2 vietą rajoniniame anglų kalbos konkurse ir olimpiadoje ir atstovavo Vilniaus rajonui respublikiniame etape.
Gimnazija organizuoja anglų k. konferencijas Vilniaus rajono anglistams bendradarbiaudama su Lietuvos anglų k. mokytojų asociacija (LAKMA).
Mokiniai ir mokytojai dalyvavo renginiuose JAV ambasadoje Vilniuje “Back to School”, “Thanksgiving”, į gimnazijos pamokas, renginius atvykdavo JAV ambasados atstovai.
Du kartus per metus mokiniams organizuojami užsienio (anglų ir rusų kalbos) konkursas “Olimpis”, mokiniai dalyvauja konkurse “Kengūra”. Mokiniai tradiciškai gauna aukštus įvertinimus, keli mokiniai laimėjo užsienio (rusų) kalbos konkursą “Kalbų Kengūra” bei buvo apdovanoti kelionėmis į užsienį.
Kiekvienais metais mokiniams organizuojama edukacinė išvyka į Vilnių, į TNT teatrą žiūrėti spektaklius anglų kalba.
Informatika
2018 m. gruodžio 11 d. II tarptautinio projekto „Code & Share“ dalyviai, tarp jų ir 50 mūsų gimnazijos mokinių, pasiekė Gineso rekordą.
2019 m. spalio 24 d. Vilniaus rajono savivaldybės tarybos posėdžio metu projekte dalyvaujančioms mokykloms buvo įteikti Gineso rekordų knygos pažymėjimai, o mūsų gimnazija apdovanota specialiu apdovanojimu – statulėlėmis „Super szkoła“ („Super mokykla“).
Sportas
Nuo 2000 metų mūsų gimnazijos atletų komanda 17 kartų pirmavo tarp rajono mokyklų sporto pasiekimuose, įskaitant lengvąja atletiką (trikovę, keturkovę, rungtis), svarsčių kilnojimą, futbolą, slidinėjimo varžybas.
Mūsų buvęs mokinys žaidė Lietuvos krepšinio rinktinėje (dabar žaidžia komandoje “Mažeikių ereliai”) , trys buvę mokiniai atstovavo Lietuvos biatlono rinktinei, du 2020 ir 2019 metų absolventai šiuo metu yra Lietuvos biatlono rinktinės nariai.
Muzika
Buvęs mokinys iškovojo III vietą IV respublikinėje muzikos olimpiadoje (2015 m., Klaipėdoje) ir dalyvavo tarptautinėje muzikos olimpiadoje (2016 m.).
Chemija
Tarp mūsų mokinių auga susidomėjimas chemija. 2020m. 58-ojioje rajoninėje chemijos olimpiadoje mūsų gimnazijos mokiniai užėmė garbingas vietas: I vietą G4 kl. mokinė ,III vietą -G4 kl. mokinys ir IV vietą -G1 kl. mokinė.
Dailė ir technologijos
Mokiniai dalyvauja įvairiuose rajono dailės ir technologijų olimpiadose ir konkursuose. Tarp paskutinių mokinių laimėjimų yra: II-a vieta rajono technologių olimpiadoje (2019 m.) bei rajono dailės olimpiados nominacija “Už geriausiai parinktas spalvas” (2020 m.)
Kaip kuriate savo mokyklos kultūrą ir ugdymo aplinką?
Puoselėjame kultūros tradicijas. Minime valstybines šventes: Laisvės gynėjų dienos minėjimas, pradinių kl. lietuvių kalbos meninio skaitymo konkursas „Žiemos paukštužėlė Lietuvai“, skirtas Lietuvos Valstybės atkūrimo dienai paminėti, kiti renginiai Lietuvos Valstybės atkūrimo dienai paminėti, Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dienos minėjimas. Organizuojami tradiciniai renginiai: Mokslo ir žinių diena, Pirmokų krikštynos, A. Mickevičiaus kūrybos vakaras, Kalėdiniai renginiai „Prakartėlė“ (4 kl.), ,,Pramoga su Kalėdų Seneliu“ (1-4 kl.), ,,Pasidalinkime kalėdaičiu‘‘, Labdaros akcijos, Mokytojų dienos minėjimas, A. Puškino kūrybos tradicinis renginys „Puškino ruduo“, 2-okų įšventinimas į skaitytojus, Gimnazijos globėjo diena, dvyliktokų šimtadienis , Tarptautinė moterų diena, Poezijos šventė pradinukams, „Smagiosios Užgavėnių išdaigos“, Margučių paroda, Pavasario sporto šventė – bėgimas miesto seniūno taurei laimėti, Paskutinio skambučio šventė dvyliktokams, Renginys „Penktokų darni šeima“, Brandos atestatų įteikimo šventė.
Popamokinė veikla/ neformalusis ugdymas
Daugiau kaip 140 gimnazijos mokinių šoka Liaudiškų šokių kolektyve „Perla“, kuris išsiskiria tuo, kad šoka pasaulio tautų šokius. Kolektyvas turi aukščiausią Lietuvoje meninę kategoriją, kurią 2018 m. suteikė Lietuvos Nacionalinis Kultūros centras. Kasmet „Perla“ dalyvauja apie 50-yje Vilniaus rajono, respublikiniuose ir tarptautiniuose renginiuose, garsindami savo gimnaziją. 2016 metais gimnazijos šokėjai laimėjo TV šou konkursą-projektą „Kadagys“,nugalėjo stipriausius Lietuvos liaudies šokių kolektyvus. 2019 metais „Perla“ suorganizavo savo jubiliejinį koncertą geriausioje Lietuvoje scenoje – Lietuvos Nacionaliniame operos ir baleto teatre. Džiugu, kad baigę gimnaziją kai kurie šokėjai galėjo dirbti Lietuvos Valstybiniame Dainų ir šokių ansamblyje „Lietuva“.
Mokiniams taip pat yra sudarytos sąlygos tobulinti kitus gabumus popamokyklinėje veikloje: dailės studijoje, chore, sporto veikloje, gali rinktis bitininkystę, fotografiją, žurnalistiką. Užtikriname saugią bei patogią ugdymo aplinką: pastatytas naujas stadionas, renovuojami gimnazijos pastatai, netrukus bus statomas oro koridorius, jungiantis pastatus.
Mokinių saugumas ir psichologinė sveikata
Vykdomos smurto ir patyčių prevencijos programos, pvz. Lions Quest „Paauglystės kryžkelės“, „Raktas į sėkmę“, vaikų socializavimo programa „Obuolio draugai“ (pradinukams). Kasmet organizuojama Tolerancijos diena, savaitė be patyčių bei daugybė įvairiausių prevencinių renginių.
Pradinukams tradiciškai yra organizuojamas „Saugaus eismo konkursas”. Pradinių klasių mokiniai dalyvavo akcijoje „Būk matomas“, kurią organizavo VSB kartu su daugiavaikių šeimų asociacija „Mes“.
Karjeros planavimas
Karjeros planavimo programos rėmuose vyresniųjų klasių mokiniai vykstą į universitetus, aukštąsias mokyklas, kasmetinę parodą ,,Studijos”, taip pat jiems organizuojamos karjeros dienos, susitikimai su įvairių profesijų atstovais, mūsų gimnazijos absolventais.
Džiaugiamės ir didžiuojamės, kad esame Vilniaus r. Nemenčinės Konstanto Parčevskio gimnazijos dalimi!!!
Kokios gerosios vadybos, organizacinės ir lyderystės praktikos yra Jūsų mokykloje?
Mokykla dalyvauja konkursuose.
Kokie pasiekimai, kuriais savo mokykloje didžiuojatės?
Mokykla nominuota geriausia Kauno regione 2020 metais.
Kaip kuriate savo mokyklos kultūrą ir ugdymo aplinką?
Vedam seminarus, vyksta įvairūs valstybiniai ir tarptautiniai projektai.
Kokios gerosios vadybos, pedagogikos ar ugdymo praktikos naudojamos jūsų mokykloje?
Gimnazijoje be tradicinio ugdymo, ypatingai didelis dėmesys skiriamas kiekvieno mokinio savarankiško, bet ir aktyvaus bei bendruomeniško gyvenimo pagrindams. Vadovaudamasi gimnazijos strategija, įvertinusi metų veiklos rezultatus, atsižvelgusi į išorės vertinimo rekomendacijas gimnazijos bendruomenė kelia prioritetinius tikslus:
Suprasdama, kad pagrindinis mokyklos turtas, leidžiantis pasiekti šiuos tikslus, yra ne materialus – žinios ir bendruomenė, gimnazija stengiasi užtikrinti jog kiekvieno jos nario poreikiai yra išgirsti ir į juos atsižvelgta. Todėl gimnazijoje ypatingas dėmesys teikiamas:
Bendruomeniškumo palaikymui. Bendruomenė didelį dėmesį skiria gimnazijos kultūros stiprinimui, vertybių puoselėjimui, mokinių skatinimui aktyviai dalyvauti popamokinėje veikloje bei miesto gyvenime. Sėkmingai įgyvendinamos priemonės atspindi kokybiškesnį gimnazijos gyvenimą: bendruomenė yra labiau susiklausiusi, labiau žinoma visuomenėje. Čia fiksuojami ne tik kiekybiniai rodikliai, tokie kaip mokinių, mokytojų, alumnų įsitraukimas, bet ir kokybiniai: bendruomenės narių pasitenkinimas, atsiliepimai ir padidėjęs pilietiškumo jausmas.
Kokiais mokyklos pasiekimais didžiuojatės?
Rezultate, Panevėžio 5-oji gimnazija yra viena populiariausių gimnazijų mieste. Kiekvienais metais čia sėkmingai sukomplektuojamos pirmosios klasės, o gimnazijos abiturientų valstybinių brandos egzaminų įvertinimai žymiai viršija miesto vidurkį. Daugiau nei pusė mokinių kiekvienais metais aktyviai dalyvauja įvairiuose miesto, respublikiniuose bei tarptautiniuose projektuose. Projektinė veikla moko mokinius tobulinti savo įgūdžius, dirbti komandoje, skatina savanorystę, įvairių kultūrų pažinimą ir toleranciją.
Ypatingai didžiuojamės tradicijų puoselėjimu ir kūrimu. Gimnazijoje veikia labai aktyvus, mokinių parlamentas, kuris organizuoja įvairias veiklas, įtraukiančias visą gimnazijos bendruomenę, ar kelia ir sprendžia jos problemas. Gilios anglų kalbos tradicijos yra gimnazijos išskirtinumas: „Angliškos Kalėdos“ – spektakliai anglų kalba, kurie jau daugiau kaip 30 metų sukviečia visą gimnazijos bendruomenę ir buvusius mokinius švęsti Kalėdas kartu. „Debatų klubas“ ir aukšti debatuotojų pasiekimai respublikiniuose bei tarptautiniuose turnyruose plečia akiratį, skatina komandinį darbą, ugdo gimnazijos tapatumo, išskirtinumo jausmą. Gimnazija teikia veiksmingą pagalbą mokiniams, norintiems dalyvauti tarptautinėje ASSIST programoje ir kiekvienais metais 1 ar daugiau mokinių laimi stipendiją metams mokytis JAV mokyklose pagal mainų programą.
Bendradarbiaujant su UAB „Linas Agro Group“ jau 16 metų gimnazijoje vyksta pilietiškiausio abituriento konkursas, kurio finalininkai yra apdovanojami piniginėmis premijomis už jų pilietines iniciatyvas, aktyvumą bei bendraminčių telkimą savanoriškoms veikloms gimnazijoje, mieste, respublikoje.
Gimnazijai labai svarbus bendradarbiavimas su buvusiais gimnazijos mokiniais, kurie yra įkūrę asociaciją „ALUMNIV“. Alumnai kiekvienais metais remia ir apdovanoja akademiškiausius mokinius už jų metų pasiekimus moksle, taip pat organizuoja susitikimus su gimnazistais „Karjeros savaitės“ metu, kur pasakoja savo sėkmės istorijas.
Smagu žinoti, kad pasiekimais dalijimąsi ne tik mokyklos renginių metu ar mokyklos veiklos ataskaitose, bet ir moderniais socialinių medijų kanalais.
Kaip kuriate savo mokyklos kultūrą?
Norėdama įtraukti mokinių tėvus į mokinių ugdymą gimnazija organizuoja mokinių tėvų susirinkimus, kur pristatomi prioritetiniai veiklos uždaviniai bei priemonės jiems įgyvendinti, supažindina su numatoma gimnazijos veikla, pristato individualaus ugdymo planų sudarymo galimybes, supažindina su brandos egzaminų reikalavimais ir organizavimu. Klasių vadovai, mokiniai, kartu su tėvais sudaro klasės veiklos planus. Reguliarios „Atvirų durų“ dienos tėvams suteikia galimybę individualiai su mokytojais aptarti savo vaikų mokymosi galimybes, problemas ir lūkesčius. Gimnazijos administracija ir karjeros specialistai pagal poreikį konsultuoja mokinius ir tėvus karjeros galimybių klausimais. Tėvai aktyviai dalyvauja gimnazijos tradiciniuose renginiuose ir šventėse, o kūrybinės raiškos šventėje „Kuriu, skiriu Lietuvai ir Tau“ ir patys aktyviai dalyvauja pateikdami savo kūrybinius darbus, mokydami bendruomenę kūrybos.
Mokykloje dirba pagalbos mokiniui specialistai, kurie teikia socialinę-emocinę pagalbą mokiniams. Mokykloje taip pat yra atvirų durų politika, tiek mokiniai, tiek mokytojai, jiems prireikus, gali kelti ir diskutuoti problemas ir lūkesčius su mokinių parlamentu ar administracija.
Sėkmingam ir įkvepiančiam ugdymui skiriamas dėmesys ir infrastruktūros modernizavimui. Pasitinkant gimnazijos 100 metų jubiliejų buvo renovuotas pastato fasadas, laiptai, įrengtas gimnazijos muziejus vėliau, atliktas III aukšto koridoriaus remontas, įrengtas šiuolaikinis apšvietimas. Dabar ten įrengta integruota edukacinė erdvė, kuri yra ne tik informatyvi, bet ir patraukli, jauki, su šiuolaikinėmis technologijomis. Padidėjus poreikiui atnaujinta IKT bazė – įsigyta 16 naujų kompiuterių ir originali Microsoft Office programa. Atnaujintas vienas IT kabinetas, įrengtos dvi stotelės ir įdiegtas WIFI ryšys gimnazijos aktų salėje ir III aukšto koridoriuje. Siekiant sėkmingai įgyvendinti „Robotikos“ programas gimnazijoje yra pagamintas specialus stalas, iš savivaldybės gautas FLL varžybų laukas su užduočių komplektais. Gimnazijos nupirktas 3D spausdintuvas leidžia kūrybiškiau vykdyti „Robotikos“ užduotis. Atnaujinti mokymo priemonių baldai 6 kabinetuose. Siekiant sėkmingai vykdyti ugdymo procesą šiltuoju ir saulėtu metų laiku visuose kabinetuose yra įmontuotos tamsinančios žaliuzės. Karštuoju metų laiku pamokos gali būti organizuojamos lauko klasėse. Gerai aprūpintuose ir higienos normas atitinkančiuose kabinetuose sudarytos visos sąlygos vykdyti pagrindinio ir vidurinio ugdymo programas bei vesti neformaliojo ugdymo užsiėmimus.
Kokios gerosios vadybos, pedagogikos ar ugdymo praktikos naudojamos jūsų mokykloje?
Daug metų vykdome socialinį projektą „Pajusk Kalėdų dvasią, buriantį progimnazijos ir miesto bendruomenes. Vykdant projektą progimnazijoje suburtas teatras „Elfai“, kuriame vaidina mokiniai, pedagogai, aptarnaujančio personalo darbuotojai, tėvai, šeimos nariai, artimieji ir visi pageidaujantys, kasmet rengia Kalėdinius spektaklius, kuriais siekia Advento laikotarpiu įkvėpti Kalėdinę dvasią, kurti ypatingą stebuklo laukimo nuotaiką bei dalintis gerumu, kurti tolerantiškus, pozityvius, atsakingus santykius su kitais žmonėmis. Po spektaklių ilgai netyla šurmulys ir klegesys progimnazijoje – prie Advento vaišių stalo ilgai visi dalinasi įspūdžiais, nuoširdūs atviri pokalbiai, bendravimas su dvasininkais, vienuoliais, svečiais, aplankomas progimnazijos Angelų kampelis, įteikiamos metų Angelo statutėlės. Projekto idėjos žadina bendruomeniškumą ir solidarumą rūpinantis kultūrinėmis ir religinėmis vertybėmis, skatina bendruomenės dvasinį augimą, gebėjimą mokytis rinktis, mąstyti, vertinti situaciją ir problemas iš įvairių pusių.
Kokiais mokyklos pasiekimais didžiuojatės?
Džiaugiamės, kad kiekvienais metais į progimnazijos teatro „Elfai“ spektaklius žiūrovų susirenka vis daugiau ir gausiau. Kasmet kartu su progimnazijos teatro „Elfai“ aktoriais į Kalėdinę nuotykių ir stebuklų kelionę leidžiasi ne tik progimnazijos bendruomenė, bet ir Panevėžio miesto ir rajono mokyklos, darželiai, Trečiojo Amžiaus universiteto, Panevėžio miesto ir kitos bendruomenės, Panevėžio miesto ir rajono dvasininkai, Seimo nariai, miesto savivaldybės atstovai. Šiais metais kalėdinį spektaklį „Tegul Kalėdos sušildo širdį“ žiūrėjo apie 1000 žiūrovų.
Kiekvienais metais suvaidintas dar vienas spektaklis, dar kartą ištarti padėkos žodžiai, dar kartą kiekvienas išlydėtas su šypsena ir geru žodžiu. Koks brangus tas „dar kartą“ – trumpas susibūrimo laikas, kuris nematomomis gijomis nusitęsia į kiekvieno namus kaip šiltas ir jaukus buvimas kartu.
Kaip kuriate savo mokyklos kultūrą?
Kaip dovana, kurią kiekvienas nešasi, tik ne rankose, o širdyje. Kaip jausmas, kad čia, Alfonso Lipniūno progimnazijos bendruomenėje, tu esi svarbus, laukiamas ir mylimas. Ir mes jau žinome: ta bendrystės ugnelė ir gerumo jausmas šildys mus visus metus ir nuolat sukvies pabūti šalia.
Kokios gerosios vadybos, pedagogikos ar ugdymo praktikos naudojamos jūsų mokykloje?
Gimnazijoje vyrauja pasidalintoji lyderystė, sprendimai priimami tariantis, diskutuojant su visa mokyklos bendruomene. Apie gimnazijos bendruomenės pasiekimus, naujienas vykdoma sklaida gimnazijos internetinėje svetainėje, socialiniuose tinkluose (Facebook, Instagram), bendrų susirinkimų, susitikimų, pasitarimų metu. Visi sprendimai priimami aptarus su visais bendruomenės nariais.
Kokiais mokyklos pasiekimais didžiuojatės?
Didžiuojamės gimnazijos mokinių pasiekimais dailės, technologijų, sporto srityse, mokinių gebėjimu organizuoti ir vesti renginius ne tik gimnazijos mokiniams, bet mokiniams iš kitų mokyklų (pvz., Haloween naktis gimnazijoje). Didžiuojame gimnazijos mokytojais, kurie savo patirtimi dalinasi su Lietuvos mokytojais (konferencijose, veda mokymus ir kita).
Didžiuojamės socioedukaciniais projektine veikla, vieni iš paskutiniųjų projektų: 2016 m. dalyvavome tarptautiniuose mokymuose „Baltic Summer Academy” ir įgyvendinome projektą „Listen and Hear“, kuriuo siekėme gerinti mokyklos bendruomenės narių mikroklimatą; „ERASMUS+” jaunimo mainų projektas #refMEDIA. Nuo 2018 m. dalyvaujame tarptautiniame projekte „Global Education Goes Local” (organizuojame globaliojo švietimo veiklas, supažindinančias su Darnaus vystymosi tikslais ir globaliojo pilietiškumo svarba ne tik gimnazijos bendruomenėje, bet ir Gruzdžių miestelio bendruomenėje, siekiant mažinti socialinę atskirtį tarp bendruomenės narių). 2019 m. 20 gimnazijos mokinių baigė gidų mokymus ir vedė tarptautinės edukacinės parodos „Leiskite man būti savimi…– Anos Frank gyvenimo istorija“ edukacinius užsiėmimus Šiaulių r. mokiniams, bendruomenių nariams. Nuo 2020 m. įsitraukėme į tarptautinę (savanorystę skatinančią) programą „Social Breeze“.
Kaip kuriate savo mokyklos kultūrą?
Gimnazija pilnai kompiuterizuota (kiekviename kabinete yra kompiuteris, internetas, dalykų mokytojų kabinete yra multimedijos, kai kuriose klasėse yra interaktyvios lentos ir kt.). Gimnazijoje yra tradiciniai renginiai, skirti ne tik gimnazijos, bet ir miestelio bendruomenei (pvz., Vasario 16 paminėjimas ir kt.), organizuojamos įvairios akcijos, paminėjimai – į visus renginius įtraukiami mokinių tėvai. Daugiau nei 15 metų vysta akcija „Padėk draugui“ (nenaudojamus daiktus, buitinę techniką, baldus, rūbus ir pan. atiduodame kam to reikia). Daugiau nei dešimt metų – „Nebūk vienišas”, skirtą Gruzdžių krašto bendruomenės vienišiems seneliams, renkame labdarą gyvūnų prieglaudoms. Jau kelis metus lankome Beržėnų senjorų namų gyventojus (prieš Kalėdas ir Šv. Velykas) su programėle ir edukaciniais užsiėmimais
Organizuojamos integruotos įvairių dalykų pamokos, taip pat, pamokos ugdančios mokinių socialinius įgūdžius ir kritinį mąstymą, kurias veda dalyko mokytojas su socialiniu pedagogu (chemija, fizika, lietuvių k., kūno kultūra, matematika, pilietinis ugdymas, biologija ir kt.).
Gimnaziją veikia A. Dereškevičienės kraštotyros muziejus, Visos dienos mokykla, Dienos centras, žaidimų kambarys „Raktelis“ ir kita. Siekiant užtikrinti gimnazijos bendruomenės narių saugumą, teigiamą psichosocialinę būseną, teikiama savalaikė specialistų pagalba. Siekiant gerinti gimnazijos mokinių, klasių, bendruomenės mikroklimatą, atliekamos įvirios apklausos, tyrimai, kurie pristatomi bendruomenei, gauti rezultatai leidžia ieškoti naujų būdų mikroklimatui gerinti.
Kokios gerosios vadybos, pedagogikos ar ugdymo praktikos naudojamos jūsų mokykloje?
Robotika, Teatras, Šokių ansamblis „Siaustinis”. Pasirašyta bendradarbiavimo sutartis su Panevėžio resp. ligonine ir VU.
Kokiais mokyklos pasiekimais didžiuojatės?
Simonas Melaika – Pasaulio biologijos olimpiados aukso laimėtojas. Daugiausiai šimtukų turinti mokykla mieste bei apskrityje, bei viena geriausių mokyklų Lietuvoje
Kaip kuriate savo mokyklos kultūrą?
Plati popamokinė veikla, konsultaciniai centrai mokymosi spragoms užpildyti, kasmetinė pagalba miestui (tvarkant apleistas kapines, pagerbiant šalies vėliavą per šventes).
Kokios gerosios vadybos, pedagogikos ar ugdymo praktikos naudojamos jūsų mokykloje?
Mokinių taryba, ateitininkai, įvairūs būreliai (muzikos, šokių, teatro).
Kokiais mokyklos pasiekimais didžiuojatės?
Mokyklos renginiai, šventės, teatro laimėjimai, dainų šventės į kurias važiuojame.
Kaip kuriate savo mokyklos kultūrą?
Mokykloje labai kovoja su patyčiomis, vyksta kultūriniai renginiai, pažintinės išvykos, bei išvykos į jaunimo festivalius ar karjeros renginius.
Kokiais mokyklos pasiekimais didžiuojatės?
Pas mus mokykloje daug sportininkų, kurie yra daug pasiekę
Kaip kuriate savo mokyklos kultūrą?
Nepalaikome patyčių, draugaujame su visais, turime tvarką ir taisykles
Kokios gerosios vadybos, pedagogikos ar ugdymo praktikos naudojamos jūsų mokykloje?
Labai geri bei draugiški mokytojai, faini vaikai bei labai mokykloje šilta ir gera būti puiki atmosfera.
Kokiais mokyklos pasiekimais didžiuojatės?
Naujais gautais daiktais bei galimybę išreikšti savo nuomonę pvz, kas mokykloje būtų fainiau, jei atsirastų?
Kaip kuriate savo mokyklos kultūrą?
Mes stengiamės ją saugoti. Vyresni padeda prie to prisidėti ir stengiamės, kad šiukšlių būtų kuo mažiau.
Kokios gerosios vadybos, pedagogikos ar ugdymo praktikos naudojamos jūsų mokykloje?
„Visa, ką tu dirbi, dirbk pilnomis spėkomis, su pilnu stropumu ir mokėjimu“ (P. Vileišis). Šie žodžiai ne tik pasitinka kiekvieną įžengusį į mūsų gimnaziją, bet ir yra neatsiejama mūsų bendruomenės kasdienybės dalis. Esame veikli švietimo bendruomenė nuolat ieškanti naujų galimybių ir siekianti nuolatinio tobulėjimo. Visur ir visada…
Aiškiai apibrėžta gimnazijos valdymo struktūra, kai atsakymą rasi pas tikrą kuruojamos srities profesionalą, padaro mūsų kasdienybę paprastesnę. Aktyvi mokinių savivaldos ir Vileišiečių organizacijos veikla, pasirenkamųjų dalykų ir neformalaus ugdymo veiklų gausa, įvairūs projektai (NordPlus Junior, Europos solidarumo korpuso, eTwinning ir kt. ) bei mokinių ir mokytojų iniciatyvos moko mus lyderystės, bendradarbiavimo, savanorystės ir verslumo. Visa tai ir ne tik padeda mums siekti gimnazijos vizijos – būti demokratiška, solidaria ir veiklia švietimo bendruomene, puoselėjančia brolių Vileišių kultūrines ir vertybines tradicijas.
Kokiais mokyklos pasiekimais didžiuojatės?
Džiaugiamės ir didžiuojamės kiekvienu akademiniu pasiekimu: tiek gimnazijos, tiek nacionaliniu, tiek tarptautiniu mastu. Tačiau didžiausias pasiekimas yra bendruomeniškumas, mokinių įtraukimas ir įsitraukimas į ugdymo proceso organizavimą, aiški ir veiksminga gimnazijos valdymo struktūra.
Kaip kuriate savo mokyklos kultūrą?
Mūsų gimnazijos kasdienybėje susipina tradicijos ir šiuolaikiškumas, o pavyzdį imame iš pačių geriausių. Stropumo ir darbštumo semiamės iš brolių Vileišių, kurių atminimą ir šiandien puoselėjame Vileišiečių organizacijos veikloje. Kilnumo ir altruizmo mokomės iš buvusio gimnazijos absolvento, filantropo dr. J. P. Kazicko. Gimnazijoje yra jo vardo kabinetas, vyksta kasmetinis moksleivių programavimo ir IT taikymo konkursas. Iniciatyvumo ir užsispyrimo pavyzdys – M. Karčiauskas, kurio dėka kasdien galime gėrėtis unikalia dailės galerija, sudaryta net iš 335 gerai žinomų autorių kūrinių. Prie šiuolaikinės gimnazijos kultūros kūrimo prisideda ir kiti buvę gimnazijos mokiniai, kurie noriai dalinasi savo asmenine ir profesine patirtimi.
Kokios gerosios vadybos, organizacinės ir lyderystės praktikos yra Jūsų mokykloje?
Glaudus mokinių ir mokyklos darbuotojų ryšys.
Kokie pasiekimai, kuriais savo mokykloje didžiuojatės?
Aktyviai ir kokybiškai vykdomi mainai tarp mūsų mokyklos ir Olandijos. Mokinių olimpiadų laimėjimai, įvairūs tarptautiniai projektai, motyvuoti darbuotojai.
Kaip kuriate savo mokyklos kultūrą ir ugdymo aplinką?
Nuolat atnaujinamas mokyklos inventorius, visur įdiegtos elektroninės lentos, naudojame planšetinius kompiuterius netgi matematikos pamokoje. Skatinamas mokinių meniškumas. Vyksta teatro, fotografijos pamokos, einame į spektaklius, yra galimybė groti įvairiais muzikos instrumentais.
Kokios gerosios vadybos, pedagogikos ar ugdymo praktikos naudojamos jūsų mokykloje?
„Jaunimas gali”.
Kokiais mokyklos pasiekimais didžiuojatės?
Tarptautiniuose konkursuose, Lietuvoje esame užėmę pirmą ar prizinę vietą (2-3 kartus).
Kaip kuriate savo mokyklos kultūrą?
Dalyvauju visuose konkursuose, semiuosi idėjų, jomis dalinuosi ir jas įvykdau!
Kokios gerosios vadybos, pedagogikos ar ugdymo praktikos naudojamos jūsų mokykloje?
Mokinių savivalda.
Kokiais mokyklos pasiekimais didžiuojatės?
Mokykla turi daug išmaniosios technikos, dauguma mokinių yra draugiški.
Kaip kuriate savo mokyklos kultūrą?
Sunku būtų atsakyti…
Kokios gerosios vadybos, pedagogikos ar ugdymo praktikos naudojamos jūsų mokykloje?
Socialinių įgūdžių pamokos pagal SEKU programą, X-matrica mokyklos darbo strateginiam planavimui, individualiosios psichologijos metodai taikomi tiek mokyklos valdyme, tiek darbe su vaikais, psichologinės supervizijos mokytojams.
Kokiais mokyklos pasiekimais didžiuojatės?
„Steam“ projektai, SEKU socialinių-emocinių kompetencijų ugdymo programa, mokytojai – sertifikuoti konsultantai darbe su tėvais, bendrųjų kompetencijų ugdymas pagal 4S modelį.
Kaip kuriate savo mokyklos kultūrą?
Remiantis individualiosios psichologijos principais: įtraukiant vaikus, tėvus, komandą, bendradarbiaujant, skiriant daug dėmesio gero mikroklimato kūrimui ir palaikymui.
Kokios gerosios vadybos, pedagogikos ar ugdymo praktikos naudojamos jūsų mokykloje?
Daug būrelių, daug naujų konkursų, papildomos pamokos, kuriems neišeina kažkas
Kokiais mokyklos pasiekimais didžiuojatės?
Varžybose laimėjimai, būrelio pabaigimai, išmokus kažką naujo
Kaip kuriate savo mokyklos kultūrą?
Visaip daug kaip
Kokios gerosios vadybos, pedagogikos ar ugdymo praktikos naudojamos jūsų mokykloje?
Pasidalytosios lyderystės puoselėjimas, kolegiškos aplinkos auginimas ir tikėjimas / pasitikėjimas dirbančiais ir besimokančiais žmonėmis.
Kokiais mokyklos pasiekimais didžiuojatės?
Įstaigos kultūros ir estetikos lygis, edukacinių erdvių pritaikymas ugdymo motyvacijai ir rezultatams auginti, netradicinių (retų) ugdymosi veiklų išsaugojimas ir puoselėjimas (kartingai, mopedai motociklininkai, dviratininkai, B kategorijos vairuotojų rengimas, sportinis turizmas).
Kaip kuriate savo mokyklos kultūrą?
Mokyklos kultūros ir aplinkos kūrime dalyvauja kiekvienas bendruomenės narys, įgyvendinami projektai ir iniciatyvos, skatinančios atsakingo vartojimo kultūrą bei pilietinio atsakingumo ir bendruomeniško užimtumo veiklas.
Kokios gerosios vadybos, pedagogikos ar ugdymo praktikos naudojamos jūsų mokykloje?
Mokykla kuriama pagal progresyviausius vadybos principus: pasidalytąją lyderystę, kiekvienas mokytojas/mentorius koncentruojasi į asmeninę lyderystę kažkurioje srityje ir praktiškai realizuoja savo stipriąsias puses, bendru sutarimu numatomas maksimalus žmogaus indėlis į organizaciją (pvz., jei yra žmogus, kurį „veža” renginių organizavimas, jis ir apsiima šią sritį, jei gali būti asmeniniu vaikų kuratoriumi, bet nervinasi pažiūrėjęs į „excelį”, tai ir kuruoja vaikus, o lenteles atiduoda tam, kuriam tokios mozaikos teikia malonumą). Kitaip tariant, kiekvienas mokytojas/mentorius yra kažkurios srities lyderis ir ta lyderystė skatinama, palaikoma bendrai. Mokytojai/mentoriai yra mokyklos bendrakūrėjai – patys su vaikais kuriasi gyvenimo mokykloje taisykles, tobulina ugdymo modelį, inicijuoja organizacijos tvarkų, vadybinės struktūros kaitą. Vienas pagrindinių mokyklos principų – trust/pasitikėjimas, ir jis įgyvendinamas visose grandyse – mokytojas turi ne tik pedagoginę laisvę, bet ir pasitikėjimą, kas išties užaugina sparnus ir padeda kurti švietimo stebuklus.
Kokiais mokyklos pasiekimais didžiuojatės?
Derindami Max Brauer mokyklos modelį su suomiškos mokymo sistemos principais, sukūrėme naują, Lietuvoje dar netaikomą, individualaus mokymosi pagal Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos patvirtintas Bendrąsias pagrindinio ugdymo programas metodiką. Mokykla, kurioje nėra mokytojų (tik mentoriai), nėra 45 min. pamokų, nėra pažymių, nėra klasių (visi mokosi savu ritmu), mokykla, kurioje galima nesimokyti tam, kad…anksčiau ar vėliau pradėtum mokytis pats – sąmoningai, atsakingai, prasmingai. Įkūrėme pirmą Lietuvoje mokymosyklą – Uogų slėnio mokymosyklą, nes mokykla – vieta, kurioje mokoma, jau praeity, o mokymosykla – vieta, kurioje mokomaSI, t.y., realiai įgyvendiname ugdymo paradigmos kaitą. Didžiuojamės unikalia nuotolinio ugdymo sistema – sužaidybinta platforma, į kurią pasinerdami vaikai mokosi akademinių disciplinų. Didžiuojamės mentorių – kūrėjų komanda, kuri geba kurti ateities švietimą šiandien – mokyklą, kuri pralenkia laiką. Didžiuojamės, kad su dviem kitomis Lietuvos mokyklomis, kurios išdrįso pamėginti prisijaukinti laisvosios mokyklos modelį, šįmet duodame startą laisvųjų mokymosyklų tinklo kūrimuisi. Ir žinoma, didžiuojamės savo „turbiniais” mokiniais ir aukštu jų tėvų pasitikėjimu leidžiant vaikams gyventi savo gyvenimus – atsisakant primestų lūkesčių ir standartų. Didžiuojamės mokytojais-lyderiais, kurie veda mokymus Lietuvos mokyklos, kuria mokymosi įrankius, novatorišką, vizionierišką ugdymo sistemą, tampa Lietuvos švietimo ambasadoriais. Didžiuojamės tuo, kad šiandien kelias į Paliepių kaimą tampa vis labiau žinomas, o į mokyklą atvyksta mokytojų/savivaldybių, švietimo autoritetų delegacijos – pasisemti ne tik idėjų, bet ir įkvėpimo.
Kaip kuriate savo mokyklos kultūrą?
Pagal tris principus: trust, no stress, less is more. Šiandien vis dar kalbama, kiek mokytojai laisvi, kas ta pedagoginė laisvė, kas yra pasitikėjimas mokytoju, kas yra saugumo jausmas mokykloje, ką reiškia pasitikėti vadovu ir jį gerbti, o ne bijoti, kokia yra labai spygliuoto kolektyvo gebėjimo pasispausti ego ir susitelkti galia, koks jausmas didžiuotis savo komanda ir mokykla, ką reiškia aukšta kartelė ir kiek svarbus atlaidumas klaidoms (savo – irgi). O mes apie tai ne kalbame, o turime ir džiaugiamės. Ir dar – pamatinė mokyklos vertybė yra laisvė. Laisvas vaikas – laimingas vaikas. Laisvas mokytojas/mentorius – laimingas mokytojas/mentorius. Matome mokytojus/mentorius, moksleivius, kurie didžiuojasi savimi, didžiuojasi mokykla, kurie ieško – savaip, kuria – gal kartais ir nesuprantamai, bet bando, kurie mokosi gyventi laisvėje, klysta ir eina toliau, kuriems rūpi duoti, kurie bijo, dvejoja, bet „kažkaip“ imasi ambicingų projektų ir juos įgyvendinę sako: „MES PATYS VISKĄ padarėme“.
Kokios gerosios vadybos, pedagogikos ar ugdymo praktikos naudojamos jūsų mokykloje?
Mūsų mokykloje mokiniams suteikta galimybė kurti, organizuoti renginius, dalyvauti įvairiose pilietiškumo ir savanoriavimo akcijose.
Kokiais mokyklos pasiekimais didžiuojatės?
Yra daug gabių mokinių, kurių gabumai atsiskleidžia ne vienoje srityje. Mokyklos vadovybė mokiniais didžiuojasi tuo, kad šie yra užsispyrę, siekia užsibrėžto tikslo ir didele apimtimi pralenkia kitas mokyklas.
Kaip kuriate savo mokyklos kultūrą?
Kiekvienas mokinys turi galimybę padėti mokytis kitam mokiniui. Kiekvienas mokinys šioje mokykloje sulaukia pagalbos tiek iš suaugusių, tiek iš bendraamžių. Kurdami mokyklos kultūrą ir ugdymo aplinką stengiamės įtraukti čia besimokantį/besimokiusį/mokantį ar savo atžalą mokyklai patikintį asmenį. Už tai esame dėkingi savo mokyklai!
Kokiais mokyklos pasiekimais didžiuojatės?
Labai gera direktorė, naujas stadionas, atnaujintos klasės bei naujas geras darželis ir jo auklėtojos
Kokios gerosios vadybos, pedagogikos ar ugdymo praktikos naudojamos jūsų mokykloje?
2018 m. pripažinta stiprią geros mokyklos požymių raiška turinti gimnazija – tokių Lietuvoje tik 30. Svarbiausios vertybės – bendruomeniškumas, atsakomybė, kūrybiškumas. Pagrindinė nuostata – individualių mokinio gebėjimų ir poreikių pripažinimas. Mūsų gimnazijos sėkmę lemia bendradarbiavimo ir pasitikėjimo vienas kitu kultūra.
Kokiais mokyklos pasiekimais didžiuojatės?
Gimnazijos veikla atitinka STEAM ugdymo koncepciją. Vykdoma tarptautinė asmeninio augimo programa DofE, vaiko emocijų išraiškos kontrolės (VEIK) programa; socialinio-emocinio ugdymo programa „Raktai į sėkmę“, didelė popamokinės veiklos pasiūla, aktyvi mokinių savivalda, projektinė veikla.
Kaip kuriate savo mokyklos kultūrą?
Mūsų gimnazistai, dalyvaudami įvairiose veiklose, ugdo kompetencijas, formuoja įgūdžius, bręsta kaip asmenybės. Skatinamas dalyvavimas įvairiose programose – galimybė pažinti save ir suvokti kitus drauge įgyvendinant novatoriškas idėjas. Atviros mokymo(si) ir laisvalaikio erdvės įkvepia tobulėti, skatina siekti užsibrėžtų tikslų, formuoja kultūrinę savivoką. Galimybė po pamokų likti mokykloje ir aktyviai dalyvauti popamokinėje veikloje. Lyderystė suvokiama kaip neribotos galimybės kartu su kitais veikti, kurti, atrasti. „Romuvos“ kultūrą ir įvaizdį kuria visa gimnazijos bendruomenė. Kiekvienas gali tapti „Romuvos“ gimnazijos dalimi!
Kokios gerosios vadybos, pedagogikos ar ugdymo praktikos naudojamos jūsų mokykloje?
Mokykloje sukurta ilgalaikė nuosekli asmenybės ūgties programa 2SB (Sveikata-Sąžiningumas-Bendradarbiavimas) orientuota į žmogaus, kaip Kūno-Proto-Sielos ir visa apimančios Dvasios ugdymą. Apie mus mažai kas žino, bet sužinoję giliai nustemba, kad Lietuva turi tokią unikalią mokyklą. Ką daugiau pridurti, mus reikia aplankyti, pamatyti ir pajusti. www.sanatorinemokykla.lt
Kokiais mokyklos pasiekimais didžiuojatės?
Tai vienintelė Lietuvos mokykla, kuri ilgą laiką ugdo ir gydo mokinius. Ne 12, 18 ar 24 dienas, bet tiek, kiek reikia ( nuo 1 iki 10 klasės nepertraukiamai). Kokybiškas ugdymas, kompleksinė pagalba, ne popierinis, bet gyvas vertybinis ugdymas.
Kaip kuriate savo mokyklos kultūrą?
Visos ugdymosi aplinkos orientuotos į pritaikymą neįgaliesiems, naująsias technologijas ir šiuolaikinį dizainą. Visos mokyklos veiklos orientuotos į 3 vertybes Sveikata-Sąžiningumas-Bendradarbiavimas, kurias bet kuris bendruomenės narys naktį pažadintas ne tik kaip „Tėve mūsų…“ pasakys, nurodys, kokioj veikloj, kokioj pamokoj ją atpažino ir pajautė.
Kokios gerosios vadybos, pedagogikos ar ugdymo praktikos naudojamos jūsų mokykloje?
Visokie įvairūs.
Kokiais mokyklos pasiekimais didžiuojatės?
Daug užsiėmimų.
Kaip kuriate savo mokyklos kultūrą?
Turime mokykloje taisykles, gerbiame mokyklą.
Kokios gerosios vadybos, pedagogikos ar ugdymo praktikos naudojamos jūsų mokykloje?
Kokiais mokyklos pasiekimais didžiuojatės?
Mokykloje dirba pedagogai, kurie savo patirtimi ir išmintimi dalijasi su visos šalies mokytojais: istorijos mokytojas ekspertas Virginijus Navickas – istorijos vadovėlių autorius, kvalifikacijos tobulinimo programų rengėjas, parengęs ne vieną olimpiadų nugalėtoją, respublikinių istorijos žinių konkursų laureatą; dailės mokytoja ekspertė Elida Ignatavičienė buvo nominuota inovatyviausia Lietuvos mokytoja, 2019 m. išrinkta miesto metų mokytoja; lietuvių kalbos mokytoja metodininkė Alvyda Jusienė paruošusi ne vieną lietuvių kalbos olimpiados nugalėtoją, 2018 m. išrinkta miesto metų mokytoja; vokiečių kalbos mokytojos metodininkės Ingridos Bagučianskienės iniciatyva gimnazija glaudžiai bendradarbiauja su Getes institutu, jos ugdytinė atstovavo šalį tarptautiniuose jaunimo debatuose Budapešte. Anglų kalbos mokytoja metodininkė Diana Vaidžiulė kasmet išugdo ne vieną šimtukininką, olimpiadų ir konkursų nugalėtoją. Matematikos mokytoja Laima Morkuvienė yra miesto matematikų būrelio vadovė, inicijuoja gabiųjų miesto matematikų ugdymą.
Daug pasiekimų pelnė mokiniai, kurie yra pasirinkę kryptingą inžinerinį ugdymą:
Respublikinio konkurso „Rytojaus startuolis“ nugalėtojai (inžinerinės klasės auklėtoja Inga Razanovienė); prizinės vietos tarptautinėse robotikos varžybose (mokytojas Ričardas Gečas); Respublikiniame konkurse „Jaunasis elektronikos entuziastas“ gimnazistų projektas „Išmanioji kuprinė“ apdovanotas pagrindiniu prizu.
Mokinių lyderių ugdymas duoda puikių rezultatų:
Sėkmingai įgyvendintas respublikinis asmenybės augimo ir lyderystės projektas „Svajok, veik, nebijok“; gimnazija su mokiniais ir mokytojais sėkmingai įgyvendina Dofe programą: Simono Daukanto gimnazijos DofE dalyviams Augustei Buivydaitei (IIIb kl.), Gabijai Jokšaitei (IIIa kl.), Gabijai Ulinskaitei (IIIm kl.), Urtei Čekanauskaitei (IIm kl.), Simonui Tautvaišui (IIIb kl.) ir Lukui Vaičikui (IIIc kl.) buvo įteikti bronzos ženkleliai.
Kaip kuriate savo mokyklos kultūrą?
Kokios gerosios vadybos, pedagogikos ar ugdymo praktikos naudojamos jūsų mokykloje?
Šiaulių Lieporių gimnazijos vienas iš prioritetų – skatinti tvarią, sistemingą ir tęstinę lyderystę. Mokytojai nuolat tobulina, perteikia mokiniams žinias, kurias įgyja kvalifikaciniuose seminaruose, tarptautiniuose projektuose, mokymuose. R. Pozniakovas, 2018 metų inovatyviausias fizikos mokytojas, Šiaulių miesto metų mokytojais tapę D. Dirvelis, S. Puzarienė, V. Kukulskis, Ž. Staškauskienė nuolat ieško ir įgyvendina netradicinių pamokų, priemonių ir praktikų idėjas, dalinasi patirties sklaida su kolegomis, garsina Lieporių gimnaziją Šiaulių mieste ir respublikoje.
Gimnazija – nuolat besimokanti organizacija. Ypatingas dėmesys skiriamas STEAM bei kalbų mokymui(si). Nuo 1999 m. mokykla dalyvauja, organizuoja, vykdo tarptautinius ,,Erasmus+”, ,,Nord plius”, ,,Grudtvig”, ,,Comenius” ir kt. projektus. Mūsų gimnazijoje mokytis kalbų skatinami ne tik mokiniai, bet ir mokytojai dalykininkai, kurie užsienio kalbas integruoja į savo dalykų pamokas: muziką, fiziką, matematiką ir kt. Taip pat vykdomi suaugusiųjų anglų kalbos mokymo(si) projektai, kursai.
Gimnazijoje skatinama savanorystė tarp bendruomenės narių, mokytojų, mokinių, todėl nuolat vyksta renginiai, akcijos, idėjų transformavimas, pagalba. Mokiniai aktyviai savanoriauja gyvūnų prieglaudoje ,,Binada“, Šiaulių arenos renginiuose, mokytojai savanoriauja vaikų vasaros poilsio stovyklose, organizuoja autorines parodas. Ugdydami mokinius, kaip visuomenės narius ateičiai, neatsiejame mokytojo ir mokinio. Labai svarbus aspektas – mokytis vieniems iš kitų per praktiką ir veiklą, skatinti asmeninę lyderystę. Organizuojami plenerai, debatai, koncertai, konferencijos, diskusijos ir kt. Gimnazijos mokiniai, mokydamiesi oratorinio meno, saviraiškos, gebėjimo komunikuoti įvairiomis temomis, dalyvavo bendraamžių debatuose LRT ,,Vaikų forumas“, Šiaulių televizijoje debatuose apie rinkimus, Šiaulių miesto P. Višinskio viešojoje bibliotekoje. Šiaulių Lieporių gimnazija nuolat dalinasi lyderystės, asmeninės pažangos patirtimi, sėkmės istorijomis respublikinėse ir tarptautinėse konferencijose, pagal poreikį modernizuoja, plečia ir pritaiko edukacines erdves ugdymo ir neformalaus švietimo procesui. Gimnazija yra kokybės siekiančių mokyklų klubo narė.
Kokiais mokyklos pasiekimais didžiuojatės?
2016 m. gimnazijai suteiktas tarptautiškiausios mokyklos Lietuvoje apdovanojimas. 2019 m. gimnazija pripažinta kaip sveikatą stiprinanti mokykla. Taip pat vykdomos pilietiškumo ir socialinio ugdymo programos ,,Dofe”, ,,Sniego gniūžtė”, ,,Lions Quest“, ,,Misija -Pilietis”, veikia skautų organizacija. Kasmet du kartus organizuojamos mokinių, mokytojų, tėvų respublikinės ir tarptautinės konferencijos. Kiekvienais metais gimnazistai dalyvauja Konstitucijos egzamine. Istorijos bei pilietiškumo ugdymo mokytojai N. Rudienė, I. Dagienė, M. Šlapelis ir mokiniai buvo apdovanoti diplomais prezidentūroje. II klasės mokinys R.Meškauskas ir muzikos mokytoja A. Meškauskienė atstovavo gimnaziją ir Šiaulių apskritį dainuodami Prezidento inauguracijos šventėje. Mokiniai skatinami kurti, organizuoti, dalyvauti savo gyvenamų erdvių, rajonų renginiuose, kuriuose yra pelnę ,,Metų proveržis“, ,,Metų atlikėjas“, ,,Metų pilietiškiausias narys“, Šiaulių miesto ,,Mokinys-lyderis“ nominacijas. Ne vienerius metus informatikos mokytojos J. Navickienės mokiniai yra lyderiai IKT srityje, tarptautinio konkurso Latvijoje laureatai. 2020 m. m. abiturientas V. Puškunalis net tris brandos egzaminus išlaikė 100 balų ir buvo pakviestas į geriausių Lietuvos mokinių šventę Valdovų rūmuose. Nuolat skatiname mokinius dalyvauti konkursuose, olimpiadose, kuriose mokykliniame etape dalyvauja 70%, miesto etape 20%, respublikos etape 2% mokinių. 2020 m. gimnazija tapo ,,Žaliųjų erdvių” konkurso II etapo dalyve ir numato tolimesnę sėkmės siekimo strategiją 2021 m. m.
Kaip kuriate savo mokyklos kultūrą?
Gimnazija išsiskiria savita kultūra, mokinių lūkesčius atitinkančia ugdymosi aplinka, kurioje bendrystę kuria mokytojas, mokinys ir tėvai. Mokykla didžiuojasi veikiančia tėvų, mokinių ir mokytojų asociacija ,,Lieporių mokyklos bendruomenė”. Mums svarbi kiekviena asmenybė. Kiekvienas ieškantis mokinys gali save atrasti siūlomose veiklose: talentą išreikšti kviečia ,,Menininkų suolelis”, dalintis literatų perlais gali knygų klube ,,Pluma”, savo pirmąją viešąją kalbą mokinys turi galimybę pasakyti ,,Oratorinio meno” klube, pirmuosius kulinarinius šedevrus sukurti ,,Skonio laboratorijoje”, ugdyti kantrybę ir siekti aukščiausių biliardo pasiekimų Lietuvoje ,,Pulo” klube, viską jungiančią bendruomeniškumo energiją mokytojai, mokiniai ir tėvai gali skleisti gimnazijos ,,Bendruomenės chore”.
Pilietiškumas ir socialinių įgūdžių ugdymas – neatsiejama gimnazijos kasdienybės dalis. Gimnazistai, dalyvaujantys asmeninio tobulėjimo programoje ,,Dofe”, savarankiškai planuoja ir vykdo žygius, socialinius įgūdžius ugdo, dalinasi patirtimi, tobulina lyderystės kompetencijas respublikinėse ,,Sniego gniūžtės” stovyklose. Pilietiškumas ir ištvermė puoselėjama ,,Misija-Pilietis”, skautų užsiėmimuose. Skatinant asmeninę pažangą, kiekvieną mėnesį vyksta ,,Mėnesio šauniausiojo” apdovanojimai, o kasmet vykstančiame renginyje „Lieporių garbė“ garbės ženkleliai įteikiami mokiniams, mokytojams ir tėvams, kurie garsina mokyklą savo darbais ir pasiekimais.
Formaliajam ugdymui pritaikytos gimnazijos edukacinės erdvės. Jos nuolat transformuojamos į ugdymo ir neformaliojo švietimo procesą. Tai lauko klasė, kurioje vyksta pamokos, lauko teniso stalai, kurie skirti ne tik fizinio ugdymo pamokoms, bet ir mokinių judėjimo skatinimui pertraukų metu. Sporto aikštyne mokiniai turi galimybę pasirinkti mėgstamą sporto šaką: krepšinį, paplūdimio tinklinį, lauko tenisą, futbolą, badmintoną. Mokyklos vidinio kiemelio erdvėje, kurioje įrengta ir scena, vyksta koncertai, meninio skaitymo konkursai, susitikimai su žymiais žmonėmis, karjeros planavimo, šokių užsiėmimai. Kiemelyje pastatyti lauko šachmatų stalai, todėl mokiniai gali lavinti logiką bei žaidimo įgūdžius, organizuoti šachmatų turnyrus. Mokiniai yra nuolat skatinami drąsiai veikti, gebėti kurti ir įgyvendinti idėjas, įkvėpti kitus mokinius. Gimnazijos savivaldoje svarbią vietą užima Mokinių taryba. Mokinių savivalda aktyviai dalyvauja priimant svarbius sprendimus, vykdo mokinių apklausas įvairiais klausimais, atstovauja mokinių balsą gimnazijoje. Tarybos nariai organizuoja geriausių metų mokytojų rinkimus ,,Auksiniai kiaušiniai“, kasmet pristato mokinių apklausos rezultatus ,,Mokytojų, tėvų, mokinių įsivertinimo konferencijoje“. Didžiuojamės tvaria, nuolat besimokančia bendruomene bei ugdymo kokybės siekimu Lieporių gimnazijoje.
Kokios gerosios vadybos, pedagogikos ar ugdymo praktikos naudojamos jūsų mokykloje?
Šiaurės licėjus, įkurtas 2015 m., yra pirmoji Lietuvoje mokykla, atnešusi į Lietuvą skandinaviško ugdymo, pasižyminčio aukščiausiais vaikų pasiekimais, modelį. Save mes galime reprezentuoti kaip mokyklą „turinčią stuburą“. Per penkerius metus nuosekliai dirbame laikydamiesi šiaurės krypties – taikome savo veikloje tik šiaurės šalių ugdymo principus bei laikomės skandinaviškų vertybių. Pagarba, bendradarbiavimas, nuoseklumas, abipusis grįžtamasis ryšys, sprendimai vaiko ugdymo kokybei, pasitikėjimas mokytoju – tai yra kertiniai licėjaus veiklos principai. Mes pirmieji ir vieninteliai Lietuvoje pretenduojame tapti Nordic Network of international schools asocijuotu nariu.
Ugdymo principų pagrindinės dedamosios yra integruotas turinys, patirtinis mokymasis, individuali vaiko pažanga, Phenomenon based learning. Kasmet augame ne tik kiekybiškai, bet ir kokybiškai. Daugelis mokyklų sako, kad dirba pagal tematinį integruotą principą, mes sakome, kad tai mums jau praeitis. Mes dirbame taikydami probleminį mokymąsi, sąvokinę turinio integraciją. Jau keleri metai gilinamės ir šiemet galime pasidžiaugti, jog atnešėme į Lietuvą ypatingą Suomijos pasididžiavimą Phenomenon based learning. Plačiau apie Phenomenon based learning – trumpas Šiaurės licėjaus video: https://bit.ly/3cBbNOM
Mūsų tikslas yra padėti kiekvienam vaikui daryti pažangą. Mes neatsirinkinėjame vaikų pagal akademinius pasiekimus, mes nereitinguojame ir nelyginame nė vieno tarpusavyje. Mes ugdymą organizuojame taip, kad kiekvienas mūsų mokinys šiandien taptų geresne savo paties versija nei vakar.
Laikydamiesi šio principo, mes nuolat bendradarbiaujame su vaiko šeima, teikiame nuolatinį grįžtamąjį ryšį e-dienyne, individualiuose pokalbiuose.
Šiaurės licėjaus mokytojų komandą sudaro mokytojai su pedagoginiu išsilavinimu, tarp kurių yra 5 mokytojai ekspertai, trys Lietuvos metų mokytojai, 6 vadovėlių ir kitų mokymo priemonių autoriai, skaitmeninio mokymo/si turinio autoriai, mokytojų asociacijų nariai.
ŠL komanda – su svaria patirtimi, šiuolaikiška, lengvai prisitaikanti prie besikeičiančių technologijų, iniciatyvi ir kūrybinga. Mokymas(is) jau pirmą karantino savaitę nuotoliniu būdu mūsų mokytojams nebuvo sunkus iššūkis ir tai tik įrodė, kad turime šiuolaikišką, imlią pokyčiams komandą, kurią labai vertiname.
Kokiais mokyklos pasiekimais didžiuojatės?
Didžiuojamės savo įsitraukusia, atsidavusia, kūrybinga komanda. Didžiuojamės mokytojais, sukuriančiais gerą mikroklimatą ir atnešančiais aukščiausius asmeninius mokinių rezultatus. Didžiuojamės komandos vienybe – nuo ugdymo modelių kūrimo iki naktinių žygių pelkėse.
Didžiuojamės mokyklos vadove, kuri įkvepia, palaiko, motyvuoja! Kuri atiduota visą save, dalinasi savo šypsena ir kaskart stebina komandą taikliais pastebėjimais, įžvalgomis.
Didžiuojamės akademinių pasiekimų ir geros savijautos derme. 2019 m. ketvirtokų laida patvirtino, kad mums tai puikiai sekasi – esame pirmi Lietuvoje pagal ketvirtokų pasiekimus! Šie mokiniai – pirmoji Šiaurės licėjaus karta, kuri pas mus užaugo ir šiuo metu tęsia mokslus penktoje klasėje.
Didžiuojamės laimėtais projektais: Šiaurės licėjus – dukart GRAND PRIX apdovanojimo nugalėtojas 2017 ir 2019 metais tarptautiniame StarT konkurse. StarT projektas – tai – Suomijos mokslo ir technologijų universitetus jungiančio LUMA tinklo iniciatyva, skatinanti tarptautinį ugdymo įstaigų bendradarbiavimą ir dalijimąsi patirtimi. Per jį skatinama tarpdalykinė matematikos, technologijų ir gamtos mokslų integracija, o šiuolaikinio pasaulio iššūkiai įveikiami populiarinant teorinių žinių taikymą praktikoje.
Didžiuojamės Šiaurietiškais ugdymo metodais: integruotas turinys, patirtinis mokymasis, individuali vaiko pažanga, Phenomenon based learning.
Didžiuojamės, kad vieni pirmųjų Lietuvoje pradėjome mokyti(s) nuotoliniu būdu, kurio metu tik atsiskleidė Šiaurės licėjaus stiprybės: sulaukėme daugybės teigiamų bendruomenės atsiliepimų dėl ugdymo kokybės, mokytojų profesionalumo, mokyklos greito pasiruošimo.
Didžiuojamės, kad esame Šiaurės licėjus!
Kaip kuriate savo mokyklos kultūrą?
Šiaurės licėjaus kultūra yra pagrįsta Šiaurės licėjaus vertybėmis – pagarba, bendradarbiavimu, tobulėjimu, kritiniu mąstymu, kūrybiškumu. Kiekvienam „Šiaurės licėjaus“ bendruomenės nariui šios vertybės žinomos ir tikime, kad šios vertybės visiems yra svarbios. Kviečiame jas puoselėti ir savo pavyzdžiu perduoti vaikams ne tik mokykloje, bet ir asmeninėje aplinkoje.
Sprendimai čia priimami diskutuojant, įtraukiami į sprendimų priėmimą mokytojai, mokiniai, tėvai. Mokykloje veikia Tėvų taryba, kurios tikslas skatinti mokykloje bendruomeniškumą, prisidėti idėjomis ir projektais, padėti organizuoti mokyklos renginius.
Šiaurės licėjaus mokiniai tam tikrų veiklų metu susiburia iš skirtingų klasių (amžiaus grupių) – taip skatinamas mokinių bendruomeniškumas, pagarba.
Patyčių prevencijos programa, kurią kuruoja mokyklos psichologas ir socialinis pedagogas, taip pat padeda puoselėti mokyklos vertybes. Psichologas ir socialinis pedagogas mokiniams visuomet pasiekiami ir pasiruošę padėti.
Nuo 2018 m. dalyvaujame socialinio ir emocinio ugdymo programoje Lions Quest „Laikas kartu“ bei „Paauglystės kryžkelės“ . Ji padeda mokytojams kurti saugią mokymosi aplinką, išmokyti vaikus kelti pozityvius tikslus ir jausti įsipareigojimus savo šeimai ir bendruomenei.
Mentorystė taip pat yra labai svarbi kultūros kūrimo dalis. Mentorius (vienas iš Šiaurės licėjaus mokytojų) bendrauja su savo mentoriaujamu mokiniu, tėvais, kitais mokytojais ir pagalbos specialistais. Jis padeda užtikrinti gerą socialinę-emocinę aplinką, padeda siekti užsibrėžtų tikslų, gerinti akademinius rezultatus.
Mokykla savo vertybes puoselėja ne tik gyvai, bet ir ugdo bendruomenės kultūrą mokantis nuotoliniu būdu, vedant saugaus ir etiško interneto mokymus, sukuriant ir įtvirtinant mokymosi nuotoliniu būdu etiką.
Kokios gerosios vadybos, organizacinės ir lyderystės praktikos yra Jūsų mokykloje?
Pirmiausias ir svarbiausias dalykas – tvirtas ir profesionalus mokytojų kolektyvas, kurio priešakyje – sąžiningas, darbštus ir kompetentingas direktorius. Mokytojų tarpusavio darna ir vadovo kompetencija leidžia mokykloje jaustis saugiai. Esi nuolatos skatinamas tobulėti, mokytojai su mokiniais užmezga šiltus ir kokybiškus santykius, todėl sumažėjo šaltumo, individualizmo tikimybė. Esi skatinamas stiebtis tose srityse, kuriose tau sekasi.
Kokie pasiekimai, kuriais savo mokykloje didžiuojatės?
Tiesą sakant, didžiuojuosi ne akademiniais ar visuomeniniais pasiekimais, bet stipria mokyklos bendruomene ir ypatingu gebėjimu sutelkti. Taip pat mokykloje jau nuo 1998-ųjų gyvuoja teatro festivalis „Felicija“, kuris neabejotinai yra vienas iš stipriai bendruomenei formuoti pasitelktų įrankių.
Kaip kuriate savo mokyklos kultūrą ir ugdymo aplinką?
Mokykloje ugdomas sveikas požiūris į dėstomus dalykus, jų neperspaudžiant, nelygiuojant. Kultūrinis gyvenimas „Versmėje“ yra tarsi gyvybės alsavimas. Gimnazijoje vyksta itin daug renginių, išvykų, projektų, kuriuos noriai organizuoja mokytojų ir mokinių bendruomenė.
Kokios gerosios vadybos, pedagogikos ar ugdymo praktikos naudojamos jūsų mokykloje?
Sėkmingos lyderystės pavyzdžių mokykloje yra daugybė: nuo 2016 m. mokykla sėkmingai plėtėsi, augo mokinių skaičius, 2019 m. buvo pradėta vykdyti nauja šokių programa suaugusiesiems, 2019 m. vyko kūrybiškų susitikimų festivalis ,,Pabraidom” (2020 m. vyks antrą kartą), 2019 m. buvo suorganizuotas tarptautinis festivalis ,,Dance Art Againts Prejudice”, mokyklos kolektyvai (pučiamųjų orkestras, jaunučių ir jaunių chorai, šokių kolektyvas ,,Gelmė”) yra nuolatiniai Moksleivių Dainų šventės dalyviai, tarptautinių ir respublikinių konkursų laureatai, mokykloje organizuojami seminarai ir kvalifikacijos kėlimo kursai mokytojams, mokykloje dirba aukštos kvalifikacijos mokytojai, jiems sudaromos galimybės kelti kvalifikaciją, atestuotis, nedidelė mokytojų ir personalo kaita suteikia galimybę siekti ilgalaikių ir trumpalaikių tikslų, mokyklos mikroklimatas teigiamas.
Kokiais mokyklos pasiekimais didžiuojatės?
Labiausiai didžiuojamės mokinių, mokinių tėvų ir mokytojų tarpusavio bendradarbiavimu, teigiamais ir pasitikėjimu grįstais santykiais tarp bendruomenės narių, aukštais mokinių pasiekimais ir puikiais mokymosi rezultatais.
Kaip kuriate savo mokyklos kultūrą?
Nuolatos domimės švietimo naujovėmis, atsižvelgiame į XXI a. realijas, siekiame, kad mokiniai suprastų mokymosi visą gyvenimą svarbą, įrenginėjame poilsio/bendravimo erdves, organizuojame stovyklas, koncertus, festivalius ir pan.
Kokios gerosios vadybos, pedagogikos ar ugdymo praktikos naudojamos jūsų mokykloje?
Vyksta mokyklose visokios akcijos.
Kokiais mokyklos pasiekimais didžiuojatės?
Didžiuojuosi mokyklos sportiniais, geografiniais pasiekimais.
Kaip kuriate savo mokyklos kultūrą?
Dalyvauju visokiuose renginiuose.
Kokios gerosios vadybos, pedagogikos ar ugdymo praktikos naudojamos jūsų mokykloje?
Mokykloje vyrauja pasidalytoji lyderystė, mokyklos vadovas turi daug pasekėjų, taip pat yra išugdyti mokytojai lyderiai, kurie imasi iniciatyvos ir įtraukia visą bendruomenę. Mokiniai taip pat skatinami imtis lyderystės per demokratinį ugdymą.
Kokiais mokyklos pasiekimais didžiuojatės?
Integruotas ugdymas, demokratinis ugdymas, asmeniniai projektai, grupinis tyrimas, IT integracija ir įtraukusis ugdymas.
Kaip kuriate savo mokyklos kultūrą?
Mokyklos bendruomenė yra nuolat besimokanti, einanti koja kojon su visomis švietimo inovacijomis, imasi lyderystės ir skleidžia savo patirtį šalyje ir už jos ribų.
Kokios gerosios vadybos, pedagogikos ar ugdymo praktikos naudojamos jūsų mokykloje?
Druskininkų Ryto gimnazija gali didžiuotis mokinių savivalda. Visi mokiniai joje yra lyderiai, mokantys pristatyti savo idėjas ir vesti komandą tikslo link.
Kokiais mokyklos pasiekimais didžiuojatės?
Mokykla gali didžiuotis krepšinio ir tinklinio komandomis, kurios ilgą laiką varžybose užima prizines vietas. Taip pat mokiniais, kurie garsina mokyklą dalyvaudami respublikinėse olimpiadose, iš kurių būna parsinešami laimėjimai.
Kaip kuriate savo mokyklos kultūrą?
Druskininkų Ryto gimnazijos kultūra ir ugdymas vystosi ir kyla iš pačių mokinių ir mokytojų, kurie nestokoja žinių, supratimo ir pagarbos vienas kitam.
Kokios gerosios vadybos, pedagogikos ar ugdymo praktikos naudojamos jūsų mokykloje?
Mokykloje yra tėvų bendruomenė, kuri tiesia tiltus tarp administracijos, tėvų ir vaikų, skatina vaikus imtis iniciatyvos ir kurti jiems artimą aplinką, veiklas.
Nuo 2012 m. įsikūrusios vienos ikimokyklinio ugdymo grupės iki dabar mokykla išaugo iki progimnazijos, kurioje yra ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo grupės, 1 – 8 klasės. Tai nuolat auganti ir nuolat tobulėjanti mokykla, kurią aktyviai palaiko vietos bendruomenė kartu organizuodama įvairius renginius, varžybas, stovyklas. Mokykloje suburtas darnus, inovatyvus mokytojų kolektyvas, pritraukiami profesionalūs neformaliojo švietimo vadovai mokiniams. Mokykla su ikimokyklinio ugdymo grupėmis įgyvendino ES lėšomis finansuojamą projektą „Ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo plėtra”.
Kokiais mokyklos pasiekimais didžiuojatės?
Mokykla jauna, tad norim joje auginti žmonės, kurie augs ir sieks savo tikslų.
Mokiniai ir ugdytiniai dalyvauja įvairiuose konkursuose, varžybose, olimpiadose. 2020 m. ikimokyklinio ugdymo skyriaus auklėtinė tapo Respublikinio „Dainų dainelės” konkurso laureate, mokiniai kasmet apdovanojami tarptautinių konkursų „Kengūra” diplomais, ne kartą yra tapę tarpmokyklinių kvadrato varžybų nugalėtojais.
Kaip kuriate savo mokyklos kultūrą?
Mokyklos pedagogų ir tėvų bendruomenės palaiko šiltus santykius, todėl yra nuostabios šventės pagal metų laikus, minimos valstybinės šventės ir kartu su Bukiškio bendruomene apsijungiame tradicinei šeimos, sporto ir laisvalaikio šventėms.
Skatiname mokinių savivaldos veiklą, palaikome mokinių ir kitų bendruomenės narių iniciatyvas, organizuojame tradicinius pilietiškumą skatinančius renginius (Valstybinių švenčių minėjimą, kalendorinės šventės ir kt.) bei netradicinius renginius (filmų vakaras, pyragų diena ir pan.). Aktyviai įsitraukiame į vietos bendruomenės organizuojamas veiklas: šeimos šventę, olimpiadą, sporto šventes.
Kokios gerosios vadybos, organizacinės ir lyderystės praktikos yra Jūsų mokykloje?
Mokyklai vadovauja I-ą vadybos kategoriją įgijusi direktorė. Sėkmingai taikomos efektyvios vadybos ir lyderystės praktikos: lanksčiai ir kūrybiškai panaudojami mokyklos materialiniai ištekliai, telkiama veikli, solidari ir besimokanti bendruomenė, vykdomas sisteminis mokyklos, kaip organizacijos įsivertinimas, mokymo ir mokymosi vadyba orientuojama į pedagoginę lyderystę, kvalifikacijos tobulinimas – į kompetencijų įgijimą.
Kokie pasiekimai, kuriais savo mokykloje didžiuojatės?
Puikūs mokinių pasiekimai, profesionali mokytojų komanda (37,5 proc. mokytojai metodininkai), tėvai gerai vertina bendradarbiavimą su mokykla. Mokykla – Kokybės siekiančių mokyklų klubo narė, Nacionalinės švietimo agentūros vykdomo projekto ,,Geras mokymasis geroje mokykloje“ partnerė. Dalyvaujame:sveikatą stiprinančios mokyklos projektė ,,Sveika mokykla”, Kompiuteriukų fondo tęstinėje programoje „Kompiuteriukų ralis”, projekte „Informatika pradiniame ugdyme“, Technologijų mentorystės programoje „Technologijų vedliai”, projektuose „Mokyklų aprūpinimas gamtos ir technologinių mokslų priemonėmis“, ,,Neformaliojo vaikų švietimo paslaugų plėtra“, ,,„Bendrojo ugdymo mokytojų bendrųjų ir dalykinių kompetencijų tobulinimas“, tarptautiniame projekte „In the footsteps of John Paul II – the apostole of Polish and Lithuanian freedom“, ESFA projekte ,Atvirkščios pamokos” metodo ir sistemingos individualizuotos mokinių pažangos stebėjimo sistemos taikymas mokinių individualiai pažangai”.
Mokykla yra atnaujinta, visi yra draugiški, visi bendrauja vienas su kitu.
Kaip kuriate savo mokyklos kultūrą ir ugdymo aplinką?
Vizijos bendrumas, veiklos kryptingumas ir planų dermė, sprendimų pagrįstumas, kolegialaus grįžtamojo ryšio kokybė, mokymasis komandose, nuolatinės pažangos siekimas – tai principai, kuriais vadovaujamės kurdami bendradarbiavimo kultūrą. Mokyklos bendruomenę stiprina projektai ,,Tėvų mokykla“, ,,Auginame vieni kitus“, ,,Mes iš ,,Aušros“.
Mokyklos bendruomenė vertina mokymo įrangos ir priemonių atnaujinimą, tai garantuoja ugdymo šiuolaikiškumą ir kokybę – įkurtos 2 gamtamokslinės laboratorijos su interaktyvia įranga, kompiuterių klasė (stacionarių ir nešiojamų kompiuterių komplektai, planšetės). Mokyklos aplinka atnaujinta, patogi, sveika ir palanki mokytis: kuriamas bendrų erdvių ir kabinetų estetiškas interjeras, įrengta poilsio zona, renovuota valgykla, sporto salė, įkurtos naujos treniruoklių ir choreografijos salės, konferencijų salė.
Kokios gerosios vadybos, organizacinės ir lyderystės praktikos yra Jūsų mokykloje?
Veikia mokinių ir mokytojų taryba.
Kokie pasiekimai, kuriais savo mokykloje didžiuojatės?
Sportiniai ir meniniais.
Kaip kuriate savo mokyklos kultūrą ir ugdymo aplinką?
Dauguma renginių organizuojame patys, prisidedame prie mokyklos puošimo.
Kokios gerosios vadybos, organizacinės ir lyderystės praktikos yra Jūsų mokykloje?
Demokratija, pasidalytoji lyderystė.
Kokie pasiekimai, kuriais savo mokykloje didžiuojatės?
Pasidalyti lyderystės, aukščiausios kokybės mikroklimatas.
Kaip kuriate savo mokyklos kultūrą ir ugdymo aplinką?
Bendradarbiaujame, dalinamės, augame.
Kokios gerosios vadybos, organizacinės ir lyderystės praktikos yra Jūsų mokykloje?
Labai faini mokytojai, aplinka.
Kokie pasiekimai, kuriais savo mokykloje didžiuojatės?
Mokykla senamiestyje, mokytojų netrūksta, gerai moko.
Kaip kuriate savo mokyklos kultūrą ir ugdymo aplinką?
Ją tvarkome ir prižiūrime, rengiame daug renginių mokykloje.
Kokios gerosios vadybos, organizacinės ir lyderystės praktikos yra Jūsų mokykloje?
Gimnazijos vadyboje ryškūs pasidalintosios lyderystės bruožai:
Kokie pasiekimai, kuriais savo mokykloje didžiuojatės?
Kaip kuriate savo mokyklos kultūrą ir ugdymo aplinką?
Mokykla visapusiškai stengiasi išlikti ištikima savo filosofijai ir vertybėms: pagarba tvarkai ir darbui, žmogaus orumui ir jo laisvei, pakantumas ir užuojauta. Tikime, kad kiekvienas mūsų bendruomenės narys gali pasiekti savo asmeninio meistriškumo per visapusišką asmenybės ugdymą, siekiant fizinės, protinės, dvasinės, socialinės ir emocinės asmenybės brandos. Skatiname visokeriopą visų mokyklos bendruomenės narių tobulėjimą, puoselėti krikščioniškąsias ir bendražmogiškąsias vertybes.
Mūsų mokykla – ilgoji gimnazija, kurioje mokosi 1–12 klasių mokiniai. Bendradarbiavimo kultūros ugdymas mums labai svarbus. Todėl gimnazijoje susibūrę „klasės-sesės“, tėveliai kviečiami pusryčiams su gimnazijos vadove, kas keli mėnesiai vyksta tėvų–mokytojų „Malonūs susitikimai mokykloje“, kai tariamės, sprendžiam iškilusias problemas, džiaugiamės ir švenčiame kartu. Gimnazija turi savo tradicinius susitikimus, kuriuose dalyvauja ne tik mokiniai ir mokytojai, bet ir jų šeimų nariai, kaip pvz. klasių šv. Kūčių vakarienės, adventinio vainiko pynimo edukacija, šv. Verbų sekmadienio eisena ir daug kitų švenčių bei veiklų.
Gimnazijos erdvės nuolat atnaujinamos, siekiame sukurti saugias, patogias, mokymuisi ir poilsiui pritaikytas aplinkas.
Kokios gerosios vadybos, organizacinės ir lyderystės praktikos yra Jūsų mokykloje?
Nors gimnaziją baigiau prieš 7 metus, dar vis matau, kad mokykla puikiai tęsia tradicijas ir entuziastingai priima naujoves – labai aktyviai veikia mokinių savivalda, ugdomi jaunieji lyderiai, kurie vėliau tampa verslų savininkais ar aktyviai dalyvauja jaunimo organizacijose šalies ar tarptautiniu mastu (pati buvau šios gimnazijos mokinių prezidentė), gimnazija intensyviai vykdo ir tarptautinę veiklą, stengiasi pritraukti jaunus mokytojus-specialistus, turi aiškias tradicijas – gimnazijos šventes, mokytojų ir mokinių išvykas, interaktyvius užsiėmimus, šokio teatrą, siekia Lietuvos rekordų ir kt. Man ši mokykla buvo ir dar dabar išlieka tikrais namais.
Kokie pasiekimai, kuriais savo mokykloje didžiuojatės?
Aukšta mokslo kokybė, stiprus bendruomeniškumas, aktyvi savivalda, Lietuvos rekordai.
Kaip kuriate savo mokyklos kultūrą ir ugdymo aplinką?
Aktyviai įtraukiant ir mokinius, ir mokytojus, ir tėvus į visus procesus. Skatinant bendruomeniškumą įvairiomis bendromis veiklomis (pavyzdžiui, Naktis mokykloje), ugdant ateities lyderius ir nepamirštant mokyklos alumni bendruomenės.
Kokios gerosios vadybos, organizacinės ir lyderystės praktikos yra Jūsų mokykloje?
Lyderystė labiausiai pasireiškia esant netipinei situacijai. Mūsų mokyklos bendruomenė subūrė ir suaktyvėjo mokyklos išsaugojimo tikslui. Taip buvo įkurta „Aktyvių tėvų asociacija” mieste. Tikslas pasiektas mokykla GYVUOJA IR KLESTI.
Kokie pasiekimai, kuriais savo mokykloje didžiuojatės?
Džiaugiamės ir didžiuojamės mokyklos bendruomene.
Kaip kuriate savo mokyklos kultūrą ir ugdymo aplinką?
Mokyklos kultūra kuriama siekiant glaudaus bendravimo, bendradarbiavimo, įvedant naujas tradicijas, kuriant skatinimo sistemą, puoselėjant bendrumo jausmą.
Kokios gerosios vadybos, organizacinės ir lyderystės praktikos yra Jūsų mokykloje?
Mikroklimatas. „Versmėje“ jaukus, draugiškas mikroklimatas, aukštas pedagogų profesionalumas ir kokybiškas mokymas. Gimnazijoje vyrauja teigiama emocinė aplinka, bendradarbiavimo dvasia. Nuolat rūpinamasi tiek mokinių, mokytojų ir kitų bendruomenės narių gerove ir teikiamų paslaugų kokybe; psichologinės ir socialinės pagalbos stiprinimu.
Savivalda. Savivaldos atstovai renkami atvirai ir skaidriai, bendruomenės nariai atsakingai dalyvauja planuojant ir įgyvendindami išsikeltus mokyklos tikslus ir uždavinius, išmano savo ugdymo sritį, dėstomus dalykus, domisi ir seka naujoves. Veiklą grindžiame bendradarbiavimu, susitarimais ir
Profesinis tobulėjimas. Mūsų stiprybė – atvirumas mokytojų ir mokinių iniciatyvoms, naujų idėjų palaikymas, profesinio tobulėjimo ir kūrybiškumo skatinimas. „Versmės“ gimnazija nuolat besimokanti mokykla, turinti savas tradicijas, telkianti bendruomenę šiandienos iššūkiams.
Projektinė veikla. Kiekvienais metais ieškome galimybių dalyvauti projektinėje veikloje. Šiuo metu vykdome du tarptautinius ERAZMUS+ projektus ir vieną (2020-09-01 – 2022-08-31) Švietimo mainų paramos fondo sporto projektą „Patirkime judėjimo džiaugsmą“.
Mokyklos vadovas vadovaujasi vadovo – mokytojo – mokinio interesų derinimo bei bendradarbiavimo principais. Gimnazijoje nevengiama diskutuoti, laisvė derinama su atsakomybe, skatinama asmens saviraiška, inovacijos ir kūrybingumas.
Vizija – gimnazija, kuri prisitaiko prie gyvenimo pokyčių ir teikia kokybišką išsilavinimą, atitinkantį šiuolaikinio mokinio poreikius. T.y., siekiame, kad mokinys, baigęs mūsų gimnaziją ir įgijęs akademinius pasiekimus toliau sėkmingai galėtų rinktis studijas, būtų pasitikintis savimi, savarankiškas, empatiškas. Tarptautinio bakalaureato Diplomo programa, vykdoma mūsų gimnazijoje, leidžia įgyvendinti šiandieninio jauno žmogaus lūkesčius.
Mokytojų darbo sąlygos: jau labai seniai kiekvienas mokomasis kabinetas, mokytojų kambarys, biblioteka, skaitykla, mokinių poilsio erdvės yra aprūpintos visomis reikalingomis IKT priemonėmis, vadovėliais, mokomąja medžiaga. Nuolat atnaujinamos edukacinės gimnazijos erdvės, analizuojami poreikiai, nustatomi prioritetai ir pagal galimybes aprūpinama.
Bendradarbiavimo kultūra: kuriami pozityvūs mokytojų-mokinių, mokytojų-tėvų ir visos bendruomenės tarpusavio santykiai. Bendradarbiavimas/ bendravimas neformalus – kolektyvą buriantys renginiai, išvykos, švenčių paminėjimai. Ugdyme bendradarbiavimas (jį galima fiksuoti pagal įvykusių renginių, pamokų skaičių) renginių, projektų metu, integruojant keletą mokomųjų dalykų, skatina kolegų darbo stebėjimo vizitus, aptarimą, patirties pasidalijimą.
Rezultatų fiksavimas: sistemingai aptariamos mokinių mokymosi sėkmės, elgesio, lankomumo problemos su mokiniu individualiai, su dėstančiais mokytojais, su mokinio tėvais, pagalbos specialistais, tikslinamas pagalbos mokiniui teikimas. Mokiniai pildydami asmeninės pažangos sąsiuvinius, fiksuoja savo lūkesčius, kokios pagalbos tikisi dėl asmeninės ūgties.
Kokie pasiekimai, kuriais savo mokykloje didžiuojatės?
Didžiuojamės. Gimnazijoje įkurtas Tarptautinis bakalaureatas, dirba profesionalūs ir kompetentingi mokytojai metodininkai ir ekspertai.
Gimnaziją baigę mokiniai įstoja toliau mokytis į Lietuvos ir užsienio aukštąsias mokyklas, didžioji dalis gauna valstybės finansuojamas vietas.
Gimnaziją yra išugdžiusi daug žymių gydytojų, ekonomistų, teisininkų, nekilnojamos rinkos specialistų, politikų. Galime pasidžiaugti, kad Vilniaus miesto ir Tauragės rajono merai yra mūsų gimnazijos mokiniai.
Geras mokyklos vardas, mikroklimatas ir aukšti akademiniai pasiekimai rajone bei respublikoje lemia, jog mūsų gimnaziją renkasi nemaža dalis Tauragės jaunimo.
Pagyrimo verta mokinių savivalda – pora metų iš eilės „Versmės“ gimnazijos mokinių savivalda laimi rajono savivaldybės įsteigtus prizus.
Mokiniai aktyvūs įvairių jaunimo organizacijų dalyviai, dažnai ir lyderiai. Gimnazijos bendruomenėje mokiniai „atranda“ save savanorystės veikloje, mokinių savivaldoje, sporte, muzikoje (roko grupė) ar dailėje.
Sklaida. Mokytojai taip pat pastebimi rajone ir šalyje: veda seminarus, organizuoja renginius, inicijuoja respublikinius bei tarptautinius projektus.
Kaip kuriate savo mokyklos kultūrą ir ugdymo aplinką?
Mokyklos kultūra. Vienas iš gimnazijos tikslų – ugdyti mokinio tikėjimą asmeniniu tobulėjimu. Todėl nuolat ugdome mokinių bendravimo kultūrą, sudarome puikias sąlygas gerai mokinių savijautai. Esame tikri, jog mokinių savijauta mokykloje, tai, kaip jie vertina mokyklos mikroklimatą, yra svarbi ugdymo kokybės ir bendros kultūros sudedamoji dalis. Pedagogų, pagalbos mokiniui specialistų vienas iš uždavinių aktyvinti kiekvieno mokyklos bendruomenės nario (mokinių, tėvų, mokytojų) indėlį, skatinant mokytojų ir mokinių bei tėvų bendravimą ir bendradarbiavimą.
Pagalbą mokiniams teikia specialistai/ VGK/ nuolatinis psichologas, socialinis pedagogas – klasės vadovas.
Galime džiaugtis ir mokinių – mokytojų santykiais – jie betarpiški, šilti. Įrodymas – daug mokinių, grįžę į gimtąjį miestą, aplanko mokyklą, mokytojus, palaiko ryšius.
Didelis dėmesys skiriamas klasės, kaip kolektyvo, sutelkimui: jauniausi bendruomenės nariai (pirmokai) prieš naujus mokslo metus dalyvauja stovykloje „Versmiukai“, kurioje ne tik susipažįsta su nauja mokykla ir naujais klasės draugais, bet ir išmoksta dirbti kaip viena komanda, vieni kitus palaikyti ir paremti, priimti bendrus sprendimus. Vėliau šie bendravimo ir bendradarbiavimo įgūdžiai yra stiprinami tradiciniuose gimnazijos renginiuose: atvirų durų dienos tėvams, atvirų durų dienos būsimiems gimnazistams, karjeros diena, kalėdiniai renginiai, šimtadienis ir pan.
Dėmesys skiriamas ir mokytojų kolektyvo sutelkimui: mokykloje suburta darbo grupė rūpinasi kolektyvo išvykomis (bent du kartus per metus), gimtadienio šventėmis, vakaronėmis, kuriose kartu džiaugiamės, o kartais ir liūdime.
Mokinių pasiekimai. Daugelio mokomųjų dalykų brandos egzaminų vidurkis aukštesnis nei rajono ar respublikos.
Džiugina ne vienas šimtukas: 2018 m. -13, 2019 m. -13, 2020 m. 7 nacionalinės mokyklos ir 6 Tarptautinio bakalaureato mokiniai iš VBE gavo po100 balų įvertinimą.
Geografijos respublikinių ir tarptautinių olimpiadų laimėjimai, istorijos bei filosofijos, jaunųjų filologų respublikinių olimpiadų prizinių vietų laimėtojai yra ir mūsų mokiniai. O kur dar konkursai ir sportinės varžybos.
Kokios gerosios vadybos, pedagogikos ar ugdymo praktikos naudojamos jūsų mokykloje?
Unesco, Erasmus.
Kokiais mokyklos pasiekimais didžiuojatės?
Mokyklos žaidynių 2019 laimėtojais.
Kaip kuriate savo mokyklos kultūrą?
Bendrai.
Kokios gerosios vadybos, pedagogikos ar ugdymo praktikos naudojamos jūsų mokykloje?
Daug tokių.
Kokiais mokyklos pasiekimais didžiuojatės?
Kad ji yra pirma mokykla Tauragėje ir visi žmonės, vaikai geri ir draugiški.
Kaip kuriate savo mokyklos kultūrą?
Nešiukšliname, nebraižome naujai nudažytų sienų bandom dalyvauti kuo daugiau įvairiuose olimpiadose, estafečių užduotyse.
Kokios gerosios vadybos, pedagogikos ar ugdymo praktikos naudojamos jūsų mokykloje?
Vyrauja dialogo ir susitarimų modelis.
Kokiais mokyklos pasiekimais didžiuojatės?
Didžiuojuosi visa savo mokykla.
Kaip kuriate savo mokyklos kultūrą?
Atvirumas, pagalba, laisvė kūrybai, pozityvi kritika, tikėjimas tuo, ką darai, komanda, horizontalūs ryšiai, drąsa ir tikros visos bendruomenės šypsenos.
Kokios gerosios vadybos, pedagogikos ar ugdymo praktikos naudojamos jūsų mokykloje?
Glaudus kolektyvo darbas ugdant vaikus, tarpdalykinis programos vientisumas, turininga ir smagi projektinė veikla, emocinis ir socialinis vaikų ugdymas, lyderystės kaip asmeninė atsakomybės ugdymas.
Kokiais mokyklos pasiekimais didžiuojatės?
Vaikai mokosi bendradarbiauti bei kūrybiškai spręsti problemas. O taip pat, nors akademiniai pasiekimai nėra prioritetas, mokantis palankioje vaikams aplinkoje, šie pasiekimai labai aukšti.
Kaip kuriate savo mokyklos kultūrą?
Čia gal klausimas direktoriui, nominuoju kaip išorinis žmogus. Bet tai ką matau, tai kolektyvo bendradarbiavimas bei pagarba kiekvienam bendruomenės nariui (taip pat ir sąžiningi atlyginimai mokytojams) sukuria palankią atmosferą.
Kokios gerosios vadybos, pedagogikos ar ugdymo praktikos naudojamos jūsų mokykloje?
Mokykloje ruošiami geri savo srities specialistai. Neformali veikla skatina jaunimą tobulėti įvairiose srityse: meno, sporto, automobilių, stalių būreliai moko susikaupimo ir kruopštumo. Organizuojamos šventės į kurias jungiasi visa mokyklos bendruomenė. Mokiniai dalyvauja įvairiuose konkursuose kur gauna prizines vietas. Mokyklos vadovai bendradarbiauja su mokinių taryba ir atsižvelgia priimdami sprendimus į jų rekomendacijas. Patys mokiniai jungiasi į įvairias veiklas už mokyklos ribų: savanoriavimas, renginių ir stovyklų organizavimas, visuomeninės veiklos.
Kokiais mokyklos pasiekimais didžiuojatės?
Šiais metais mokykloje mokinių kvilingo metodu padaryta eglė tapo Lietuvos rekordininke (šiuo metu vyksta bendradarbiavimas su Gineso rekordų fikasvimo komanda), Tapome aplinkosauginių paveikslų konkurso “Išgirsk žemės balsą” nugalėtojais. Vykusiame nacionalinio profesinio meistriškumo konkurse „Padavėjas barmenas 2019“ mūsų pirmakursė laimėjo antrąją vietą. Lietuvos profesinio mokymo įstaigų mokinių sporto žaidynių merginų tinklinio finalinėse varžybose mūsų mokinės užėmė II vietą. Gerai besimokantys mokiniai turi galimybę išvykti į užsienį atlikti praktikos.
Kaip kuriate savo mokyklos kultūrą?
Mokyklos mokinių taryba atlikusi mokinių apklausas paruošia renginių pasiūlymus mokyklos vadovams. Mokyklos vadovas paskiria atsakingus asmenis kurie padeda organizuoti renginius. Aktyviausi mokyklos mokiniai ieško internete renginių, konkursų kuriuose gali dalyvauti, jiems talkina socialinis pedagogas, grupių vadovai, mokytojai. Pamokų metu mokytojai stengiasi mokomojo dalyko medžiagą perteikti taip kad kiekvienam mokiniui būtų suprantama. Kiekvienoje klasėje naudojami projektoriai, vaizdinė medžiaga. Renginių, viktorinų, konkursų metu stengiamasi sujungti įvairias sritis. Mokiniai skatinami jungtis į visuomeninius renginius juose dalyvaujant ne tik stebint.
Kokios gerosios vadybos, pedagogikos ar ugdymo praktikos naudojamos jūsų mokykloje?
Direktorė, kuri sugeba puikiai bendrauti su mokiniais, ji yra lyderė visom prasmėm. Mokytojai, kurie yra nuostabūs pedagogai, mokiniai didžiuojasi savo mokykla tik šių nuostabių žmonių dėka.
Kokiais mokyklos pasiekimais didžiuojatės?
Mokiniai, kurie pasiekę labai daug, jie tapo žinomi savo pasiekimais ne tik Lietuvoje, bet ir Europoje. Šios mokyklos mokiniai išgarsino ne tik Lietuvą, bet ir pasaulį. Dideli laimėjimai, pasiekimai… Ši mokykla verta buti išrinkta geriausia visoje Lietuvoje.
Kaip kuriate savo mokyklos kultūrą?
Skatiname mokyklos mokinius siekti savo svajonių, padėti sau ir aplinkiniams išnaudoti kiekvieno mokinio talentą, o mokiniamms labai padeda pedagogai, kurie tuos talentus pastebi.
Kokios gerosios vadybos, organizacinės ir lyderystės praktikos yra Jūsų mokykloje?
Mokyklos vadovybės nuoširdus, atviras ir glaudus bendradarbiavimas siekiant tikslų.
Inžinerijos programa visiems mokiniams; Mokytojų stažuotės užsienyje; Galimybė meditacijai per pertrauką
Kokie pasiekimai, kuriais savo mokykloje didžiuojatės?
Tai mokykla lyderė visais aspektais-besirūpinanti mokinių ir mokytojų kūrybiniais sumanymais ir emociniu saugumu bei gerove.
Kaip kuriate savo mokyklos kultūrą ir ugdymo aplinką?
Glaudžiu visos mokyklos bendruomenės bendradarbiavimu, pasitelkiant kūrybinį ir kritinį mąstymą.
Aktyviai įtraukiant visą mokyklos bendruomenę; socialinę atsakomybę skatinantys renginiai
Kokios gerosios vadybos, organizacinės ir lyderystės praktikos yra Jūsų mokykloje?
Nauja vadovė demonstruoja telkiančią lyderystę.
Kokie pasiekimai, kuriais savo mokykloje didžiuojatės?
Atnaujinta moderni mokymosi aplinka ir nauja vadovė įkvepia pasitikėjimo visam kolektyvui.
Kaip kuriate savo mokyklos kultūrą ir ugdymo aplinką?
Glaudesnis bendradarbiavimas bendrų tikslų labui, pasitikėjimas ir įgalinimas prisiimti atsakomybę bei veikti.
Kokios gerosios vadybos, organizacinės ir lyderystės praktikos yra Jūsų mokykloje?
Mokinių taryba, Gabių mokinių klubas
Organizacinė renginių grupė „Brigada“
Kokie pasiekimai, kuriais savo mokykloje didžiuojatės?
Sportiniai, olimpiadiniai, mokslo.
Sportinių turime, ir meno, bei mokslo.
Gabijos gimnazijos mišrusis choras, „Alfonsas prie teatro“ miuziklai, renginių organizacinė grupė „Brigada“
Kaip kuriate savo mokyklos kultūrą ir ugdymo aplinką?
Bendrai kiekviena su klase, bendradarbiaudami ir pan.
Kartu gražiname mokyklos aplinką, bendradarbiaujame
Konkursai, įvairūs renginiai
Kokios gerosios vadybos, organizacinės ir lyderystės praktikos yra Jūsų mokykloje?
Jėzuitų ugdymo filosofija įpareigoja susitelkti į esmę – nuolat siekti būti bendruomene, gebančia sukurti reikalingas strategijas, gyvenimui metus konkretų iššūkį. Gebėjimas laikosi ant keturių stulpų: savęs pažinimo, išradingumo, meilės ir herojiškumo. Kiekvienas pagal savo galimybes yra kviečiamas tapti lyderiu ir pasiekti savo asmeninį olimpinį rekordą – atrasti pašaukimą, arba tai, kas daro jį „gyvą“; keistis ir keisti.
Bendruomenės parama asmeniui, asmens bendruomenei; bendruomenė įgalinama daryti organizacinius sprendimus; atvirumas inovacijoms, kūrybiškumui, mokslo ir tikėjimo dialogui.
Aukšti akademiniai pasiekimai, stiprus vardas nacionaliniu ir tarptautiniu lygmenimis. Aktyvus alumnų tinklas, dalyvaujantis gimnazijos gyvenime.
Bendruomeniškumas ir kritinis mąstymas – tvaraus tobulėjimo pagrindas, lemiąs aukštesnių tikslų siekį.
Vadovaujamasi šūkiu – „Ad majorem Dei Gloriam” !
Kokie pasiekimai, kuriais savo mokykloje didžiuojatės?
Gimnazija nuosekliai prisideda prie bendruomenės kūrimo – kasmet organizuojamos stovyklos mokiniams, kurių metu vykdomos vertybių ugdymo programos, asmuo ugdomas kaip visavertė asmenybė asmeniškai ir bendruomeniškai.
Unikalus socialinės praktikos konceptas, kurio idėja / geroji praktika perkelta į Lietuvos švietimo sistemą – pagrindinį ir vidurinį ugdymą. Stiprūs socialiniai partneriai: Maisto bankas, Caritas, aklųjų mokykla, krizinio nėštumo centras, pabėgėlių centras ir kt.
2019 m. gimnazija buvo III pagal mokymosi rezultatų reitingus Lietuvoje tarp mokyklų, atsirenkančių mokinius.
Gebėjimas sutelkti ir išlaikyti stiprius bei kompetentingus mokytojus.
Didžiuojuosi tuo, kad prisidedame prie ne vienos organizacijos savanoriaudami ir ne po kelias valandas, o III (gimnazijos klasėje) net po 100 valandų. Džiugina mokinių pasiekimai miesto, šalies ir tarptautinėse olimpiadose.
Nuo 2020 m. rugsėjo mėn. (25 atkurtosios gimnazijos jubiliejiniais metais) gimnazijoje dirbs 8 skirtingų kartų alumnai. Grįžta, kad dalintųsi!
Didžiuotis prieš kitus – neverta… mes džiaugiamės, kad šitoje gimnazijoje turėjome galimybę kiekvieną dieną tapti geresne savo versija nei kad buvome vakar. Sugebėjome atlikti savirefleksiją, tačiau iš jos neturi kilti didybė.
Kaip kuriate savo mokyklos kultūrą ir ugdymo aplinką?
Bendruomeniškumu ir krikščioniskomis vertybėmis bei savanoryste grįsta lyderystė, įtraukianti ir apjungianti mokytojus, esamus ir buvusius mokinius (alumnus), jų šeimas.
Technologinė pažanga , daug investicijų ne tik į mokinių akademinius pasiekimus, bet ir į krikščioniškų ir bendražmogiškų vertybių ugdymo programas, bendruomeniškumą; unikalių gimnazijos švenčių tradicijos gyvastis, stipri alumnų bendruomenė.
Nuo 2020 m. rugsėjo 11 d. Vilniaus jėzuitų gimnazija kartu su Lietuvos ir Latvijos jėzuitų provincija atveria unikalią dalinimosi erdvę ne tik gimnazijos bendruomenei, bet ir miestui – Lojoteką. Edukacinį medijų centrą.
Trejus metus veikia Tėvų geradarystės programa, kuria skatinami mokinių tėvai kryptingai dalyvauti bendruomenės gyvenime ir strategijoje. Tėvų geradarystės programos iniciatyva sukurta ir įgyvendinama jaunų mokytojų programa; palaikoma mokinių savivaldos – Tavo mokyklos parlamento – veikla.
Savanorystės principu bendru sutarimu yra įgyvendinami įvairūs projektai, tiek mokyklos bei stovyklavietės aplinkos, tiek sporto ir laisvalaikio erdvių įrengimui bei tvarkymui, organizuojami kultūros renginiai.
Gimnazijos kultūra kuriama pagal pasaulinę jėzuitų pedagogiką grįsto ugdymo sistemą. Tai atsispindi tiek gimnazijos transliuojamoje žinutėje mokiniams, tiek stovyklose, tiek ugdant mokytojus ir darbuotojus, administraciją. Ugdymo aplinka taip pat po žingsnį yra tobulinama ir koreguojama atliepiant šiuolaikinius standartus ir poreikius.
Kokios gerosios vadybos, organizacinės ir lyderystės praktikos yra Jūsų mokykloje?
Mokykla gerai organizuota ir veiksmingai vykdo parengiamuosius procesus, akivaizdu, kad mokinių pasiekimai irgi nemaži.
Vilniaus šv. Kristoforo progimnazijoje kiekvienas žmogus yra svarbus. Mokykloje ir mokinių, ir mokytojų santykiai pagrįsti pagarba, galimybe rinktis ir veikti. Aiški ir laiku gaunama informacija suteikia ramybės ir pasitikėjimo vienas kitu jausmą. Mokytojams sudaromos galimybės dirbti naudojant inovatyvias technologijas, skatinamas kiekvieno tobulėjimas jo pasirinktoje srityje pagal savo paties išsikeltus metinius tikslus, mentorystė. Vadovaujantis LEAN vadybos modeliu mokytojai renkasi savo norimas bendruomenės veiklas, įsitraukia į progimnazijos savivaldą, dominančias komisijų veiklas, projektus. Stiprinant mokytojų profesionalumą ir ugdant mokinių mokėjimo mokytis kompetenciją daug dėmesio skiriama grįžtamojo ryšio teikimui, kiekvieno refleksijai. Vienas gražiausių dalykų yra tai, kad progimnazijoje randama laiko pasidžiaugti laimėjimais, padėkoti už didelius/mažus darbus, susitikti arbatos puodeliui (iš RM projekto mokytojų inicijuota arbatos pertrauka, kurioje ne visada būna/reikia arbatos).
Kokie pasiekimai, kuriais savo mokykloje didžiuojatės?
Laimėjimai įvairiuose meniniuose konkursuose ar kituose renginiuose.
Progimnazijos mokiniai kasmet dalyvauja miesto, šalies ir tarptautiniuose konkursuose. Turime laimėtojų tiek humanitarų, tiek tiksliųjų mokslų konkursuose. Labai smagu dėl jų, bet vis tik labiausiai didžiuojamės per dešimtmetį sukurtomis savo tradicijomis, kurios yra labai brangios visiems bendruomenės nariams. Istorijos mokytoja Rūta sako: „Aš jaudulį jaučiu, kai kiekvienais metais Kovo 11 d. “Chorų karų” renginyje visi 5–8 kl. mokiniai gieda LR himną, dainuoja patriotines dainas ir varžosi, kas gi nugalės šiais metais. O kaip mokiniai jaudinasi “Geovizijos” (geografinės dainos) konkurse, kai jie virsta įvairių šalių gyventojais, ruošia numerius, mokosi jiems skirtų užsienio kalbų, o penktokai gruodį „Šventę kuria patys”, rašydami scenarijus vaidinimams, gamindami dekoracijas, laukdami premjeros. <…> Kai DofE dalyviai, dar/jau/net aštuntokai žygiuoja 24 km lyjant ar šviečiant saulei ir pasiekia tikslą, kai matau vaikus degančiomis akimis, labai labai jais didžiuojuosi.“
Kaip kuriate savo mokyklos kultūrą ir ugdymo aplinką?
Palaikome mokyklos organizacinius gebėjimus ir stengiamės visomis galimybėmis padėti ir prisidėti.
Kadangi tikime, jog sėkmingam mokymuisi yra labai svarbi tinkama ugdymo(si) aplinka, gilindamiesi į socialinį emocinį ugdymą, dirbdami su pradinukais ir paaugliais neišvengiamai turime kurti dinamiškas, mokinius įtraukiančias pamokas. Visą progimnazijos erdvę stengiamės išnaudoti mokymui(si). Pamokos mokiniams vyksta ne tik įprastose klasėse, bet ir moderniose FabLab dirbtuvėse, kompiuterinėse klasėse, bibliotekoje, koridoriuose, lauko klasėje, mokyklos sode, kur įrengti botanikos pažinimo stendai, basų kojų takas, šalia kurio jau tuoj tuoj duris atvers vabalų viešbutis. Pradinio ugdymo mokiniai susitelkę į tyrinėjimą per stebėjimą: viename kabinete cypsi ką tik išsiritę viščiukai, kitame–jau pradėjo skraidyti drugeliai, o netolimos ateities projektas–skruzdėlynas klasėje! Daržas su prieskoninėmis žolelėmis, ant palangių auginamos pupos, žirniai…
Koridoriuose mokiniai renkasi skaitymo kampeliuose, sėda prie šaškių stalų, išbando stalo tenisą, būna vienas su kitu, atranda vienas kitą ant modernių, spalvotų laiptelių, suolelių, kuriuos patys dekoravo, kur galima ir prisėsti, ir prigulti. Taip pat progimnazijoje šiais mokslo metais bus atidarytas sensorinis kambarys, kuriuo galės pasinaudoti ramybės išsiilgę, su savimi norintys pabūti.
Mokiniai neskuba po pamokų namo. Jis vis turi dėl ko nors pasitarti, ką nors suplanuoti. Mokiniams ypač patinka netradicinio ugdymo(si) dienos: Muziejų diena, Kalėdinių dirbtuvių diena (kai mokyklą puošia visa mokyklos bendruomenė), Skaitymo diena, Sporto diena, Karjeros ugdymo diena „Mokiniai mokiniams”, Žygių diena, Tyrinėjimų dienos. Per jas keliaujame į Vilniaus miesto erdves, renkamės netradicines veiklas mokyklose, ieškome naujų mokytojų ir mokinių talentų. Taip pat organizuojame atviras integruotas įvairių dalykų pamokas (pvz.: Kinija ir jos išradimai (integruota istorijos-geografijos pamoka); LDK etiketas ir mityba XVIII amžiuje (istorijos-etikos pamoka);
Baltų dievybės, Kaip ilsėjosi senovės graikai? (lietuvių ir istorijos integruotos pamokos).
Svarbiausia yra tai, kad mūsų progimnazijos kultūros pagrindas yra pozityvus mokytojų ir mokinių santykis, grįstas pagarba, partneryste ir siūlymais.
Kokiais mokyklos pasiekimais didžiuojatės?
Sporto pasiekimais, mūsų kūno kultūros mokytojas yra Lietuvos lengvosios atletikos šuolio į tolį čempionas. Taip pat mūsų mokykloje daug plaukikų ir krepšininkų kurie irgi užima 1 – vietas.
Kaip kuriate savo mokyklos kultūrą?
Kalbėdami apie gerbūvį ir bandydami siekti supratimo.
Kokios gerosios vadybos, organizacinės ir lyderystės praktikos yra Jūsų mokykloje?
Kartu tikrai galime institucija, mokyklos senatas
Kokie pasiekimai, kuriais savo mokykloje didžiuojatės?
Daug tarptautinių olimpiadų laimėtojų, gausybė sėkmingų mokyklos alumnų
Kaip kuriate savo mokyklos kultūrą ir ugdymo aplinką?
Mokyklos renginiais ir rūpindamasis savo aplinkos jaunesniais mokiniais
Kokios gerosios vadybos, organizacinės ir lyderystės praktikos yra Jūsų mokykloje?
Vykdomos gerosios patirties pasidalinimo konferencijos Vilniaus ir Lietuvos mastu.
Renginių organizavimas. Įdomi ir ugdanti išsilavinimą popamokinė veikla.
Kokie pasiekimai, kuriais savo mokykloje didžiuojatės?
Vykdomais tarptautiniais projektais, Emile programa, kryptingos dailės ugdymo programa
Daugiausia mokinių turinti mokykla Lietuvoje. 1900 mokinių. Dirba geriausi mokytojai.
Kaip kuriate savo mokyklos kultūrą ir ugdymo aplinką?
Aplinkos tvarkymo talkos, bendruomenės kūrybines Kalėdinės dirbtuves, akcija „Padovanok angelą“, m-klos atributikos populiarinimas, m-klos puošyba švenčių proga, parodų, renginių organizavimas.
Gražiai elgiamės ir laikomės taisyklių. Vengiame patyčių, muštynių. Rūpinamės, kad žmonės jaustųsi patogiai ir jaukiai, nes mokykla yra antrieji mūsų namai.
Kokios gerosios vadybos, pedagogikos ar ugdymo praktikos naudojamos jūsų mokykloje?
Mokykla auganti, glaudžiai bendraujanti su Pavilnio bendruomene. Direktorius demokratiškas, rūpestingas, ūkiškas. Progimnazijoje vyrauja puiki, dalykiška atmosfera.
Kokiais mokyklos pasiekimais didžiuojatės?
Statomas priestatas. Auga Pavilnio bendruomenės pasitikėjimas progimnazija, mokytojais. Didėja mokinių skaičius. Deja, ne visus pageidaujančius mokytis netoli namų, mokykla pajėgi priimti.
Kaip kuriate savo mokyklos kultūrą?
Šiuo metu viskas yra ir projektuose, ir planuose, ir tikėjime. Išėjus statybininkams, ugdymosi aplinka sužibės, nes ne tik direktoriui, mokyklos administracijai, mokytojams, bet ir Pavilnio bendruomenei labai rūpi ir mokyklos kultūra, ir ugdymosi aplinka.
Kokios gerosios vadybos, organizacinės ir lyderystės praktikos yra Jūsų mokykloje?
Mokytojai
Kokie pasiekimai, kuriais savo mokykloje didžiuojatės?
Diplomai
Kokios gerosios vadybos, organizacinės ir lyderystės praktikos yra Jūsų mokykloje?
Student council, national honor society, debatų klubas, Model United Nations.
Kokie pasiekimai, kuriais savo mokykloje didžiuojatės?
Aukšti tarptautinio bakalaureato programos pasiekimai, mokiniai įstoja į tokius universitetus kaip Harvard, UCL, NYU ir kiti. Aukščiausio lygio popamokinės veiklos (debatai, plaukimas, jungtinių tautų modelis, national honor society programa mokiniams demonstruojantiems aukščiausio lygio pasiekimus ir daugybė kitų). Tarptautinė bendruomenė (mokiniai iš viso pasaulio po vienu stogu).
Kaip kuriate savo mokyklos kultūrą ir ugdymo aplinką?
Pažintinės programos, reiklus mokinių komitetas rengia daug renginių (movie night, hunger games, prom ir kt.). Mokykla rūpinasi mokinių gerove, bei visada, be jokių išimčių remia mokinius psichologinėmis, papildomo ugdymo ir kitomis programomis. Tarptautinė bendruomenė taip pat sukuria išskirtinę daugiatautę, bei draugišką atmosferą.
Kokios gerosios vadybos, organizacinės ir lyderystės praktikos yra Jūsų mokykloje?
Gimnazija pavadinta Lietuvos didžiojo kunigaikščio Algirdo vardu, nes įsikūrusi istorinėje vietoje – šalia valdovo Algirdo piliakalnio. Vietovės istoriškumas bei daugiakultūriškumas įkvepia gimnazijos bendruomenę puoselėti istorines tradicijas, išskirtinį dėmesį teikti tautiškumo bei pilietiškumo ugdymui. Gimnazija vadovaujasi šiuolaikiniais vadovavimo principais: demokratiškumo, bendruomeniškumo, nuoseklumo, teisingumo, yra liberali, ugdanti pagarbą KIEKVIENAM bendruomenės nariui. Bendruomenė draugiška, sutelkta, bendradarbiaujanti ir vieninga.
Kokiais pasiekimais didžiuojatės?
Mokytojai, pagalbos mokiniui specialistai nuolat tobulinasi seminaruose, rajoniniuose, respublikiniuose ir tarptautiniuose projektuose, konferencijose, konkursuose, dalyvauja kultūrinių, visuomeninių organizacijų, įvairių darbo grupių veikloje, dalijasi įgyta gerąja patirtimi, ją pritaiko organizuodami ugdymo(si) procesą.
Gimnazijai svarbus kiekvienas mokinys, labai didžiuojamės jų pasiekimais rajoninėse, respublikinėse olimpiadose, konkursuose, sporto varžybose, tačiau ne mažiau svarbi ir kiekvieno vaiko padaryta asmeninė pažanga.
Kaip kuriate mokyklos kultūrą?
Gimnazija orientuota ne tik į formalųjį mokymąsi, bet ir į socialinį, kultūrinį, emocinį mokinių ugdymą, todėl daug dėmesio skiriame užklasinei veiklai. Organizuojamos edukacinės išvykos, tradiciniais tapę ir netradiciniai šventiniai renginiai, atmintinų dienų minėjimai. Akcentuojami ne tik akademiniai ar sporto pasiekimai, bet organizuojama daug netradicinių veiklų, kurių rezultato nei balais, nei prizinėmis vietomis neišmatuosi.
Gimnazijoje organizuojamas neformalusis vaikų švietimas, kompensuojantis panašaus pobūdžio užsiėmimų miestelyje trūkumą. Pagal galimybes stengiamasi maksimaliai įgyvendinti mokinių popamokinio užimtumo poreikius. Kasmet veikia apie 30 sportinio, meninio, technologinio, kalbinio ir kitokio ugdymo būrelių.
Pastaruoju metu ypatingą dėmesį skiriame socialinio jautrumo ugdymui, todėl organizuojame įvairias labdaros akcijas: paramos onkologinėmis ligomis sergantiems vaikams, gyvūnų globos organizacijoms, taip pat kraujo donorystės ir vienišų senelių lankymo prieškalėdiniu laikotarpiu akcijas.
Kokie pasiekimai, kuriais savo mokykloje didžiuojatės?
Mūsų mokyklos mokinių laimėjimais.
Kaip kuriate savo mokyklos kultūrą ir ugdymo aplinką?
Prisidedant darbais ir noru gerinti aplinką.
Kokios gerosios vadybos, organizacinės ir lyderystės praktikos yra Jūsų mokykloje?
Gimnazija yra pasirinkusi medijų kryptį. Todėl pagrindinis gimnazijos tikslas sukurti saugią aplinką ir ugdymo(si) sąlygas kiekvieno mokinio optimaliausiems pasiekimams ir nuolatinei pažangai pasitelkiant medijų raštingumo ugdymą. Nuo 2018 m. po gimnazijos įsivertinimo pradėjome svarstyti apie gimnazijos tapatumą, daug ir atsakingai konsultavomės su universitetais, UNESCO komisija Lietuvoje, nevyriausybinėmis organizacijomis ir pan.
Medijų pamokos, geras švietimas, yra nuostabių mokytojų, kuriems rūpi jų darbas.
Paskutinius du metus labai kryptingai ir nuosekliai veikiame keliomis kryptimis: formuojame specifinį ugdymo planą, tobuliname mokytojų medijų raštingumo kompetencijas, aktyviai populiariname medijų raštingumo ugdymo idėją, dalyvaudami ir organizuodami respublikinius ir tarptautinius projektus, tikslingai turtindami ir kurdami materialinių išteklių bazę medijų raštingumui mokyti. Mokytojai didelį dėmesį skiria medijų raštingumo kompetencijų įgijimui: mokosi seminaruose ir dalijasi patirtimi, skaitydami pranešimus konferencijose, rengdami metodines priemones. Visų klasių gimnazijos mokiniai mokosi atskiro medijų raštingumo dalyką „Medijos ir visuomenė“. Gimnazija rengia ir įgyvendina daug medijų raštingumo projektų, bendradarbiaudami su VšĮ „Meno avilys“, Britų Taryba, Unesco, VGTU ir kitais partneriais. Gimnazijos mokiniai ir mokytojai du metus iš eilės dalyvauja VšĮ „Meno avilys“ ir Britų Tarybos projekte „Dideli maži ekranai”. Gimnazija savarankiškai koordinuoja ŠMPF remiamą tarptautinį projektą „Erasmus+“ projektą, kurio įgyvendinimo metu kartu su Graikijos ir Kroatijos mokytojų komandomis kuriama medijų raštingumo ugdymo programa ir metodinė medžiaga.
Kokie pasiekimai, kuriais savo mokykloje didžiuojatės?
Didžiuojamės, kad esame pirmoji medijų gimnazija Lietuvoje, kuri ugdymą vysto per šią prizmę.
Pas mus atvyksta kolegijos, universitetai rengia įvairius užsiėmimus.
Vienintelė Vilniuje mokykla, kurioje priima mokinius, nežiūrint į jų orientacija bei išvaizdos pokyčius.
Kaip kuriate savo mokyklos kultūrą ir ugdymo aplinką?
Gimnazija nuolat keičiasi, ieško geriausio sprendimo mokinių ugdymui ir savijautai joje. Ilgą laiką gimnazijoje vyrauja itin geri mokytojų ir mokinių dalykiniai santykiai, kuriamas malonus mikroklimatas. Paskutiniais metais fizinė aplinka nuolat keitėsi – atnaujintos viešos gimnazijos erdvės (koridoriai, biblioteka, menų studija ir kt.), su atnaujinimu mokiniams pasiūlytos aktyvios poilsio zonos, įsigyta skaitmeninė įranga medijų turinio kūrimui.
Labai didelis pasitikėjimas teikiamas iniciatyviems mokiniams ir mokytojams. Neužgniaužiamos naujos idėjos, jas leidžiama apsvarstyti ir įgyvendinti bendruomenėje.
Kuriu savo darbais, indeliu, nusiteikimu, kai yra vykdomi, kokie nors projektai stengiuosi juose dalyvauti, nes tai mano nuomone daryti yra smagu ir naudinga.
Mūsų mokykloje yra teatro būrelis, kuris stato ir rodo savo pasirodymus per įvairia s šventes, kurios vyksta mokykloje
Kokios gerosios vadybos, organizacinės ir lyderystės praktikos yra Jūsų mokykloje?
Mokykla aktyviai dalyvauja įvairiuose tarptautiniuose projektuose. Šiuo metu vykdo 6 Erasmus+ projektus.
Mokinių taryba,gimnazijos taryba
Kokie pasiekimai, kuriais savo mokykloje didžiuojatės?
Mokykla yra Europos parlamento ambasadorė, mokiniai dalyvauja Euroscola renginiuose Strasbūre.
Dalyvavimai tarptautiniuose projektuose.
Kaip kuriate savo mokyklos kultūrą ir ugdymo aplinką?
Motyvacija, supratimas, bendravimas ir bendradarbiavimas. Dalinimasis gerąja patirtimi, pagarba ir tolerancija.
Stengiamės, kad visiems būtų gerai.
Kokios gerosios vadybos, pedagogikos ar ugdymo praktikos naudojamos jūsų mokykloje?
Gimnazija įgyvendina „Ekologijos ir aplinkos technologijų ugdymo sampratą“. Gimnazija turi bendrą viziją- siekia ugdyti brandžią, turinčią esminių ekologijos ir aplinkos technologijų žinių, gebėjimų, vertybinių nuostatų asmenybę, gebančią savarankiškai pasirinkti tinkamas elgesio strategijas, prognozuoti savo veiklos padarinius aplinkai ir aktyviai veikti, siekiant aplinkos išsaugojimo. Darbo sąlygų pagerinimui naujai įrengtas mokytojų pasitarimų ir poilsio kambarys. Apie gerą mokytojų kolektyvo mikroklimatą sako tai, kad daugelis mokytojų dirba gimnazijoje ne vieną dešimtmetį, į gimnaziją jai tapus ilgąja grįžta buvusieji kolegos, įgiję pedagogines profesijas, dirbti ateina gimnaziją baigę mokiniai. Rezultatai nuolat aptariami, analizuojami mokytojų tarybos posėdžiuose, darbo grupių pasitarimuose. Gimnazija pasiekimus viešina internetinėje svetainėje, socialiniuose tinkluose.
Gimnazijoje veikia „Mokyklinė mediacija”, LŠS (Lietuvos šaulių sąjunga), futbolo akademija “Žalgirietis”, Mokinių taryba, „Big Brothers, Big Sisters” vyresnių klasių mokiniai padeda sunkiau pritampantiems pradinių klasių mokiniams, vedamos paskaitos apie lyderystę ir aktualias temas mokiniams. Nuolat dalyvaujame įvairiuose projektuose, šiuo metu projektuose: „Renkuosi mokyti – mokyklų kaitai“, „Tyrinėjimo menas Vilniuje“, „Mokyklos- Europos parlamento ambasadorės (MEPA)“.
Kokie pasiekimai, kuriais savo mokykloje didžiuojatės?
Gimnazija už pilietines iniciatyvas yra gavusi ir saugo Lietuvos valstybinę vėliavą nuo Gedimino pilies bokšto, gimnazijoje futbolo komanda “Žalgirietis” nuolat užima prizines vietas miesto, šalies ir tarptautinėse varžybose, turnyruose, organizuojami buvusių ir esamų mokinių sporto turnyrai. Gimnazijos mokiniai aktyviai dalyvauja ir tampa prizininkais įvairiuose projektuose, konkursuose, olimpiadose http://senvagesgimnazija.lt/apie-mus/garbes-galerija/Gimnazijoje Puoselėjame etninės kultūros tradicijas, turime muziejų.
Kaip kuriate savo mokyklos kultūrą ir ugdymo aplinką?
Gimnazija siekia bendrystės su tėvais: nuolat organizuoja paskaitas tėvams aktualiomis temomis, priimant svarbius sprendimas visada išklausomas ir mokyklos tarybos žodis, mokytojai labai draugiški ir visada padeda, taip pat ir spręsti konfliktus, teikiama pagalba specialiųjų poreikių turintiems mokiniams, vedamos „kitokios” pamokos, kai kviečiami įvairių sričių specialistai, meno, kultūros atstovai ir jie veda paskaitas. Gimnazijoje jauki aplinka, nuolat atnaujinamos klasės, baldai, darbo priemonės. Kasmet gimnazijos bendruomenė renkasi į tradicinę kalėdinę vakaronę, apibendrinami metų pasiekimai, dėkojama tėvams, puikia auklėjantiems vaikus.
Senvagės gimnaziją mokiniai renkasi dėl palankios mokymosi aplinkos, emocinio mikroklimato, vertybinių nuostatų.
Kokios gerosios vadybos, pedagogikos ar ugdymo praktikos naudojamos jūsų mokykloje?
Mokyklos administracija atvirai ir aktyviai bendradarbiauja su kolektyvu. Mokykloje veikia profesinė sąjunga, pasirašyta kolektyvinė sutartis. Mokiniai išreiškia savo pozicijas per mokinių tarybą, mokyklos tarybą, teikia pasiūlymus administracijai (pvz. diena be skambučio), mokytojams (pvz. naktis mokykloje).
Kokiais mokyklos pasiekimais didžiuojatės?
Mokykla pripažinta eTwinning tarptautinių projektų bendruomenėje ir pelnė eTwinning mokyklos ženklelį, o 2019-2020 metų eTwinning projektas pateko į geriausių šalies projektų dešimtuką. Be projektinės veiklos mokiniai kartu su mokytojais dalyvauja savanorystės programose, pelno prizines vietas kūrybinių darbų konkursuose (miesto, šalies renginiuose), taip pat džiugina 8kl. mokinių pažangumas – IEA TIMS’19 rezultatai.
Kaip kuriate savo mokyklos kultūrą?
Mokyklos kultūra ir aplinka yra tobulintinos sritys, kurias siekiame gerinti. Bendravimo kultūra, renginiai vykdomi bendru sutarimu. Mokykloje vyksta nuolatinės mokytojų „penkiaminutės“, kurių metu aptariami įvairūs klausimai, pasidžiaugiama sėkmėmis, aptariamos problemos, galimybės keistis, plėstis, tobulėti. Mokiniai organizuoja kultūrinius renginius, mokykla mokiniams (atsižvelgiant į mokinių tarybos prašymus) organizuoja diskotekas, kitus renginius. Į progimnazijos šventes kviečiami visi bendruomenės nariai. Šventėse ir minėjimuose dalyvauja mokiniai, mokytojai ir kiti darbuotojai, administracija. Ugdymas praturtintas projektine, pažintine veikla, vyksta integruotos pamokos. Mokiniams po pamokų teikiamos dalykinės konsultacijos ugdymo spragoms užpildyti, veikia namų darbų ruošos grupė, gabiųjų moduliai mokinių gebėjimams stiprinti.
Kokios gerosios vadybos, organizacinės ir lyderystės praktikos yra Jūsų mokykloje?
Atsižvelgiama į mokinių savijautą, norus.
Kokie pasiekimai, kuriais savo mokykloje didžiuojatės?
Šimtadieniai, mokytojų ir mokinių bendradarbiavimas.
Kaip kuriate savo mokyklos kultūrą ir ugdymo aplinką?
Ją kuriame mokinių ir mokytojų pagalba.
Kokios gerosios vadybos, organizacinės ir lyderystės praktikos yra Jūsų mokykloje?
Mūsų mokykloje yra taikomos įvairios praktikos, kuriose mokiniai ir mokytojai savanoriškai dirba ir tobulėja. Kaip pavyzdį galėčiau pateikti gimnazijos Senatą, bei užklasinės veiklos būrelius.
Labai geranoriški ir supratingi mokytojai, visada skubantys į pagalbą mokiniui
Kokie pasiekimai, kuriais savo mokykloje didžiuojatės?
Savo mokykloje didžiuojuosi mokytojų ir mokinių santykiais, bei mokyklos mokinių tarpusavio bendravimu be patyčių. Taip pat didžiuojuosi, matydama tiek daug ir įvairių žmonių, kurie yra aktyvus užklasinėse veiklose ir tokiu būdu tobulina save, bei garsina mokyklos vardą šalies mastu.
Patenka į stipriausių Lietuvos mokyklų dešimtuką
Kaip kuriate savo mokyklos kultūrą ir ugdymo aplinką?
Savo mokyklos kultūrą ir ugdymo aplinką kuriame visi kartu-išvien. Tiek mokytojai, tiek mokiniai atsižvelgia į vienas kito nusiskundimus ir juos stengiasi panaikinti. Mokykloje visi susirinkimai vyksta profesionaliai ir juose būna išklausomos visos trys pusės- mokiniai, mokytojai, bei tėveliai.
Kiekvienos pertraukos metu koridoriuose budi tiek budintys mokytojai, tiek mokiniai.
Kokios gerosios vadybos, pedagogikos ar ugdymo praktikos naudojamos jūsų mokykloje?
Kiekvienas moksleivis turi galimybę pasirinkti Kembridžo mokymo neformalaus švietimo programą
Kokiais mokyklos pasiekimais didžiuojatės?
Mokiniai, gavę Kembridžo mokymo neformalaus švietimo pasirinktos programos baigimo sertifikatą, turi tvirtą galimybę įstoti į prestižinius užsienio universitetus.
Kaip kuriate savo mokyklos kultūrą?
Vaikai dalyvauja konkursuose, olimpiadose – išbando save ir patiki savo jėgomis arba mokosi iš nesėkmių. VIMS labai daug dėmesio skiria mokinių labdaringai bei savanoriškai veiklai – vykstama į senelių namus su koncertais bei dovanomis, kasmet aplankomi vaikai Vilniaus kūdikių namuose, akcijų metu renkami reikalingi daiktai gyvūnų prieglaudoms, padedama sutvarkyti gautą labdarą ir kt.
Kokios gerosios vadybos, pedagogikos ar ugdymo praktikos naudojamos jūsų mokykloje?
Turbūt visi suprantame, jog vadybos, organizacines bei lyderystės įgūdžius galima ir tikriausiai turime ugdyti ne pamokų pagalbą. Tą ir daro mano mokykla. Labai džiaugiuosi, jog mokydamasi mokykloje galiu puikiai išvystyti lyderystės įgūdžius, nes kiekvienais metais yra renkamas gimnazijos prezidentas, mokinių savivalda, kurioje būdamas įgalini save būti bendruomenės lyderiu. Veiklūs moksleiviai – tai iš inercijos ugdomi organizaciniai gebėjimai, kada supranti ne tik, kaip privalu planuoti laiką ir derinti veiklas su akademiniu gilinimusi, bet ir pats organizuoji didžiąją dalį neformalių laisvalaikio veiklų. Tuo tarpu vadybos įgūdžiai ateina su daugybe patirčių, atstovaujant moksleiviams mokyklos viduje, organizuojant darbą komitetuose ar savivaldoje. Tad pagrindinis dalykas kuo mokykla prisideda prie šių gebėjimų ugdymo yra tinkamas požiūris į moksleivius, pasitikėjimas mokinių savivalda bei besąlygiška laisvė kurti ir daryti tai, ko pats nori. Laisvė atveria daug horizontų tobulėjant, o kuomet tave palaiko ir paskatina, noro siekti daug niekas neatima!
Kokiais mokyklos pasiekimais didžiuojatės?
Pats gimnazijos pavadinimas pasako, jog siekiame gilaus akademinio išsilavinimo, tad akivaizdu, jog stipriai didžiuojuosi moksleiviais ir jų pasiekimais. Rodos, kaip provincijos mokykla sugeba išauginti ne tik protingus jaunus žmonės, bet ir didelius šalies patriotus, gerbiančius žinias bei jas suteikiančius pedagogus? Pasirodo, viskas įmanoma, bet akivaizdu, rezultatų nebūtų be mokytojų, todėl itin didžiuojuosi ten dirbančiu kolektyvu. Žmones, kurios prisiminsiu tikrai ilgam, žmonės gebantys tau ne tik duoti žinių, bet ir suteikti moralinių vertybių, kurios lydės tave kiekviename gyvenimo žingsnyje. Ir be abejonės didžiuojuosi savo direktore, kuri kaskart griauna visus mano galvoje nusistovėjusius stereotipus apie mokyklos vadovus! Taip, gal gimnazija atrodys labai rimta, bet aš džiaugiuosi, jog ji su kiekviena diena tobulėja ir nenustoja džiuginti savo potencialu auginti tikrai gabius mokinius, kurie vėliau tampa bendruomenių lyderiais!
Kaip kuriate savo mokyklos kultūrą?
Su kiekviena diena auga mokinių savivaldos potencialas, pasitikėjimas ir aš labai džiaugiuosi, jog patys moksleiviai imasi iniciatyvos kurti ugdymosi aplinką ar mokyklos kultūra. Didėjant moksleivių savivaldos įtakai, kuriasi ryšiai su administracija ir nuostabiausia direktore, kuri išklauso moksleivių norus bei taip stipriai prisideda prie tos aplinkos gerinimo. Tad mokykla tobulėja, bando kurti kultūrą bei ugdymosi erdves ar atmosferą, kurios iniciatyva dažniausiai ir yra moksleiviai lyderiai arba savivalda. Šioje vietoje mokykloje galioja taisyklė: susikurk aplinką pats, todėl gauname tikrai daug laisvės bei palaikymo kūrybiškai plėtoti idėjas, kuriant mokyklos kultūrą bei ugdymosi aplinką. Patys suprantame, jog tų būdų yra begalės, tai vieni iš jų: naujos tradicijos, erdvių atnaujinimas, organizuojamos akcijos ar renginiai. Visi šie dalykai ir po mažu kuria geresnę aplinką mokytis bei kultūriškai vystytis mano mokyklai!
Kokios gerosios vadybos, organizacinės ir lyderystės praktikos yra Jūsų mokykloje?
Mokykla didelį dėmesį skiria vidinei komunikacijai ir jos stiprinimui. Vienas iš sėkmės receptų – grįžtamasis ryšys tarp darbuotojų, skatinantis motyvaciją.
Dalį administracinių prievolių administracijos darbuotojai pasiima sau, taip sumažindami mokytojų naštą ir leisdami jiems daryti tai, ką jie daro geriausiai, – mokyti.
Mokytojai nuolat mokosi. Kiekvienais metais mokykla organizuoja mokymus (apie streso valdymą, mikroklimato kūrimą ir pan.), tai duoda ir pozityvius mokinių mokymosi rezultatus.
Kasmet visi darbuotojai turi metinius pokalbius, kuriose aptariama mokytojų savijauta, idėjos, būdai jas įgyvendinti. Kiekvieno pokalbio metu nustatomi konkretūs susitarimai tarp mokytojo ir administracijos – taip visi jaučiasi išgirsti, o mokykla auga – čia ir dabar galima pritaikyti idėjas.
Mokykloje „žaidžiamas“ stebuklingas žaidimas „Ačiū“. Kai darbuotojas padaro daugiau buvo paprašyta, kitas darbuotojas padėkoja jam ir viešai visiems kitiems darbuotojams. Metų pabaigoje darbuotojai įvertinami – tai skatina dėmesingumą vienas kitam.
Kokie pasiekimai, kuriais savo mokykloje didžiuojatės?
Mokykla yra šiuolaikiška ir inovatyvi, sparčiai plečianti ikimokyklinio ugdymo sektorių. Per pastaruosius šešerius metus mokykla išaugo 80 proc., augo visose klasėse, mokykloje nėra jungtinių klasių. Mokykla praplėtė savo profilį – per ketverius metus atsirado trys darželio grupės.
Puikūs mokinių rezultatai – praėjusiais metais mokinių nacionaliniai mokinių pasiekimų patikrinimai ketvirtose, šeštos, aštuntose klasėse viršijo rajono ir nacionalinį vidurkį. Sėkmės receptas? Profesionalūs mokytojai, visa širdį atiduodantys vaikams.
Mokykloje veikia aktyvi mokinių taryba, pripažinta geriausia mokinių taryba. Tiesa, mokykla į mokinių veiklą nesikiša, o leidžia jiems skleistis kaip lyderiams ir klausimus spręsti patiems. Taip jie patys pasijunta mokyklos kūrėjais.
Kalendorinių metų pabaigoje mokykla skelbia ir renka džiugiausias naujienas (mokytojų, tėvų, vaikų, administracijos). Šis naujienų sąrašas viešas ne tik mokykloje, bet ir vietos bendruomenėje.
Kaip kuriate savo mokyklos kultūrą ir ugdymo aplinką?
Mokykla yra puoselėjanti ugdymo aplinkas, yra be galo puoselėjanti istorijos paveldą.
Pagrindinis kultūros elementas – aiškiai iškomunikuojamos vertybės ir kalbėjimasis. Visi – tėvai, mokiniai, mokytojai – žino, kad mokykla yra reikli sau ir kitiems. Čia svarbus geras elgesys, pastangos, mokymasis, sąžiningumas. Tokie susitarimai ir vertybių „įgarsinimai“/priminimai per susibūrimus eliminuoja problemas.
Mokykloje į visus gamtos mokslus integruotos lietuvių kalbos teksto suvokimo užduotis. Tai lėmė, kad ryškiai šoktelėjo mokinių skaitymo, pažintiniai gebėjimai.